Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
871322 czytelników
1985 dyskusji
122946 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Książka, która daje moc - wygraj książkę „Mroczny talent".

Książka, która daje moc - wygraj książkę „Mroczny talent".

Alcatraz Smedry zdołał pokonać armię złych Bibliotekarzy i uratować królestwo Mokii. Szkoda, że przy okazji udało mu się zepsuć talenty Smedrych. Co gorsza, jego ojciec próbuje wprowadzić w życie sekretny plan, który może doprowadzić do zagłady świata, a Bastylia leży pogrążona w śpiączce. Aby się ocknęła, Alcatraz musi dokonać infiltracji Wielkoteki – zwanej przez Ciszlandczyków Biblioteką Kongresu – źródła groźnej bibliotekarskiej mocy. Czy pozbawiony możliwości korzystania ze swego talentu Alcatraz znajdzie sposób, by ocalić Bastylię i na dobre pokonać Bibliotekarzy?

Wymyślcie, jaką fikcyjną książkę złowrodzy Bibliotekarze trzymali w ukryciu przez całe lata. Jaką moc daje posiadanie tego wyjątkowego egzemplarza? Czekamy na Wasze propozycje. Nie zapomnijcie podać jej tytułu!

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Mroczny talent - Jacek Skowroński

Mroczny talent

Autor: Brandon Sanderson

Złowrogim Bibliotekarzom przez całe lata udawało się trzymać tę książkę w ukryciu... Jeśli masz ją w ręce, należysz do nielicznych szczęściarzy! Alcatraz Smedry zdołał pokonać armię złych Bibliotekarzy i uratować królestwo Mokii. Szkoda, że przy okazji udało mu się zepsuć talenty Smedrych. Co gorsza, jego ojciec próbuje wprowadzić w życie sekretny plan, który może doprowadzić do zagłady świata, a Bastylia leży pogrążona w śpiączce. Aby się ocknęła, Alcatraz musi dokonać infiltracji Wielkoteki – zwanej przez Ciszlandczyków Biblioteką Kongresu – źródła groźnej bibliotekarskiej mocy. Czy pozbawiony możliwości korzystania ze swego talentu Alcatraz znajdzie sposób, by ocalić Bastylię i na dobre pokonać Bibliotekarzy? Długo oczekiwana, zabawna i pełna akcji zamykająca część serii „Alcatraz kontra Bibliotekarze” wreszcie na księgarskich półkach! Seria niefortunnych zdarzeń i komiksy o superbohaterach w jednym. „Publishers Weekly”

Regulamin
  • Konkurs trwa 3 października do 10 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu IUVI. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2044
LubimyCzytać
03-10-2018 16:15
Mroczny talent Mroczny talent
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 180
Zdrapka
03-10-2018 18:47
Od wieków jej istnienie owiane jest tajemnicą Nikt nie wie, czy na prawdę istnieje, ale każdy ma nadzieję, że tak!. Plotki i podania o niej przekazywane są z pokolenia na pokolenie, z dziada pradziada... Mowa oczywiście o Księdze " Co naprawdę myślą kobiety, i dlaczego są tak pokręcone". Podobno ten kto ją przeczyta w końcu jest wstanie objąć rozumem niedorzeczne zachowanie płci pięknej... ale to tylko legendy
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 37
Smorfia
03-10-2018 22:49
Księga Joanny.
Spełniło się moje marzenie. Nareszcie mogę ją poczuć, dotknąć. Trzymam ją w swoich rękach, litery pieszczą moje oczy, jej zapach wibruje w moich nozdrzach. I tylko ja jestem w stanie rozszyfrować KSIĘGĘ JOANNY. Tylko przede mną księga ta rozpościera swoje tajemnice. Niestety bibliotekarze nie potrafili odczytać znaków tej skarbnicy wiedzy. Teraz będę mógł zapanować nad światem, ocalić go, lub doprowadzić do zagłady. Ale ja zapanuje nad światem, będę nieśmiertelny. Strzeżcie się strażnicy wschodu. Miejcie się na baczności strażnicy zachodu. Drżyjcie przede mną strażnicy północy i południa. Przybywam, nadchodzę poprzez potęgi żywiołów
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 26
oktisday
03-10-2018 23:35
Możecie mi wierzyć lub nie ale istnieje księga potężniejsza niż wszystkie inne na świecie. Ukryta jest w podziemiach Watykanu strzeżona przez bibliotekarzy, którzy przysięgali przed samym Papieżem księgi bronić przed światem i zła z niej nie wypuścić. „Księga dusz” niepozorna wielości zeszytu zawiera jedno zdanie po przeczytaniu którego z piekieł czeluści przychodzi na twe usługi demon. Może dla Ciebie zabijać i mataczyć i wykona każdy twój rozkaz. Moralności waszej pozostawiam kto w ogólnym rozrachunku większy grzech popełnia. Czy bibliotekarze którzy posuwają się do czynów haniebnych chcąc za wszelką cenę bronić księgi, czy śmiałkowie którzy korzystać z usług demona pragną.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 371
ReaderX
04-10-2018 16:59
Biblioteka Zła otwarta.
Budynek jest na cześć czarta.

Książki w czarnych są oprawach.
Leżą w kurzu na regałach.

Budynek nie jest za duży.
W nim tylko 3 ludzi służy.

Mroczni są bibliotekarze.
Kaptury kryją ich twarze.

Chodzą miedzy regałami,
piszczą szczury pod nogami.

Jest też jedna sala tajna,
leży tam książka niefajna.

Czart do niej często zagląda,
szuka grzechów, dusz pożąda.

"Księga Grzechów Przypisanych".
Gdy ją diabeł na głos czyta w bibliotece aż drżą ściany.

Co w niej jest zapisanego?
Grzechy, grzechy są każdego.

Tylko diabeł i wybrani,
mogą na nią patrzeć sami.

Bez czarciego pozwolenia,
księga umysł ludzki zmienia.

Do szaleństwa doprowadza,
na złą drogę wnet sprowadza.

A dotknięcie jednej strony,
budzi w ludziach złe demony.

Więc ciekawość powściągnijcie,
wszyscy wielcy podróżnicy,
czy...za duża jest pokusa by się znaleźć na stronicy?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 354
fantastyczna
04-10-2018 23:33
Taka niepozorna broń. Papier zapisany czarnym nadrukiem. Niby nic, a jednak skrywa tyle możliwości. Źli bibliotekarze ukrywali "Naznaczoną" P.C. Cast i Kristin Cast chociaż to jedynie pierwsza część sagi. Mogłoby to się wydawać głupotą, jednak kiedy posiada się wiedzę, że właśnie w tej książce opisano dwa pradawne rytuały pozwalające osiągnąć niezwykłą moc, to wszystko staje się całkowicie zrozumiałe.
W końcu, gdyby każdy wiedział jak odprawić rytuał oczyszczenia, to nie mielibyśmy szpitali psychiatrycznych a na dodatek nie potrzebowalibyśmy określeń takich jak: stres, strach, niewiedza, niepokój, złe samopoczucie, itp. Wiecie ile przemysłów, by przez to upadło?
Na dodatek regularne oczyszczenie prowadzi do wszechwiedzy, więc na Ziemi mieszkaliby wyłącznie geniusze. A to ten mniej znaczący rytuał!
Głównym powodem ukrycia "Naznaczonej" była chęć zachowania dla siebie sposobu obrzędu przywoływania żywiołów. To potężna moc prosto z natury. Panowanie nad nią to jak władza nad światami, bo z taką magią szybko zdobywa się panowanie na dowolnej planecie niezależnie od tego jak trudne warunki do życia na niej panują.
Strach pomyśleć jak złowrodzy bibliotekarze planowali tą wiedzę wykorzystać, ale na nasze szczęście nie zdążyli tego zrobić nim odbiliśmy cenne egzemplarze.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 61
KailaaMoor
05-10-2018 12:10
"Wielka Księga Przejścia"
Pozwala na znalezienie się w każdym miejscu na świecie w ułamku sekundy. Księga jest teleportem. Każdy jej pragnie, lecz źli bibliotekarze pragną jej tylko dla siebie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 151
Ewa
05-10-2018 14:28
Od lat Bibliotekarze przechowywali książkę zapisaną w języku wymarłym, którą odczytać można za pomocą soczewek językoznawcy. Książka nosiła tytuł "Potęga wyobraźni". Jej mroczna wiedza pozwalał obudzić w sobie talent do wpływania na czyjąś wyobraźnię. W zależności od tego, w jakim celu ktoś go używał mógł on być użyty w dobrych zamiarach, jak i złych. W ciągu chwili można było zamienić wszystkie czyjeś wyobrażenia, plany na życie w zupełnie inne, czasem złowrogie, czasem piękne. Tylko moment mógłby zmienić czyjeś marzenia i sny, tylko moment mógł pokierować czyjeś życie w inną stronę. W końcu od naszych decyzji zależy nasz życie, a wyobrażenia i marzenia są źródłem naszych planów i decyzji. Nawet to co tworzymy w życiu rodzi się z wyobraźni. Potężna moc wpływania na czyjąś wyobraźnię mogłaby rozbudzić ją w kimś do granic możliwości lub zniszczyć w zarodku. Tylko posiadanie soczewek realisty mogłoby powstrzymać czyjś atak na naszą wyobraźnię.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1215
kacza666
05-10-2018 20:46
Zaginione ewangelie. Do dzisiaj istnieją ich strażnicy, a ich stowarzyszenie przybiera różne nazwy. Obecnie zwią się bibliotekarzami. Od wieków pilnują by zaginione księgi nie ujrzały światła dziennego. Gdyby tak się stało wiara chrześcijańska legła by w posadach, a Kościół przesłał by istnieć. Te księgi to święty gral, a szeregi strażników zasilali i nadal zasilają najwybitniejsi swych czasów.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
jk86
06-10-2018 01:18
"Znaki" to tytuł książki, którą ukryli bibliotekarze. Znając nieużywany dziś język, odkryli nieprawdopodobną treść zapisaną na starych pergaminach. Książka"Znaki" stanowi swoistą mapę wskazującą punkty na naszej planecie, które połączone podziemnymi tunelami, przerodziłyby się w źródła energii, niezbędnej mieszkańcom jednej z planet odleglej galaktyki. Pazerni bibliotekarze zamierzają posiąść prawo do tych ziem oraz wyprodukowanej energii i handlować nią z obcymi, nie zważając na to, jakie konsekwencje będzie to miało dla Ziemi.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd