Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879420 czytelników
2008 dyskusji
124229 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Niepodległa księgarnia - wygraj książkę "Europa jesienią".

Niepodległa księgarnia - wygraj książkę "Europa jesienią".

Zjednoczona Europa należy już do przeszłości. W następstwie kryzysów gospodarczych i niszczycielskiej pandemii rozsypała się jak puzzle i wciąż się dzieli. Powstają coraz mniejsze państwa i quasi-państewka. Niepodległość ogłaszają nawet linie kolejowe, rezerwaty przyrody i statki wycieczkowe. W tym raju szpiegów i przemytników swego miejsca na ziemi szuka Rudi, kucharz z krakowskiej restauracji. Zwerbowany przez tajemniczą organizację odbywa szkolenie wywiadowcze i wkrótce zostaje jej tajnym kurierem. Z zadania na zadanie zaczyna sobie uświadamiać, że za spiskami i kontrspiskami, w których uczestniczy, za sporami, które toczą kraje Europy, mogą stać postaci z zupełnie innej rzeczywistości…

A gdybyście tak mogli wybrać skrawek przestrzeni, na którym ogłosilibyście niepodległość? Napiszcie, w jakim miejscu utworzylibyście nowy polityczny byt. Niepodległa sypialnia? Niepodległa ulubiona księgarnia? Jak nazwalibyście nowe "państwo"?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Europa jesienią - Jacek Skowroński

Europa jesienią

Autor: Dave Hutchinson

Zjednoczona Europa należy już do przeszłości. W następstwie kryzysów gospodarczych i niszczycielskiej pandemii rozsypała się jak puzzle i wciąż się dzieli. Powstają coraz mniejsze państwa i quasi-państewka. Niepodległość ogłaszają nawet linie kolejowe, rezerwaty przyrody i statki wycieczkowe. W tym raju szpiegów i przemytników swego miejsca na ziemi szuka Rudi, kucharz z krakowskiej restauracji. Zwerbowany przez tajemniczą organizację odbywa szkolenie wywiadowcze i wkrótce zostaje jej tajnym kurierem. Krąży po kontynencie, wymykając się jawnym oraz tajnym służbom, i z zadania na zadanie zaczyna sobie uświadamiać, że za spiskami i kontrspiskami, w których uczestniczy, za sporami, które toczą kraje Europy, mogą stać postaci z zupełnie innej rzeczywistości…

Regulamin
  • Konkurs trwa 12 czerwca do 19 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Rebis. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2059
LubimyCzytać
11-06-2018 16:05
Europa jesienią Europa jesienią
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1002
zlatawiecz
11-06-2018 18:34
Konkurs trwa czy nie trwa? Bo się pogubiłam.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1246
byłem_fprefectem
12-06-2018 01:37
Ja bym z chęcią zaanektował jakiś kawałek plaży nad jakimś ciepłym morzem. Mogłoby się nazywać "Piaskownicą" lub "Przesypialnią" czy też "Falistanem". Co prawda długo by nie przetrwało. Choć dość łatwo się na niej okopać, co snadnie widać w lipcowo-sierpniowych relacjach znad Bałtyku. To niestety ale na piasku ciężko coś wyhodować. Zaś nie wiem czy za muszelki, kamyki, piasek i ewentualnie jakiegoś bursztyna dałoby się zakupić jakąś żywność. Można by ewentualnie spróbować zasypać (ten wszędobylski piasek) dzielące nas różnice czy też wpłynąć na okolicznych sąsiadów ale czy by to coś pomogło. Jakby co wiaderko i łopatkę oraz grabki mam, jakiś kocyk też znajdę, a i co poczytać też będzie, zatem do boju.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
12-06-2018 10:26
Cóż może byłoby to pole kukurydzy w słońcu migocące żółcią- tylko usiąść i malować tą kukurydzę, a tą przestrzeń nazwałabym niepodległym Kukurstanem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1002
zlatawiecz
12-06-2018 10:37
Zdecydowanie miejsce,które chciałabym przetworzyć we własne niepodległe i niezawisłe państwo to łazienka.
Może mogłabym je nazwać Ubikocja albo Wannocja, nie chyba Republika Sedesjo-Lustrowa.
Byłoby to bardzo pożyteczne ekonomicznie państwo, w którym prawo polegałoby na karaniu grzywną za przeszkadzanie w codziennych posiedzeniach rad wodno-szczotkowych i wprowadzało legalizację nielimitowanych odwiedzin w moim niepodległym kraju.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 8
Szczęściara
12-06-2018 12:32
" Piaskowa ulga"
Był by to kawałek plaży na który mieliby wstęp tylko moi najbliżsi. Uciekała bym zawsze, gdy była bym zmęczona swoim codziennym życiem. Zawsze przynosi mi to ulgę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 84
amarant11
12-06-2018 12:41
KAWIARNIANA CZYTELNIA to nowe państwo powstałe na moim tarasie. Ekspres, zapas kawy i stos nieprzeczytanych książek: "Zbrodnie z namiętności, "Żmijowisko","Nieczułość", to tylko kilka pozycji, które uparcie na mnie czekają. Nikt nie ma nic do powiedzenia, tylko książki... Totalitaryzm książkowy, oto nasz ustrój polityczny.
Mężu,chłopcy poszukajcie chwilowo własnego państewka, ten teren należy do mnie:-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1101
Iris
12-06-2018 13:36
Gdybym miała taką możliwość, ogłosiłabym po prostu Niepodległość Domu. Starego domu moich dziadków, wraz z dużym podwórkiem ze starymi drzewami, sadem i warzywnikiem. Byłoby to miejsce, do którego wejść można tylko za okazaniem zaproszenia. Nie obowiązywałoby tam prawo budowlane, żaden urzędnik nie zabroniłby mi wybudowania werandy. Nie byłoby ciszy nocnej ani psów w kagańcach. Byłaby to prawdziwa enklawa, w której można się skryć i nie martwić zasadami.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 59
Seurella
12-06-2018 14:20
Szczyt Śnieżki, właśnie na tym "skrawku" ogłosiłabym niepodległość. Byłby to trudny kawałek do oblężenia chyba, że wyciąg byłby czynny. Cudowna atmosfera, która wtórowałaby czytaniu książek. Stację meteorologiczną przerobilibyśmy na "Utopię dla czytelników". Wyobraźcie sobie, że za oknem pada śnieg. Pijecie właśnie gorącą czekoladę, siedzicie na bujanym fotelu, a w ręce trzymacie swoją ulubioną książkę. Przed Wami rozciąga się widok na pobliskie miasta, które mienią się nocą. Dla mnie wymarzone państwo.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1438
Stefcia14
12-06-2018 15:48
Niepodległy Hamak Imaginacji. W domu, za altaną, tata dwa lata temu powiesił hamak. Jest to, od tamtej pory, moje ulubione miejsce latem do czytania książek. Jednak często o tę "miejscówkę" walczę ze swoim rodzeństwem, pogodą czy kotami. Rodzeństwo uwielbia się na niej wylegiwać, tak samo jak koty, a pogoda często przegania z hamaka grożąc przemarznięciem, przemoczeniem, czy przewianiem. Dlatego też chciałabym zagarnąć to niewielkie terytorium tylko dla siebie. Pozwoliłabym tam sobie wędrować po wszystkich światach, jakie bym tylko w książkach znalazła.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 264
Oleńka
12-06-2018 19:50
Niepodległa Rzeczpospolita Hamakowa!
Hymn: "A ja leżę i leżę, i leżę..."
Flaga: w hamakowy wzorek
Godło: Zielony listek
Konstytucja NRH spisana na kolanie w dniu 12 czerwca roku Pańskiego 2018.
Artykuł pierwszy stanowi, że niepodzielną władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą w NRH sprawuje Oleńka. W szczególności do jej kompetencji należy dobór lektury, dystrybucja napojów chłodzących, regulacja cienia za pomocą sprzyjających okoliczności przyrody/urządzeń parasolowatych, usuwania przemocą natrętnych owadów oraz wypraszania równie natrętnych intruzów innych gatunków, w szczególności gadatliwych ludzi.
Artykuł drugi określa terytorium NRH, zwłaszcza strefę naziemną o powierzchni 6m2 oraz strefę powietrzną ograniczoną jedynie pochmurnym firmamentem.
Artykuł trzeci określa obywatelstwo NRH, które przysługuje li i jedynie Pani na tych włościach.
Artykuł czwarty dopuszcza pobyt osób trzecich na terenie NGH tylko za pisemnym pozwoleniem podmioty wymienionego w art. 1.
Artykuł piąty i ostatni dopuszcza wszelkie modyfikacje i zmiany w Konstytucji wymyślone i zatwierdzone przez podmiot z art. 1.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd