forum Oficjalne Konkursy

Lepsze miejsce - wygraj książkę „The Hate U Give. Nienawiść, którą dajesz".

LubimyCzytać
utworzył 09.11.2018 o 10:52

W tym świecie nigdy nie jesteś za młody, by mogli cię aresztować albo zabić. Dlatego dzieciakom wpaja się zasady odpowiedniego zachowania przy policji – „Trzymaj ręce tak, żeby były widoczne. Nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów. Odzywaj się tylko wtedy, kiedy cię o coś zapytają”. Szesnastoletnia Starr Carter porusza się między dwoma światami: biedną dzielnicą, w której mieszka oraz luksusową szkołą prywatną na przedmieściach, do której uczęszcza. Niepewna równowaga między tymi światami zostaje całkowicie zniszczona, gdy jej przyjaciel z dzieciństwa zostaje zastrzelony przez białego policjanta na jej oczach. Wszyscy chcą wiedzieć jedno: co tak naprawdę stało się tamtej nocy? A jedyną osobą, która może odpowiedzieć na to pytanie, jest Starr. Lecz to, co powie dziewczyna – bądź czego nie powie mogłoby przewrócić do góry nogami jej codzienność. Mogłoby też zagrozić jej życiu.

Książka Angie Thomas porusza nie tylko kwestie szczególnie ważne dla Amerykanów, ale też te uniwersalne dla wszystkich społeczeństw – sprawy równości i szacunku międzyludzkiego. Jak jednostkowo możemy sprawić, by świat był lepszym miejscem dla wszystkich? Czy macie jakieś sposoby na tworzenie otwartego i przyjaznego środowiska? Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


The Hate U Give. Nienawiść, którą dajesz - Jacek Skowroński
The Hate U Give. Nienawiść, którą dajesz

Autor : Angie Thomas

Zwycięzca William C. Morris Award · National Book Award Longlist · Printz Honor Book · Coretta Scott King Honor Book · Bestseller New York Timesa! · Najlepszy debiut w kategorii „Autor 2017” na Goodreads, Najlepsza książka w kategorii „Young Adult Fiction 2017” na Goodreads „The Hate U Give Little Infants F... Everybody” Tupac Amaru Shakur Obsypany nagrodami hit ze szczytów światowych list bestsellerów. Opowiedziana w rytmie rap głośna historia o życiu czarnoskórych w Ameryce. W tym świecie nigdy nie jesteś za młody, by mogli cię aresztować albo zabić. Dlatego dzieciakom wpaja się zasady odpowiedniego zachowania przy policji – „Trzymaj ręce tak, żeby były widoczne. Nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów. Odzywaj się tylko wtedy, kiedy cię o coś zapytają”. Szesnastoletnia Starr Carter porusza się między dwoma światami: biedną dzielnicą, w której mieszka oraz luksusową szkołą prywatną na przedmieściach, do której uczęszcza. Niepewna równowaga między tymi światami zostaje całkowicie zniszczona, gdy jej przyjaciel z dzieciństwa zostaje zastrzelony przez białego policjanta na jej oczach. Wszyscy chcą wiedzieć jedno: co tak naprawdę stało się tamtej nocy? A jedyną osobą, która może odpowiedzieć na to pytanie, jest Starr. Lecz to, co powie dziewczyna – bądź czego nie powie mogłoby przewrócić do góry nogami jej codzienność. Mogłoby też zagrozić jej życiu. Ta niezwykła powieść zwraca uwagę na poważne problemy, ale kryje w sobie ogrom niespotykanego uroku. Pokochasz ją za ciepło, ważny przekaz, podszyty sarkazmem humor oraz wspaniałych bohaterów. I nigdy jej nie zapomnisz.

Regulamin
  • Konkurs trwa 9 listopada do 18 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Papierowy Księżyc. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [60]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
anin 18.11.2018 15:42
Czytelniczka

Uczę moje dzieci, że nie ma ludzi lepszych i gorszych. Wychowuję je w przeświadczeniu, że każdy ma wady, ale i zalety. Młodszy syn jeszcze niewiele rozumie, ale starszy, przedszkolak, widzi jak z szacunkiem odnoszę się do ludzi i stara się to naśladować.
Na placu zabaw, gdzie latem spędzam z dziećmi mnóstwo czasu, przychodzi kilka innych matek. Wszystkie mniej więcej 30-40...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
MogwaiGirl 17.11.2018 22:40
Czytelniczka

Każdy z nas lubi być zauważany. Oczywiście, lubimy, kiedy ktoś pochwali nas za dobrze wykonaną pracę, skomplementuje nową fryzurę, albo szczerze podziękuje za przysługę. Ale lubimy też, kiedy ktoś tak po prostu, bezinteresownie, ale z zainteresowaniem zapyta, co u nas.

Hej Arek! Jak poszedł egzamin? Bardzo się denerwowałeś? O Michał! Jak tam żona? Kiedy ma termin porodu?...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Karolina 17.11.2018 18:01
Czytelniczka

"Gdyby ludzie pragnęli bardziej własnego szczęścia niż nieszczęścia innych, moglibyśmy niebawem mieć raj na ziemi."
Myślę, że ten aforyzm autorstwa Bertranda Russell'a jest odpowiedzią na pytanie. Prawda jest taka, że jeśli ludzie są szczęśliwi, to nie mają żadnych powodów, żeby krzywdzić innych. Co więcej, chcą się tym szczęściem dzielić. Powinniśmy więc dążyć do tego,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
konto usunięte
17.11.2018 14:50
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Dominika Pawelec 17.11.2018 13:24
Czytelniczka

Wszyscy jesteśmy tacy sami, a różnią nas tylko dekoracje. Detale takie jak stan konta, miejsce zamieszkania czy kolor skóry. Świat może być lepszym miejscem, jeśli umielibyśmy nie oceniać. Ktoś, kto dał nam takie możliwości umysłowe dał nam również do ręki pilota i niektórym przydałoby się wcisnąć funkcję "off". Jeśli do tego dołożylibyśmy dialog, byłoby idealnie. U podłoża...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Iwa_90 17.11.2018 13:05
Czytelniczka

Tworzenie przyjaznego i otwartego środowiska musimy zacząć od nas samych. Musimy się zastanowić, czy nawet podświadomie nie uznajemy kogoś za gorszą osobę, nie odtrącamy jej nie mając ku temu powodu. Jeśli tak się stało to zmiany musimy zacząć od siebie. A gdy my będziemy tolerancyjni i otwarci będziemy przykładem dla innych. Musimy pamiętać, że jesteśmy częścią ogółu, a...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
marta_1234 17.11.2018 11:49
Czytelnik

Powszechne wzory do naśladowania.Pod każdym względem w każdym społeczeństwie. Nacisk przede wszystkim na szacunek do innych. Wzory wszelkich cnót. Takie "idealne ideały". Taka właśnie była Wiki, która miała powoli dosyć bycia kimś takim, ale musiała. W końcu była gwiazdą muzyki i filmu dla dzieci i młodzieży. To byli też w 100 procentach jej fani. Musi być chodzącym...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Flavens_Polonicus 16.11.2018 17:47
Bibliotekarz

Jednostka nie jest w stanie poprawić całego świata. Nawet za każdym ogromnym autorytetem musi stać ludzka masa. Ideowców jest naprawdę mało. Większość dąży tylko do tego aby swojej jednostce było najlepiej. Brakuje nam bohaterów, bo sami ich niszczymy. Nie pozwolimy aby ktoś miał przypadkiem więcej władzy od nas samych. Potrafimy zamordować swoją ostatnią nadzieję na...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
agnieszka2907 16.11.2018 10:11
Czytelnik

Jak jednostkowo sprawić by świat był lepszym miejscem dla wszystkich? To proste. Cytując Czesława Niemena należy ,,nienawiść zniszczyć w sobie".

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
AnkaKa 15.11.2018 18:39
Czytelniczka

Świat staje się lepszy, kiedy my tacy się stajemy. A to dzieje się w każdej chwili – gdy nie palę śmieciami i nie truję siebie i innych; gdy podniosę jeden papierek z ulicy; gdy uśmiechnę się do dziecka w autobusie. Niby nic, ale od tego zaczyna się lawina dobrych uczynków, które jak woda rzeźbiąca skałę, zmieniają cały świat.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post