Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
878930 czytelników
2008 dyskusji
124134 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Wybitny specjalista i filantrop - wygraj książkę "Towarzysz Hemingway. Pisarz, żeglarz, żołnierz, szpieg".

Wybitny specjalista i filantrop - wygraj książkę "Towarzysz Hemingway. Pisarz, żeglarz, żołnierz, szpieg".

Szokujące, nieznane fakty z życia Ernesta Hemingwaya, Laureata Literackiej Nagrody Nobla, który szpiegował dla amerykanów i sowietów w przededniu i podczas II wojny światowej. Wielki pisarz i interesujący człowiek. Żołnierz w I wojnie światowej. Żeglarz, który w barach Hawany tłumił drinkami depresję, a gdy już przytłumił dostatecznie, szedł do portu, aby odcumować łódź i wypłynąć na morze.

Nicholas Reynolds w swojej książce odsłania tajemną stronę biografii pisarza i noblisty. Wyobraźcie sobie, że jesteście znanymi na świecie osobistościami. Jaki obraz chcielibyście wykreować w masowej świadomości? Z jakimi cechami chcielibyście być utożsamiani?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Towarzysz Hemingway. Pisarz, żeglarz, żołnierz, szpieg - Jacek Skowroński

Towarzysz Hemingway. Pisarz, żeglarz, żołnierz, szpieg

Autor: Nicholas Reynolds

Szokujące, nieznane fakty z życia Ernesta Hemingwaya, Laureata Literackiej Nagrody Nobla, który szpiegował dla amerykanów i sowietów w przededniu i podczas II wojny światowej. Wielki pisarz i interesujący człowiek. Żołnierz w I wojnie światowej. Żeglarz, który w barach Hawany tłumił drinkami depresję, a gdy już przytłumił dostatecznie, szedł do portu, aby odcumować łódź i wypłynąć na morze. Tyle wiedzieliśmy, ale że był szpiegiem? I że szpiegował zarówno dla Amerykanów, jak i dla Rosjan? Jak to się stało, że został sympatykiem rewolucyjnej lewicy? Do czego doprowadziły jego spotkania z chińskim premierem? Kiedy podjął współpracę z wywiadem sowieckim i został agentem "Argo"? Nicholas Reynolds odsłania tajemną stronę biografii pisarza i noblisty.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 8 maja do 15 maja włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Bellona.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 66
Klops
13-05-2018 22:33
Chciałabym, aby mnie kojarzono z PUNKTUALNOŚCIĄ. Zawsze na czas, bez celowych spóźnień, bez niepotrzebnego oczekiwania na mnie na lotnisku czy podczas bankietu. A ta cecha wpłynęłaby na moją ocenę wśród panów, bo świadczyłaby, że jestem żoną, na którą nie trzeba czekać godzinami, aż przygotuje się do wyjścia, no i nie okupuje porannej łazienki.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 477
kachna
14-05-2018 08:58
Ostatnio myślałam na ten temat. Co mi po dobrach materialnych. Ja chciałabym tak żyć żeby po mojej śmierci moje dzieci, ludzie z którymi pracowałam czy spędzałam wolny czas mówili o mnie dobrze i żebym została na zawsze w ich pamięci.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 963
ogarbejbe
14-05-2018 12:47
PODSŁUCHANE NA PRZYJĘCIU
Dwie damy przy fortepianie
-Widziałaś jak się wdzięczy do wszystkich po kolei? Od zawsze mówiłam, że to kokietka, ale nikt mnie nie słuchał, bo przecież to taka dobra kobieta.
-Nie jej wina, że mężczyznom się podoba. Zresztą nikt z nikim jej nie przyłapał.
-Tym gorzej. Sprytna jest.

Dwóch Panów z whisky
-Zadziorna, piękna i inteligentna.
-Chciałbyś ją mieć w łóżku?
-Nie wiem czy ją czy jej mózg.

Para na balkonie
-Jest miła, ale nie da sobie wejść na głowie. Ogromna wiedza odnośnie litetarury i sztuki. I całkiem dobry gust.
-Jesteś jedną z nielicznych kobiet, które nie szepczą z boku widząc ją.
-A co mi przeszkadza, że jest ładna i mądra. Interesująca kobieta.

Starsze Panie na kanapie
-Taką łatwo skrzywdzić, udaje silną, ale to delikatne stowrzenie.
-Oj, nie lubią jej tu, ale fałszywie się uśmiechają. A to miła dziewczyna.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1577
Konik
14-05-2018 14:30
Chciałabym być znana ze względu na swoje czyny i talent, który będzie mówił tak naprawdę za mnie. Moje osiągnięcia, tak samo jak moja osoba, mogą kojarzyć się z szaleństwem, który jest metodą na wiele rzeczy. Za to nie chciałabym by ludzie rozpoznawali mnie na ulicy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 913
Ankalime_ohtar
14-05-2018 20:28
To co robi na mnie największe wrażenie, to sposób wypowiadania się. Chciałabym być znana z płynności wypowiedzi, barwnego słownictwa, umiejętności tłumaczenia w prosty sposób skomplikowanych zjawisk oraz opowiadania nawet błahych sytuacji w sposób zajmujący rozmówcę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3
Mateusz
15-05-2018 09:16
Każdy kocha prawdziwego rewolucjonistę. Nie potrzebujemy jednak wielkich przemian społecznych, jeżeli nie dokonują się w nas. Przemiany muszą nas dotykać i powodować przemianę. Nie będzie to przemiana w nieznane, nie będzie w niej żadnego lęku! Ta przemiana jest bardziej zrealizowaniem naszego własnego potencjału. Właśnie takich czynów chciałbym dokonać dla ludzkości. Nie potrzebuję uznania czy nagród, jedyną zapłatą będzie dla mnie szczęście czytelników. Być prawdziwym pedagogiem, poprowadzić ludzi w kierunku przeznaczonym dla nich. Nigdy nie zmuszać do żadnego czynu, nie bombardować argumentami. Pomóc drugiemu otworzyć się na własne piękno. Być przewodnikiem w ciemności, niepewności czy strachu.
Ludzie muszą wiedzieć, że nie ma w tym żadnego fałszu. Wszystko kierowane jest szczerą troską o dobro ludzi. Żadnych ukrytych celów czy chęci zdobycia władzy. Człowiek piszący dla człowieka, jeden podający rękę drugiemu. Pragnąłbym, aby czytelnik po przeczytaniu mojej książki powiedział: ,,Przeczytałem książkę o sobie i wiem, że jestem warty tej książki!’’. Chcę być pomocnikiem, dobrą duszą, przyjacielem. Ludzie potrzebują swojego osobistego mesjasza. Nie chcą idei, pragną obecności. Chcę być dla nich obecnością.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 121
iustyna
15-05-2018 14:43
Pamiętam Panią J. -silna, pewna siebie kobieta, która wiedziała, czego chce. Zaczynała dzień z gigantycznym uśmiechem i przekonaniem, że nieważne, co się będzie działo - powtarzała wszystkim "dasz radę, kto jak nie Ty" !
Nie miało znaczenia co miała na sobie czy obcisłe spodnie czy luźną koszulę zawsze biło coś od niej i przyciągało wzrok. Pielęgnowała w sobie wewnętrzne dziecko, prostotę cieszenia się z drobnostek dnia codziennego. Próbowała przemycać innym dobre książki, nie bała się ciętej inteligentnej riposty. Walczyła o prawa dla innych zwłaszcza tych najmłodszych, najbardziej bezbronnych. Inteligentna kobieta z pomysłem na siebie.
Pani J. zmieniała świat tylko, a może aż codziennym uśmiechem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 4
Hauer
15-05-2018 17:29
Chciałbym zapisać się w historii świata jako osoba mistyczna, legendarna, wręcz bez ciała. Czymś wielkim byłoby, gdyby zapamiętano mnie nie za to jak wyglądałem, a za to co powiedziałem i zrobiłem, w czym pomogłem, jak doszedłem do sukcesu. Exegi monumentum. Pomnik twardy jak że spiżu. Kto wie jak wygląda Horacy? Pewnie mało kto. Jednak wielu zna przytoczoną frazę. Fajnie gdybym mógł poszczycić się tym, że jestem filantropem. Pomoc mniej przystowanemu do środowiska. Darwinizm :) kolejna osoba"duch". Ten opis przypomina mi trochę postać z książki. I tak każdy zinterpretuje ją jak chce. Nie chciałbym zobaczyć w sobie przewidywalności i głupoty ludzkiej, jednak powszechnie wiadomo, że nikt nie jest w stanie tego osiągnąć. Wiemy co miłość jest w stanie zrobić z człowiekiem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 434
Blodeuwedd
15-05-2018 18:53
Równowaga czy sprzeczności...? Chciałabym, by zapamiętano mnie jako kogoś, kto potrafi łączyć pozornie wykluczające się cechy...
Jako pisarkę, która potrafiła żyć zarówno w świecie fikcji, jak i w tym prawdziwym. Jako naukowca, który zmieniał sposób myślenia ludzi - naprawdę, nie tylko na papierze. Chciałabym być pamiętana, jako ktoś, kto nigdy nie zrobił nikomu świństwa - mimo że mógł; nie zranił słowami - mimo że potrafił. Jako ktoś, kto zasiewał w ludziach mądrość i dobroć - dwie rzeczy, które często nie idą w parze, bo ludzie wykorzystują swoją inteligencję w sposób egoistyczny, a tym dobrym brakuje ikry. Chciałabym, by ktoś powiedział, że byłam tak mądra i silna wewnętrznie, że nigdy nie musiałam tej siły nikomu udowadniać. Że byłam tak silna, że mogłam sobie pozwolić na bycie delikatną i łagodną. Nie marzą mi się światła jupiterów, okładki kolorowych magazynów ani kilometrowe kondukty pogrzebowe. Chciałabym po prostu zasiać w ludziach coś, co wyrośnie i okaże się cenne, wartościowe. A jeśli ktoś zapamięta, że to właśnie ja byłam tym siewcą... na pewno będę wdzięczna.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 266
biruta
15-05-2018 21:12
Byłam, a właściwie chyba wciąż jestem dziennikarką. Spoglądam w lustro i widzę starą kobietę. Twarz poorana zmarszczkami. Siwe włosy. .. No może jedynie oczy wciąż młode. Czas odpocząć. Biorę do ręki smartfon. Wchodzę do sieci i mimowolnie wpisuję do wyszukiwarki swoje imię i nazwisko. Po chwili ukazują się strony. Otwieram jedną z nich. Czytam. "Bezkompromisowa w szukaniu prawdy. Zawsze kieruje się swoim systemem wartości, na czele którego stoi prawda i wolność człowieka ". Otwieram kolejną stronę: " Nie ulega presji żadnej władzy. Po prostu robi swoje. Pracę dziennikarza traktuje jak misję ". Wyłączam internet. Zamykam oczy. A jednak warto być przyzwoitym człowiekiem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd