Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
889511 czytelników
2039 dyskusji
125700 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Magia czy technologia? - wygraj książkę „Magia i stal".

Magia czy technologia? - wygraj książkę „Magia i stal".

Na ruinach cywilizacji dochodzi do starcia dwóch mocarstw; w jednym, zwanym Królestwem, rządzą racjonalizm, wykształcenie i technologia, a magia jest zakazana i tępiona. W drugim magia jest wszechobecna i to ona kształtuje życie ludzi. Molly Blackwater mieszka w Królestwie, lecz pewnego dnia odkrywa w sobie zakazane magiczne zdolności. Dręczą ją wizje wojny między dwoma mocarstwami. Kiedy w końcu dochodzi do wybuchu konfliktu, Molly staje przed arcytrudnym wyborem: po której stronie ma się opowiedzieć? W swojej ojczyźnie została wyklęta, ponieważ jest wiedźmą. Druga strona traktuje ją podejrzliwie, bo przecież może być szpiegiem…

Powieść łącząca elementy cyperpunku i steampunku to historia o dwóch skrajnych światach. Gdzie zdecydowalibyście się żyć, gdyby przyszło Wam wybrać między Królestwem rządzonym przez racjonalizm i technologię, a mocarstwem, w którym magia jest wszechobecna?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Magia i stal - Jacek Skowroński

Magia i stal

Autor: Nik Pierumow

Trzymająca w napięciu, wypełniona akcją powieść w mistrzowski sposób łącząca elementy cyperpunku i steampunku. Na ruinach cywilizacji dochodzi do starcia dwóch mocarstw; w jednym, zwanym Królestwem, rządzą racjonalizm, wykształcenie i technologia, a magia jest zakazana i tępiona. W drugim magia jest wszechobecna i to ona kształtuje życie ludzi. Molly Blackwater mieszka w Królestwie, lecz pewnego dnia odkrywa w sobie zakazane magiczne zdolności. Dręczą ją wizje wojny między dwoma mocarstwami. Kiedy w końcu dochodzi do wybuchu konfliktu, Molly staje przed arcytrudnym wyborem: po której stronie ma się opowiedzieć? W swojej ojczyźnie została wyklęta, ponieważ jest wiedźmą. Druga strona traktuje ją podejrzliwie, bo przecież może być szpiegiem…

Regulamin
  • Konkurs trwa 4 lutego do 11 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Akurat. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2107
LubimyCzytać
04-02-2019 14:57
Magia i stal Magia i stal
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Bartus20
04-02-2019 16:00
Chętnie przeniósłbym się do świata w którym rządzi magia,a że jestem człowiekiem myślącym racjonalnie za pomocą magii stworzyłbym świat w którym każdy chciałby zamieszkać ,i w którym toczyły by się wojny o kobiety.które były by krwawe i zażarte bo każdy z moich magów miałby swoje argumenty w walce o swoją królową czarów.Ponieważ wszystkie królowe cechował niepowtarzalny urok gdy je zobaczyłeś twój umysł od razu przestawał działać,i nie myślałeś o niczym innym tylko o uczcie miłosnej ze swoją królową czarów.

Żeby mój świat nie był starodawny wykorzystałbym w nim nowe technologie i chciałbym zadziwić swoich przyjaciół swoim cudownym wynalazkiem.Była by to kraina stworzona przy pomocy czarów przeze mnie i moją królową,w której to krainie żyłoby nam się wszystkim dobrze i dostatnio.Byłby to świat w którym nikomu niczego by nie zabrakło,A w świecie tym dominowała by harmonia i miłość,a wojny o kobiety dawały by odrobinę napięcia i tragizmu,który zabijał by przegranych.w bratobójczej walce magów,którzy nie umieli godnie pogodzić się z porażką.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 497
Madziula89
04-02-2019 17:04
Nasze czasy zdominowane są przez technologię, a wkrótce również przez sztuczną inteligencję. Cywilizacja gna do przodu z ogromną prędkością do tego stopnia, że z roku na rok coraz ciężej jest się tutaj odnaleźć. I choć jestem bardzo ciekawa tego, co jeszcze przyniesie nam przyszłość, to w głównej mierze marzy mi się, że jedym z wynalazków będzie wehikułu czasu, który będzie w stanie przenieść mnie w czasy, kiedy nie byliśmy jeszcze tak zdominowani i uzależnieni chociażby od internetu. Zatem mój wybór jest prosty - świat magii jest definitywnie tym, który z chęcią bym odkrywała, trenowała zaklęcia i nabywała kolejne stopnie wtajemniczenia. Dzięki tej sile i nowym możliwościom byłabym samowystarczalna. Z przyjemnością spakowałabym mały tobołek z najważniejszymi kryształami i runami i poszła daleko w świat, spotykając na swej drodze innych magów, druidów, czarodziejki i wiedźmy, fantastyczne istoty i baśniowe krainy, gdzie przygoda czai się za każdym zakrętem!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 483
blackbird
04-02-2019 19:16
Jestem osobą, która daje porwać się marzeniom oraz często buja w obłokach, dlatego wybór jest dla mnie całkowicie prosty. Oczywiście zdecydowałabym się na wybór świata, w którym rządzi magia. Byłoby to całkowite spełnienie moich marzeń. Nie przekonuje mnie wizja świata, w którym technologia jest jeszcze bardziej wszechobecna niż aktualnie. To dawałoby mi poczucie ograniczenia i czułabym się kontrolowana. Za to w świecie magii technologia nie byłaby tak potrzebna, bo można by ją zastąpić czarami. Wspaniała wizja!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 75862
Edyta
04-02-2019 20:32
Jestem osobą nieco oderwana od rzeczywistości, więc zdecydowanie chciałabym żyć w świecie rządzonym przez magię. Technologia jest przydatna ale nie wyobrażam sobie życia sterowanego technologią. Przecież są rzeczy, o którym nie śniło się nawet filozofom. Magia to życie w zgodzie ze sobą samym, z naturą. W każdym z nas drzemie ukryta magia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 117
Mateusz
04-02-2019 23:15
Ja chciałbym żyć w świecie w którym panuje technologia i racjonalizm. Wtedy bowiem ten świat jest bardziej przejrzysty dla ludzkiego umysłu co powoduje w nas chęć poznawania tego co sami wymyślimy i wytworzymy siłą rozumu. I to będzie nasza magia w tym co tworzymy i tworzylibyśmy dalej. Zostawilibyśmy coś po sobie z rzeczy które dla różnego rodzaju czarodziejów, magików, były tylko wypowiedzeniem formułki, a nie własną cìężką pracą.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1857
syla50
05-02-2019 08:33
Zdecydowanie magia. Nie miałabym nic przeciwko, żeby się przenieść np. w świat Harry Pottera. Chodzić do szkoły magicznej, uczyć się zaklęć, latania i wielu innych magicznych rzeczy. Trochę gorzej wypadają na tym tle wszelkie potwory i stwory,ale przynajmniej byłoby ciekawie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 62
Gosia
05-02-2019 12:29
Zdecydowanie wybieram racjonalizm i technologię! Jestem umysłem ściśle technicznym, dla mnie wszystko ma swoje rozwiązanie, a jeśli nie zobaczę nie uwierzę! Dlatego zdecydowanie nie potrafiłabym odnaleźć się wśród magii, natomiast racjonalne myślenie i stosowanie wszelkich nowinek technologicznych, gdzie ciągle szukamy nowych udogodnień, to jest to!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 43
Monika
05-02-2019 13:19
W ówczesnym świecie nie uciekniemy już od technologii i na pewno nie chciała bym jej rozszerzać. Owszem pomaga nam w równym stopniu jak przeszkadza. Z jednej strony łączy ludzi z drugiej mamy coraz większe problemy interpersonalne. Pamiętam jak wchodziły do nas telefony komórkowe. Do mojej babci przyjechał starszy ode mnie brat cioteczny, a jej wnuk. Zadzwonił do niego telefon, który odebrał w drugim pokoju. Babcia po jego wyjściu rzewnie płakała. Zapytałam jej - Babciu co się stało czemu płaczesz? Babcia odpowiedziała, że martwi się o wnuka bo już go parę razy przyłapała jak rozmawia sam ze sobą. Natomiast magiczny świat może być równie piękny co niebezpieczny. W rękach dobrych ludzi stworzy coś pięknego, w złych niebezpiecznego. Myślę, że najlepiej by nam się żyło w naszym naturalnym świecie. Pośród lasów, łąk i jezior, wsłuchując się w naturę zawsze znajdziemy siebie. Drogi czytelniku kiedy każdego dnia gonisz za współczesnym światem, przystań na chwilę i przytul się do drzewa. Poczujesz jego życie, a ciebie ogarnie błogi spokój.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 154
Ania
05-02-2019 14:14
Tylko w świecie magii. Chociaż łatwo jest sobie wskazywać miejsce, w którym chciałoby się żyć niewiele wiedząc o tym jak tam jest naprawdę i nie wiedząc gdzie tak naprawdę znalazłaby się rodzina.
Wybrałabym świat magii ponieważ technologia to nie wszystko, powinna być tylko dodatkiem do życia. Przecież najważniejsza, nawet w naszym świecie, jest magia miłości.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd