forum Oficjalne Konkursy

Wygody - wygraj książkę „Polskie Himalaje".

LubimyCzytać
utworzył 31.01.2019 o 13:04

Książka opowiada o najważniejszych wyprawach, podczas których dokonano pierwszych wejść na niezdobyte wcześniej szczyty, złotych latach polskiego himalaizmu zimowego, osiągnięciach Polaków w przejściach stylem alpejskim, samotnych wejściach i wyznaczaniu nowych dróg na szczyty. Autorzy omawiają również największe tragedie, będące udziałem polskich wypraw. Osobna część poświęcona jest kobietom - wspinaczom. Wanda Rutkiewicz przez wiele lat była pierwsza damą światowego himalaizmu. Dziś światowej czołówce usiłują dotrzymać kroku Anna Czerwińska i Kinga Baranowska. Dzielnie sekunduje im też parę innych naszych rodaczek.

Do rąk czytelników trafiała bogato ilustrowana publikacja poświęcona udziałowi Polaków w zdobywaniu najwyższych gór świata. Wyobraźcie sobie, że przygotowujecie się do ważnej górskiej wyprawy. Jak myślicie, jakich udogodnień współczesnego świata brakowałoby Wam najbardziej w czasie wspinaczki?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Polskie Himalaje - Jacek Skowroński
Polskie Himalaje

Autorzy: Janusz Kurczab, Wojciech Fusek, Jerzy Porębski

Zaktualizowana i poszerzona, jednotomowa edycja bestsellerowego, bogato ilustrowanego wydawnictwa poświęconego udziałowi Polaków w zdobywaniu najwyższych gór świata - Himalajów i Karakorum! Do rąk czytelników trafia publikacja uzupełniona o wydarzenia z ostatniej dekady (lata 2008 - 2018). Książka opowiada o najważniejszych wyprawach, podczas których dokonano pierwszych wejść na niezdobyte wcześniej szczyty, złotych latach polskiego himalaizmu zimowego, osiągnięciach Polaków w przejściach stylem alpejskim, samotnych wejściach i wyznaczaniu nowych dróg na szczyty. Autorzy omawiają również największe tragedie, będące udziałem polskich wypraw. Osobna część poświęcona jest kobietom - wspinaczom. Wanda Rutkiewicz przez wiele lat była pierwsza damą światowego himalaizmu. Dziś światowej czołówce usiłują dotrzymać kroku Anna Czerwińska i Kinga Baranowska. Dzielnie sekunduje im też parę innych naszych rodaczek. Publikacja uzupełniona jest o leksykon polskiego himalaizmu. W tej encyklopedycznej części czytelnik znajdzie kompendium wiedzy o polskim himalaizmie, wzbogacone hasłami objaśniającymi nazwy i pojęcia, które można spotkać podczas lektury. Wydana wcześniej w formie sześciotomowej kolekcji, publikacja zdobyła wiele prestiżowych nagród, m.in. nagrodę Specjalną Jury 26. Festiwalu Górskich Filmów w czeskich Teplicach, nagrodę w kategorii Alpinizm, Eksploracja i Adventure podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Mountains, Extreme Sports and Adventures", zorganizowanego w listopadzie 2009 r. w Bansku w Bułgarii.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 31 stycznia do 7 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Agora. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [65]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Anksunamun 03.02.2019 18:54
Czytelnik

W czasie wspinaczki z pewnością brakowałoby mi najbardziej dwóch rzeczy: wygodnego, ciepłego łóżka, i wanny z gorącą wodą. Nie ma to jak pozapalać pachnące świeczki w łazience i zanurzyć się w kąpieli pełnej piany, a potem wskoczyć pod świeżo wypraną, miękką kołdrę!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Jolanta 03.02.2019 18:43
Czytelniczka

Podczas himalajskiej wspinaczki najbardziej brakowałoby mi dwóch rzeczy: ciepłego prysznica i telefonu. Trudno mi zasnąć, gdy czuję się nieświeża, nieumyta. Cóż, w wysokogórskich warunkach zimna woda zdecydowanie odpada. Co więcej, prysznic działa na mnie relaksująco, więc po całodziennej, czasem niebezpiecznej, wspinaczce zapewniałby doskonałe odprężenie. A telefon? Jestem...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
konto usunięte
03.02.2019 18:29
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

konto usunięte
03.02.2019 13:03
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Rozka13N 03.02.2019 11:48
Czytelniczka

Ostatnio często zdarzało mi się wyruszać na wyprawy po polskich górach, dlatego jestem w stanie sobie wyobrazić podaną sytuację. Wysokie góry, śnieg, nieznośny wiatr i zimno. Przerażające zimno. Brakowałoby mi tam zdecydowanie jakiegoś grzejnika. Pomieszczenia, w którym mogłabym się ogrzać.
Brak kontaktu ze światem na dole. To rzecz wzbudzająca we mnie strach. Co jeśli się...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
old_vertue 03.02.2019 11:27
Czytelnik

Na pewno nie były by to udogodnienia naszego obecnego świata, bo nawet teraz, staram się odejść od smartfona, który jest już bardziej idiotycznym medium rozrywkowym, niż narzędziem komunikacji, zamieniając go na stary telefon do... uwaga.... dzwonienia ! ;) Ale czego by mi na takiej wyprawie brakowało to mojej ceremonii parzenia kawy, ręcznego mielenia ziaren, parzenia go...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
chimera 03.02.2019 10:35
Czytelniczka

Zdecydowanie najbardziej brakowało by mi porannej kawy, papieroska i książki. Bez internetu i telefonu jestem w stanie wytrzymać ale bez wymienionych wcześniej przyjemności raczej nie. Chodź pewnie w momencie zdobywania szczytu pomyślałabym "jakiego fajnego posta mogłabym wrzucić na facebooka albo instagram, ile bym miała lajków "

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
daracz 02.02.2019 23:00
Czytelnik

Ja nie potrzebuję wygód i udogodnień, potrzebuję konkretów, a takim konkretem jest szczyt przede mną. Nie potrzebny mi fotel, telewizor czy wanna z gorącą wodą. Dla realizacji celów i pokonywaniu własnych słabości warte jest każde poświęcenie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
anteeekg 02.02.2019 20:15
Czytelnik

Oczywiście, że najbardziej brak byłoby smartfona. Po co zdobywać szczyt skoro nie można na jego wierzchołku cyknąć selfie?! Wiecie ile takie fotki mają lajków na insta? Jejciu, a jak zadzwonić do najlepszej psiapsiółki/kumpla i pochwalić się osiągnięciem? Jak inaczej zamieścić posta na fejsie o tym czego się właśnie się dokonało? No i jak tam trafić bez GPS’a? A zapis trasy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
bika_books 02.02.2019 19:53
Czytelniczka

Zdecydowanie w góry wybierają się tylko osoby, które je kochają i nie mogą bez nich żyć. Nie raz przygotowywałam się na wyprawę z myślą, że zmierzam do mojego miejsca na ziemi. Jednakże, będąc już w bazie odczuwa się brak gorącego prysznica, toalety, domowego obiadu mojej mamy, czy też wygodnego łożka. Ale z drugiej strony, będąc tak blisko natury odczuwam tylko odległą...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej