forum Oficjalne Konkursy

Pierwsze grafitowanie - wygraj książkę „Księga Joanny".

LubimyCzytać
utworzył 19.09.2018 o 15:26

2049 roku. Ziemię ogarnia geokatastrofa, ludzkość pogrąża się w wojnie. Na zgliszczach planety pozostają garstki, inni przenoszą się na dryfującą w przestrzeni kosmicznej platformę CIEL, którą zarządza charyzmatyczny potwór i dawny celebryta – Jean de Men. Okrutna dyktatura, prześladowania i CIEL – dom po kataklizmie, przeobrażają gatunek ludzki w istoty o białej, niemal przezroczystej skórze, bez zapachu, smaku, cech płciowych. Namiastką doświadczania świata i nową formą narracji staje się dla nich sztuka graftowania tekstów na skórze. Przeciwko Jeanowi de Menowi buntuje się grupa rebeliantów na czele z grafterką Krystyną Pizan. Wzmocnieni heroiczną pieśnią o Joannie – znienawidzonej przez tyrana wojowniczce, posiadającej niezwykłą moc łączącą ją z Ziemią – jednoczą siły, aby obalić jego okrutne rządy.

Decydujecie się na pierwsze graftowanie. Którą część ciała postanowiliście pokryć słowami na samym początku? I który literacki cytat chcielibyście umieścić na swojej skórze? Uzasadnijcie swój wybór.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Księga Joanny - Jacek Skowroński
Księga Joanny

Autor : Lidia Yuknavitch

Jedna z najważniejszych książek 2017 roku według „New York Timesa”. Jedna z 32 najbardziej ekscytujących książek, które ukazały się w 2017 roku – BuzzFeed. Jedna z 33 książek do przeczytania w 2017 roku – „The Huffington Post”. Katastrofa ekologiczna, zgliszcza umarłej planety, pogrążone w wojnie bezpłciowe postaci dawnych ludzi poddane dyktaturze populistycznego potwora. Taką prowokująca wizję końca gatunku ludzkiego i historię Wybawicielki świata, Joanny, kreśli Lidia Yuknavitch w „Księdze Joanny”. Akcja powieści dzieje się w niedalekiej przyszłości, w 2049 roku. Ziemię ogarnia geokatastrofa, ludzkość pogrąża się w wojnie. Na zgliszczach planety pozostają garstki, inni przenoszą się na dryfującą w przestrzeni kosmicznej platformę CIEL, którą zarządza charyzmatyczny potwór i dawny celebryta – Jean de Men. Okrutna dyktatura, prześladowania i CIEL – dom po kataklizmie, przeobrażają gatunek ludzki w istoty o białej, niemal przezroczystej skórze, bez zapachu, smaku, cech płciowych. Namiastką doświadczania świata i nową formą narracji staje się dla nich sztuka graftowania tekstów na skórze. Przeciwko Jeanowi de Menowi buntuje się grupa rebeliantów na czele z grafterką Krystyną Pizan. Wzmocnieni heroiczną pieśnią o Joannie – znienawidzonej przez tyrana wojowniczce, posiadającej niezwykłą moc łączącą ją z Ziemią – jednoczą siły, aby obalić jego okrutne rządy. „Księga Joanny” to porywający świat dystopii – opowieść wielopłaszczyznowa, o sile Natury, przetrwaniu, o destrukcyjnej mocy populizmu i kultury konsumpcyjnej. Apokaliptyczna wizja końca gatunku ludzkiego na zgliszczach ziemi owładniętej żądzą władzy i populizmu. Autorka łączy potoczny, sensualny, a czasem obsceniczny język z biblijnym, profetycznym tonem przepowiedni. Rysuje bezduszny i bezowocny świat, w którym bliskość, miłość i zdolność odczuwania stają się artykułami pierwszej potrzeby, bo – jak twierdzi – „Gdy przyjdzie co do czego, dla tych z nas, którzy przeżyli i wniebowstąpili, którzy pogodzili się z ograniczeniem długością życia w zamian za życie częściowe – ostatnim życzeniem nie jest ani władza, ani pieniądze, ani majątek, ani sława. Jak się okazało, ostatnim życzeniem każdego jest miłość: każdy chce, by pochłonęła go prosta, niepokalana historia miłosna – traktująca o byle jakiej miłości: miłości niskiej czy bohaterskiej, miłości zakazanej, miłości ślepej, marnej, miłości, co jest żałosnym kłamstwem – jakiejkolwiek, byle była przeciwieństwem samotności, odosobnienia, aseksualności albo braku osoby, o którą można byłoby się troszczyć, z kim można by porozmawiać”. Być może nie jest to przyszłość tak odległa…? A my „jesteśmy tym, co następuje, gdy po władzę sięgnie celebryta, o jakim nikomu się nie śniło”.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 19 września do 26 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Poradnia K. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [54]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
InBook 24.09.2018 15:07
Czytelniczka

Na początku było słowo.
Nie mówię tylko o kontekście biblijnym kryjącym się za tym cytatem, ale także o tym co one oznaczają w prawdziwym życiu. Słowa określają nas, nasze myśli, pozwalają nam tworzyć i zawiązywać kontakt. To słowa są kluczowe w codziennej egzystencji, bo pozwalają nam przedstawić swoje uczucia czy opisać otaczający nas świat, są także niezbędne w...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Szczęściara 24.09.2018 13:29
Czytelnik

"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswojłeś" z książki pt "Mały Książe" autora Antoine de Saint - Exupere.
Tuż nad sercem by pamiętać, że ludzi się nie wyrzuca od tak, żeby pamiętać, że ten kto mi zaufał liczy na mnie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
chezmollard 24.09.2018 11:11
Czytelniczka

Na wewnętrznej części prawej dłoni wygraftowałabym sobie:
"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono." By zanim ocenię czyjeś postępowanie, zanim wygłoszę surową opinię, zanim oznajmię, że nigdy bym tak nie postąpiła, głęboko zajrzała w siebie. I by wówczas móc z czystym sumieniem położyć tę prawą dłoń na sercu. Coś jak przysięga, a że słowa te byłyby ciężarem, myślę, że...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
olywka 24.09.2018 10:17
Czytelniczka

Tatuaż nie jest dla wszystkich :) Zrobiłabym go tylko i dla siebie, nie szukam poklasku, nie szukam podziwu. Szukam czegoś, co będzie miało znaczenie wyłącznie dla mnie, a nie całego otoczenia, dlatego wybrałabym tatuaż w języku łacińskim.
"Dum spiro, spero"

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Asia3ag 23.09.2018 22:08
Czytelnik

Ja wytatułowalabym sobie na przedramieniu taki o to cytat : ,,I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu'' Paulo Coelho-Alchemik . Gdyby coś mi się nie udało w życiu, gdyby jakieś moje plany legły w gruzach albo po prostu gdybym była smutna to ten tatuaż przypomniał by mi, że są gorsze i lepsze dni i że trzeba spełniać swoje...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Kamila M 23.09.2018 21:03
Czytelniczka

Pierwszym cytatem literackim, jaki dałabym sobie wytatuować, byłyby słowa z „Cienia wiatru” C. R. Zafona: „Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta”. Napis ten zaczynałby się od nadgarstka lewej dłoni i biegł przez nią oraz przez całą długość palca serdecznego.
Miejsce od serca (lewa dłoń, serdeczny palec), widoczne. Zawsze mogłabym zerknąć na ten ważny cytat i być z tymi,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
mikeg 23.09.2018 15:24
Czytelnik

...rezygnować należy z tych rzeczy, na których nam nie zależy, a nie z tych, na które wydajemy się sobie za słabi. Cytat z książki "szczęśliwi biegają ultra"

Miejsce gdzie bym chciał ten tekst to przedramię, żebym pamiętał o tym co ważne i żeby nie rezygnować z marzeń :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Bury 23.09.2018 13:08
Czytelnik

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać." Andrzej Sapkowski.

Na przedramieniu, tak by zawsze mieć te słowa na oku. Nawet wtedy gdy z bezsilności opadają ręce, nawet jeśli sprawa jest przegrana. Warto to pamiętać i mimo wszystko przeć do przodu. Walczyć o...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
kompnet 23.09.2018 12:32
Czytelnik

Mam ochotę zrobić sobie tatuaż dookoła ręki w miejscu, gdzie nosimy zegarek w stylu Przemka Kosakowskiego, czyli żywioły ogień woda ziemia etc. Idealnym wzorem mógłby być również poniższy tekst w tym samym miejscu:

Pani Barbara Skarga " W życiu nie chodzi o szczęście, lecz o dobre życie".

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
jk86 23.09.2018 00:36
Czytelnik

Zapewne nietypowo, ale ... aby każdego dnia pamiętać o tym co ważne, wytatuowałabym sobie pierwsze słowa na czole. Dzięki temu, każdego ranka patrząc w lustro, życiowe przesłanie przypominałby mi tkwiący na czole napis: Boże użycz mi pogody ducha abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić; odwagi abym zmieniał to, co mogę zmienić i szczęścia, aby mi się jedno z drugim...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej