CzytajPL konkurs
Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
866855 czytelników
1954 dyskusji
121577 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Zaufaj mi, jestem ekspertem - wygraj książkę „Strażniczka miodu i pszczół".

Zaufaj mi, jestem ekspertem - wygraj książkę „Strażniczka miodu i pszczół".

Angelica nigdzie nie zdołała zapuścić korzeni. Nie chciała się z nikim wiązać. Po tym, co spotkało ją w przeszłości, jest nieufna, pełna strachu i zawsze gotowa do ucieczki. Jedynie wśród pszczół czuje się dobrze. Jest wędrowną pszczelarką, odwiedza hodowle i pomaga usprawnić pracę uli oraz produkcję miodu. Zna się na tym jak mało kto. Całą wiedzę zdobyła jako dziecko, na Sardynii, która była kiedyś jej domem. Teraz dostała od losu swoją szansę. Na malowniczej wyspie, na której była szczęśliwa, czeka na nią miejsce, w którym rozpocznie wszystko od nowa…

Angelica jest doświadczoną pszczelarką, specjalistką w swojej dziedzinie. Wyobraźcie sobie, że tak jak ona zaczynacie wieść samotnicze życie, podróżując po kraju jako eksperci i pomagając ludziom oraz przedsiębiorstwom. W czym jesteście na tyle dobrzy, że moglibyście dzielić się swoją nieocenioną wiedzą z innymi?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Strażniczka miodu i pszczół - Jacek Skowroński

Strażniczka miodu i pszczół

Autor: Cristina Caboni

POWIEŚĆ WIBRUJĄCA SKRZYDEŁKAMI PSZCZÓŁ I PACHNĄCA MIODEM KAPIĄCYM Z ULI. PEŁNA EMOCJI. BO LAWENDOWY MIÓD USPOKOI TWOJĄ DUSZĘ, A AKACJOWY SPRAWI, ŻE ZNÓW SIĘ UŚMIECHNIESZ. Angelica nigdzie nie zdołała zapuścić korzeni. Nie chciała się z nikim wiązać. Po tym, co spotkało ją w przeszłości, jest nieufna, pełna strachu i zawsze gotowa do ucieczki. Jedynie wśród pszczół czuje się dobrze. Jest wędrowną pszczelarką, odwiedza hodowle i pomaga usprawnić pracę uli oraz produkcję miodu. Zna się na tym jak mało kto. Całą wiedzę zdobyła jako dziecko, na Sardynii, która była kiedyś jej domem. Teraz dostała od losu swoją szansę. Na malowniczej wyspie, na której była szczęśliwa, czeka na nią miejsce, w którym rozpocznie wszystko od nowa…

Regulamin
  • Konkurs trwa 7 września do 16 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Muza. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2031
LubimyCzytać
07-09-2018 14:21
Strażniczka miodu i pszczół Strażniczka miodu i pszczół
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 149
Happy
07-09-2018 18:05
Służyłabym dobrym słowem i pomocą!
Jestem żywym pociskiem szczęśliwej energii!
Umilałabym dzień opowiadając i oprowadzając po tajemniczych miejscach.
Byłabym przewodnikiem, towarzyszem, mówcą motywacyjnym i pisałabym przemówienia, które dotrą do nie jednego serca.
Dzięki przebywaniu w samotności nabrałabym głębokiej wrażliwości i zwracałabym większą uwagę na najmniejsze żyjątka oraz najcichsze, a zarazem najpiękniejsze dzwięki. Moje poamaty nabrałyby rozmachu!
Pomogę ludziom się wyciszyć zupełnie nowym rodzajem jogi, którego nauczę się będąc w zgodzie z dzwiękami natury.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 828
Anksunamun
07-09-2018 20:53
Posiadam nieocenioną wiedzę, dotyczącą wszelkich wad i problemów związanych z rozmnażaniem: od antykoncepcji po trudności porodowe, aż po kłopoty stwarzane przez posiadanie dzieci. Gdybym wiodła samotnicze życie, podróżując po kraju, pomagałabym innym – kobietom, ale i mężczyznom - w podjęciu decyzji o nierozmnażaniu się i sposobach zapobiegnięcia tego. Polska, niestety, jest krajem, w którym niechęć do dzieci jest bardzo źle widziana i często wiele osób ma je tylko ze względu na presję otoczenia: szeroko pojęty konserwatyzm, obsesyjne przywiązanie do tradycji i fanatyzm religijny. Może dzięki mojej działalności więcej osób odważyłoby się głośno wyrazić swe poglądy, a nawet zaprowadzilibyśmy zmiany w prawie: legalna stałaby się aborcja i sterylizacja dla kobiet.
Tym, którzy rozmnażają się ze względu na swą głęboką indolencję umysłową niestety nie zdołałabym pomóc. No chyba, że udałoby się wprowadzić ustawę, zezwalającą na ciążę tylko tym kobietom, które zaszły w nią świadomie i celowo, a ponadto posiadają odpowiednie warunki materialne.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 11
miłośniczkaksiążek
07-09-2018 22:34
Uwielbiam pomagać ludziom, więc nic dziwnego, że chętnie wyruszyłabym w ową podróż. Przyniosłoby mi to nie tylko satysfakcję ale również nieocenione doświadczenie. I właśnie tym doświadczeniem pragnęłabym dzielić się z innymi ludźmi. Jestem bardzo dobrym słuchaczem i nieskromnie przyznam, że trochę znam się na ludziach, więc byłabym doskonałym lekarzem dusz. Ludzie mogliby mi się zwierzać do woli, a że ja kocham słuchać ludzkich historii pomagałabym im rozwiązywać trudne dylematy. W końcu nie ma sytuacji bez wyjścia tylko my nie widzimy w danym momencie żadnego rozwiązania, więc ja podsuwałabym im swoje pomysły. Byłabym pomocna w zakresie psychologii, socjologii, pedagogiki, spraw socjalnych, ekonomii, wiedzy ogólnej - misz masz. A z chętnymi osobami podzieliłabym się nawet przepisami kulinarnymi, bo gotowanie i pieczenie to moja wielka pasja.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 67
polisyndeton
07-09-2018 22:40
W życiu miałam do czynienia z taką masą kotów i królików, że chyba mogłabym dawać przydatne rady innym właścicielom, pomagać im w przezwyciężeniu wielu trudności. Wbrew pozorom wychowywanie zwierzęcia bywa ciężkie, są zachowania, których nie umiemy u niego zrozumieć i warto wtedy zwrócić się o pomoc. Moja pasja w postaci zajmowania się tymi uroczymi kulkami sierści byłaby więc także sposobem na życie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 5
Mael
08-09-2018 08:31
Nie posiadam żadnych szczególnych umiejętności, ale chciałabym dzielić się z ludźmi radością. W dzisiejszym świecie mało jest zwykłej, prostej radości. Takiej dziecięcej radości, która budzi się w nas, kiedy dostaniemy prezent-niespodziankę, kiedy czeka nas jakaś wspaniała przygoda, kiedy skaczemy po stogach siana lub huśtamy się na huśtawce. Gdybym jeździła po świecie, chciałabym przywrócić ludziom taką radość. Przez proste, drobne gesty wywołać uśmiech na ich twarzach. Uśmiechałabym się do przechodniów na ulicy. Wręczyłabym różę jakiejś smutnej dziewczynie. Pocieszyła i zaproponowała pomoc komuś, kto płacze. Zaprosiła kogoś smutnego na kawę i ciasto do kawiarni. Gdybym mogła być w czymś ekspertem - chciałabym być ekspertem od sprawiania ludziom radości i rozjaśniać ich codzienność.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 289
Ania
08-09-2018 11:24
Na miodzie się nie znam, ale każdy z nas ma coś na czym zna się na tyle dobrze aby uczyć innych. Ja najchętniej uczyłabym czytania książek. Myślę jednak, że jest to mało przydatna rzecz w prowadzeniu firmy. Ważna jest natomiast umiejętność uczenia innych oraz utrzymanie pozytywnych relacji wewnątrz przedsiębiorstwa. Jestem w tym dobra. Robię to na co dzień we własnym zespole w pracy. Wprowadzenie pozytywnej atmosfery powinno leżeć na sercu każdemu szefowi i liderowi, który zarządza nawet najmniejszą grupą ludzi.
W przedsiębiorstwie, gdzie każdy człowiek jest szanowany pracuję się lepiej. Osoba, która z radością przychodzi do pracy osiąga więcej, bo widzi sens w tym co robi i psychicznie czuję się dobrze. Dzięki temu jest bardziej efektywna, a to przekłada się realnie na sytuację firmy na rynku.
Pytanie, jak to osiągnąć? Właśnie tego bym uczyła. Pokazała jakie zmiany należy wprowadzić, aby pomóc firmie osiągnąć lepsze wyniki. Pracowałabym nie tylko z samym szefem, ale także z każdym pracownikiem. Najpierw chciałabym zobaczyć jak funkcjonują na co dzień, a potem powoli wprowadzała różne zmiany, aby usprawnić ich pracę. Ważne jest aby mieli ustalone jasne zasady współpracy, to pomaga uniknąć wielu nieporozumień i niepotrzebnych napięć.
Myślę, że dobra komunikacja to podstawa, aby przedsiębiorstwo osiągało dobre wyniki. Szczęśliwy pracownik to szczęśliwy pracodawca. I to chcę osiągać.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1215
kacza666
08-09-2018 13:26
W moim rodzinnym domu zawsze były zwierzęta, szczególnie psy. Od kiedy poznałam swojego męża zaraził mnie głęboką miłością do kotów i tym sposobem mamy obecnie 4 futra na stanie. Wszystkie to znajdy z ulicy. I tak, przeważnie przypadkiem, trafiały pod nasz dach kocie maluchy potrzebujące pomocy. Często były to kocie oseski, ważące niespełna 300 gram, które prócz miłości potrzebowały przede wszystkim fachowej opieki by przeżyć. Z każdym nowym zwierzakiem zdobywałam coraz więcej doświadczenia i poszerzałam swoją wiedzę odnośnie wychowania, żywienia, problemów zdrowotnych czy behawioralnych tych cudownych zwierząt. Wszystkie moje maluchy mogły u mnie spokojnie zdrowieć, podrosnąć, nauczyć się prawidłowych kocich zachowań by następnie iść do kochających domów. Bardzo chętnie dzielę się zdobytą wiedzą i doświadczeniem oraz nadal pomagam gdy zajdzie taka potrzeba. Nie ma nic wspaniałego niż myśl, że uratowałam kilkanaście kocich żyć i uszczęśliwiłam tyle samo ludzi, którzy zyskali wspaniałych przyjaciół.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 966
Mollinka_90
08-09-2018 19:03
Mój obwoźny interes utrzymywałby się z uczenia ludzi, jak cieszyć się z życia i być optymistą pomimo kłopotów i trudności dnia codziennego. Wbrew pozorom, dzisiejsze czasy bywają trudne i nie każdy dobrze sobie radzi. Ludzie przygnębieni problemami, przestają zwracać uwagę na piękno małych rzeczy, na codzienne małe cuda: śpiew ptaków w koronach drzew, piękno barwnych polnych kwiatków, życzliwy uśmiech, ciepłe słowo. Te z pozoru błahe sprawy, umiejętnie dostrzeżone, potrafią podnieść na duchu. I tego właśnie chciałabym nauczyć innych, którzy najbardziej tego potrzebują. Świat nie zmieni się z dnia na dzień, ale może być lepszy, jeśli my będziemy lepsi dla siebie nawzajem i nauczymy się odnajdywać pozytywne rzeczy w każdym aspekcie naszego życia. To bardzo pomaga przetrwać nawet te najtrudniejsze chwile, a ponieważ wypróbowałam tę metodę na własnej skórze, tym bardziej wiarygodnym byłabym ekspertem w tej właśnie dziedzinie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 621
Magdalena
08-09-2018 21:23
Mogłabym dzielić się z innymi swoją wiedzą z... chemii :-) Tej szkolnej i tej między ludźmi. Szkolnej, bo ukończyłam studia na wydziale chemii. Z doświadczenia wiem, że mało osób lubi ten przedmiot. A szkoda, bo chemia, matematyka, fizyka i biologia nas otaczają.
Chemii między ludźmi zaś, bo miałam wiele nieudanych związków, ale od 3 lat jestem szczęśliwą żoną mężczyzny, z którym znam się od 7 lat. I żeby było ciekawiej, poczuliśmy do siebie chemię na chemii (podczas studiów). Przypadek? Na pewno nie :-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd