Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
878741 czytelników
2002 dyskusji
124094 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Ku przestrodze! - wygraj pakiet książek „Nawrócona" i „Wszystkie kwiaty Alice Hart".

Ku przestrodze! - wygraj pakiet książek „Nawrócona" i „Wszystkie kwiaty Alice Hart".

„Nawrócona”

W niewielkiej wiosce w Prowansji od niepamiętnych czasów mówi się o pogromie i ukrytym skarbie. Pod koniec XIX wieku w kairskiej synagodze zostają znalezione sensacyjne żydowskie dokumenty. Autor natrafia na ślady szlachetnie urodzonej młodej chrześcijanki z XI wieku, która z miłości do żydowskiego chłopaka zmarnowała sobie życie. Podąża za kobietą, która ignorując zakazy, podejmuje ucieczkę z ukochanym i udaje się w spektakularną podróż, ścigana przez wszystkich dokoła. Hertmans trzyma w ręku lustro, w którym odbija się zarówno historia, jak i współczesne społeczeństwo.
 

„Wszystkie kwiaty Alice Hart”

W rodzinnej tragedii dziewięcioletnia Alice Hart traci rodzinę, psa, dom, przestaje mówić. Trafia na położoną na odludziu farmę, gdzie jej babcia, o której istnieniu do tej pory nie miała pojęcia, uprawia australijskie kwiaty, przyjmuje pod swój dach kobiety szukające nowego początku i sama zmaga się z demonami przeszłości. Dziewczynka uczy się mowy kwiatów, czyta książki, które są jej wielką miłością i powoli dochodzi do siebie. Dorasta, cierpliwie czekając, aż babcia opowie jej tragiczną historię rodziny. Ucieka na czarodziejską pustynię środkowej Australii, by rozpocząć samodzielne życie Niestety, zakochuje się w Dylanie, mężczyźnie wyjątkowo niebezpiecznym. Żeby uwolnić się z tego związku, musi zawrócić – poznać rodzinne tajemnice i odzyskać swoją przeszłość.

 

Bohaterki obu książek wiele poświęciły dla ukochanych mężczyzn. Napiszcie krótką przestrogę - co według Was warto, a czego nie warto robić z miłości. Zawrzyjcie w niej następujące wyrazy, wyróżniając je WIELKIMI LITERAMI: spektakularna podróż, mowa kwiatów, ślady, nowy początek.
 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają pakiet książek  „Nawrócona" i „Wszystkie kwiaty Alice Hart".

 
Regulamin
  • Konkurs trwa od 13 września do 20 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Marginesy. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 2058
LubimyCzytać
13-09-2018 14:48
Stefan Hertmans Stefan Hertmans
Holly Ringland Holly Ringland
Nawrócona Nawrócona
Wszystkie kwiaty Alice Hart Wszystkie kwiaty Alice Hart
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 389
miś
13-09-2018 15:26
Damy Rady:
"Kochana kobieto, która to czytasz, weź się w garść. Miłość jest piękna, ale człowiek może sobie wmówić, że kocha malowany kamień... więc tak jak jest piękna, tak i niebezpieczna.
Bywa, że miłość jest tylko iluzją, dla której tracimy głowę, a która szybko rozwiewa się na wietrze codzienności.
Miłość, to czasem SPEKTAKULARNA PODRÓŻ, którą - pamiętaj - kończymy zawsze w pojedynkę.
Uważaj, byś w imię źle rozumianej miłości, nie utraciła honoru, godności i własnego zdania. Miłość od "miłości" odróżnia nie MOWA KWIATÓW, nie gruszki na wierzbie, nie gwiazdki z nieba czy motylki w brzuchu - a to, że im bardziej kochasz prawdziwie, tym lepszym stajesz się człowiekiem.
Nie musisz wierzyć w znaki czy ŚLADY - jedyny ślad, który ma znaczenie, to ten, który ty zostawiasz kochając. I kiedy wszystko się wali, a ty chcesz za "ukochanym" skoczyć w ogień, gdy on już zapomniał jak masz na imię - daj sobie szansę, bo nigdy nie jest za późno, na NOWY POCZĄTEK."
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 139
InBook
13-09-2018 17:27
To będzie coś innego. Coś co może naprawi, scali Wasz związek. Coś co sprawi, iż znów poczujecie, że nie możecie bez siebie żyć. Te kilka porad, płynących z głębi mojego serca, zreperują Wasze relacje.
Zacznijmy od tego, że miłość wymaga wiele poświęceń, jest to prawda równie stara co znana. Dla prawdziwej, jedynej miłości można a nawet należy poświęcić wszystko co nie odbiera nam godności i nie tworzy z nas niewolników drugiej połówki.
1. Związkowi należy poświęcić swój czas, czasem wyjść ze strefy własnego komfortu. SPEKTAKULARNA PODRÓŻ, tylko we dwoje może naprawić relacje, gdy polegając jedynie na sobie nawzajem znajdziecie się w obcym środowisku.
2.Poświęć trochę uwagi temu co Twoja druga połówka robi. Może pozostawia ŚLADY mające Ci dać coś do zrozumienia. Takie wskazówki (czasem podświadome) mogą nasunąć Ci pomysł na rozwiązanie Waszego konfliktu i pomogą na nowo nawiązać więź.
3.Czy kiedykolwiek zwróciłeś uwagę na to jak druga osoba mówi? - nie co ale jak? Być może jego słowa są czułe gdy się do Ciebie zwraca, może przezywa Cię w jakiś zabawny sposób, może ta MOWA KWIATÓW da Ci nową nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone.
Może te kilka rad pomoże Wam odtworzyć przeszłą zażyłość, stanie się NOWYM POCZĄTKIEM. Miłość wymaga poświęceń i może warto dać coś od siebie aby jej nie stracić.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 833
Anksunamun
13-09-2018 17:40
Co warto, a czego nie warto robić z miłości:
1. Warto udać się w SPEKTAKULARNĄ PODRÓŻ: nawet jeśli wybranek twego serca nie okaże się tym jednym, będzie to dla ciebie okazja do zdobycia nowych doświadczeń i rozwoju osobistego.
2. Nie warto wydawać zbyt dużo pieniędzy na prezenty dla nowo poznanego kandydata: ty ufundujesz mu ekskluzywny zegarek na rękę, a w zamian dostaniesz pewnie… bukiet kwiatów (mężczyźni są niestety przekonani, że MOWA KWIATÓW zrobi za nich całą robotę).
3. Nie warto nigdy z miłości wchodzić dwa razy do tej samej rzeki – cóż z tego, że twój były twierdzi, iż nie może bez ciebie żyć! Przypomnij sobie, dlaczego się rozstaliście. Nie warto zawracać się po własnych ŚLADACH, kiedy na horyzoncie czeka NOWY POCZĄTEK!
4. I nigdy, przenigdy nie rób sobie z miłości tatuażu z imieniem delikwenta!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 443
joola
14-09-2018 01:00
Dla miłości warto odważyć się na zakończenie bezmiłosnego etapu życia i na NOWY POCZĄTEK. Poprowadzi on zakochanych w SPEKTAKULARNĄ PODRÓŻ z ukochaną osobą u boku. Trochę to ryzykowne, ale jeszcze bardziej ryzykowne jest bezwładnie trwać w poczuciu braku szczęścia.
Nie warto natomiast poświęcać siebie, wyznawanych wartości i ideałów dla uczucia. Takie zaparcie się siebie zostawia ŚLADY, które zepsują każdą miłość.
Jeśli wierzy się w MOWĘ KWIATÓW, związek bez poświęceń jest rzadki i nietrwały, jak... kwiat paproci.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 14
Mael
14-09-2018 08:49
Miłość... to tak często nadużywane, wyświechtane słowo, które ma tysiące znaczeń. Czym dla ciebie jest miłość? Zakochaniem? Jeśli tak, skończy się po kilku latach. Uczuciem? Ono również przeminie. Decyzją o byciu z drugą osobą? Wtedy miłość może trwać latami, ale może zostać pozbawiona wszelkich uniesień i wzruszeń. A wtedy stanie się martwa.
W miłości warto troszczyć się o drugą osobę, opiekować się nią, sprawiać jej przyjemność, a nawet trochę nadskakiwać (kwiaty, śniadania do łóżka), ale nie warto z miłości wyrzekać się siebie, swojej osobowości i pragnień. To nie jest egoizm. Bycie z drugą osobą to może być SPEKTAKULARNA PODRÓŻ w głąb waszych wnętrz - gdy będziecie się bliżej poznawać, rozmawiać ze sobą i dzięki temu zakochiwać się w sobie wciąż od nowa. Ale warto, byście w tej podróży nie zatracili siebie; pozostali prawdziwi.
W miłości nie zawsze warto dużo mówić - niekiedy lepiej jest milczeć. Czasem warto zdusić w sobie chęć, by błysnąć ciętą ripostą lub mieć ostatnie słowo. Może zamiast tego lepiej bez słowa dać ukochanej osobie różę? MOWA KWIATÓW i cisza mówią czasem więcej niż wiele bezużytecznych słów.
W miłości czasem warto iść ścieżkami, na których zostały już wydeptane ŚLADY - słuchać rad naszych rodziców, dziadków. Stosować klasyczne, sprawdzone przepisy na miłość. Ale czasem warto też zejść na manowce, wytyczyć własną ścieżkę, zrobić coś niekonwencjonalnego i spontanicznego. Bo są chwile, gdy tylko coś takiego może dać naszej miłości NOWY POCZĄTEK.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 236
night_moves
14-09-2018 12:38
Wychodząc z lasu zadbała o to, żeby jej ŚLADY były jak najmniej widoczne. Gdyby nie to, co przed chwilą zrobiła, byłaby to niemal idylliczna noc. Wiosna w pełni, okrągły księżyc obrzuca wszystko wokół bladym światłem. W powietrzu unosi się pełno zapachów, swoistej MOWY KWIATÓW. Zdają się szeptać jej do ucha - wiemy, co zrobiłaś, pomożemy Ci, sprawimy, że świat będzie wydawał się spokojny i dobry. Wiatr szeleści w liściach drzew, ukrywając odgłosy jej stóp, a wcześniej odgłosy zabijania.
Nie mogła tego nie zrobić. Za bardzo go kocha. Nie obchodzi jej co stanie się z nią samą, jemu nie może stać się nic. Wiedziała, że jeśli nie zabije, wszystko wyjdzie na jaw i to on poniesie konsekwencje, bo ludzi nie obchodzi prawda - są w stanie uwierzyć we wszystko, im bardziej jest skandaliczne. Tymczasem ją uważa się za jego mądrą lecz słabą i mało odważną towarzyszkę - nikt nie będzie jej podejrzewał. Jedna decyzja mniej. Będą mogli wreszcie wyruszyć w SPEKTAKULARNĄ PODRÓŻ po przeznaczenie.
Została jednak jeszcze jedna decyzja - czy powiedzieć mu o tym, że zabiła? Co o niej pomyśli? Czy odrzuci ją na zawsze? Czy zrozumie? Nie powie mu. To będzie dla niego NOWY POCZĄTEK. A dla niej? Dla niej to będzie koniec. Każy musi ocenić sam, czy warto.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 11
miłośniczkaksiążek
14-09-2018 12:41
Miłość to NOWY POCZĄTEK dla każdego człowieka. To SPEKTAKULARNA PODRÓŻ, której nie można pokonać w pojedynkę. Jeśli się nią zrazimy pozostawi bolesne ŚLADY na całe życie. Wiele ludzi poświęca dla niej wiele. Niektórzy wręcz zbyt wiele. Ja uważam, że nie można zaprzestać realizacji swoich pasji na rzecz miłości. Róbmy to co kochamy. Druga osoba powinna to uszanować. To uskrzydla i dodaje mocy. Należy również pielęgnować znajomości, bo w przeciwnym razie możemy zostać sami. Często odcinamy się, gdy poznamy drugą połówkę i tracimy naszych znajomych nie poświęcając im czasu. Życie jest przewrotne i nigdy nie wiadomo kiedy będziemy potrzebować czyjejś pomocy.
Co zatem warto robić z miłości? Warto wyrażać sobie miłość na wiele sposobów. Do jednych przemawia MOWA KWIATÓW. Inni wolą romantyczny spacer, zaś ktoś jeszcze poczuje się doskonale podczas pełnego wrażeń wyjazdu do parku rozrywki. Trzeba odkryć co zadowoli obie strony.
Kluczem do dobrego związku jest rozmowa. Należy dużo rozmawiać. Powinno się być szczerym i otwartym względem drugiej połówki.
Wspaniale jest, gdy dwie osoby nie przestają się starać, wciąż się zaskakują, pamiętają o sobie, nie popadają w rutynę.
Trzeba być wsparciem dla ukochanej/ukochanego. Należy traktować się z szacunkiem i wspólnie przechodzić przez każdy napotkany kryzys. Nie zawsze jest kolorowo, ale pomaga to zbudować silny i trwały związek.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 92
Lady_Luna
14-09-2018 21:52
Kiedy twój ukochany, prosi cię o dowód miłości, w postaci daru ciała – powiedz nie.
Kiedy twoja miłość, wodzi zazdrosnym, kontrolującym wzrokiem, za każdym twoim ruchem, śledząc twój krok – powiedz nie.
Kiedy Ktoś dla ciebie ważny, podniesie na ciebie rękę – powiedz nie.
Kiedy twój luby mówi „Kocham Cię”, nie tylko tobie, a innym też – powiedz nie.
Kiedy twój wybranek nie dba o twoją psychikę, wmawiając ci bycie gorszą – powiedz nie.
Wyraz „Nie”. Taki prosty, a taki trudny do powiedzenia chorym na „miłość”. Miłość to NOWY POCZĄTEK rozdziału w twoim życiu.
Związek to nie hierarchia, to wspólnota. Nie jesteśmy nic nikomu winni, aby płacić najwyższą stawkę – nasze serce i umysł. Siostro i Ty bracie, bądźmy wolni. Słowa miłości brzmią jak MOWA KWIATOW. Wolni w słowie. Wolni w wyborze. Rozpoczniemy razem SPEKTAKUlARNĄ PODRÓŻ przez wspólne życie. Szanujmy się i dorośnijmy do „choroby” zwanej miłością.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 114
kor_nelka
15-09-2018 00:03
Drogie Czytelniczki!
Wszystkie wiemy nie od dziś, że miłość to ciężki temat. Jak wiele jest rodzajów miłości i sytuacji miłosnych, w jakich się znaleźliśmy - tak wiele jest rozwiązań. Jednak jest kilka rzeczy, które są niezmienne.
Każda miłość to swego rodzaju NOWY POCZĄTEK. I jak zawsze na samym początku możemy być bardzo podekscytowani, a przyszłość w naszych oczach wygląda jak SPEKTAKULARNA PODRÓŻ. Jednak z czasem uczucia gasną. Po miłości zostają tylko nieliczne ŚLADY, które potem i tak znikają.
Myślę, że w tym okresie jeszcze ważniejsze jest to, aby pielęgnować i dbać o to uczucie, dzięki czemu "filar" więzi będzie jeszcze grubszy. Niech wasza relacja nie będzie jak MOWA KWIATÓW - niema, ponieważ to rozmowa jest jednym z ważniejszych czynników podczas budowania związku.
Kolejną ważną rzeczą w związku jest poświęcenie. Może łatwo mówić, ale z wykonaniem czegoś zawsze idzie nam gorzej, tym bardziej gdy będzie trzeba z czegoś zrezygnować, dla dobra związku. Jednak czy są rzeczy, których nie powinniśmy rezygnować? Czy powinniśmy poświęcać całych siebie i dodatkowo mieszać to ludzi, którzy nas otaczają?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd