Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879224 czytelników
2008 dyskusji
124213 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Ważniejsze od szczęścia - wygraj książkę "Dobra Przystań".

Ważniejsze od szczęścia - wygraj książkę "Dobra Przystań".

Na ten moment Marianna czekała bardzo długo. Wreszcie wraz z mężem Hubertem sprzedają zrujnowany dom i budują siedlisko w urokliwym miejscu nad brzegiem rzeki. Spełnia się ich największe marzenie. I kiedy wydaje się, że mają już wszystko, o czym marzyli – Hubert odchodzi. To nie jest moment na rozdrapywanie ran, bo Marianna zostaje sama nie tylko ze swoimi marzeniami, ale i obowiązkami – przecież musi utrzymać duży dom i wychowywać dorastających synów. Na dodatek przewrotny los szykuje dla niej niespodziankę…

Powieści obyczajowe próbują odnaleźć odpowiedź na wiele życiowych zagwozdek. Jednym z pytań, które zadaje Anna Łajkowska w swojej powieści jest to, czego w życiu potrzebujemy bardziej niż szczęścia? Zastanówcie się przez chwilę i podacie swoją odpowiedź na to pytanie.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Dobra Przystań - Jacek Skowroński

Dobra Przystań

Autor: Anna Łajkowska

Pełna ciepła opowieść o sile marzeń i gotowości na zmiany. Na ten moment Marianna czekała bardzo długo. Wreszcie wraz z mężem Hubertem sprzedają zrujnowany dom i budują siedlisko w urokliwym miejscu nad brzegiem rzeki. Spełnia się ich największe marzenie. I kiedy wydaje się, że mają już wszystko, o czym marzyli – Hubert odchodzi. To nie jest moment na rozdrapywanie ran, bo Marianna zostaje sama nie tylko ze swoimi marzeniami, ale i obowiązkami – przecież musi utrzymać duży dom i wychowywać dorastających synów. Na dodatek przewrotny los szykuje dla niej niespodziankę… Jak daleko można się posunąć w snuciu marzeń? Czym zagłuszyć własne potrzeby? I czego w życiu potrzebujemy bardziej niż szczęścia?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 10 kwietnia do 17 kwietnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Prószyński i S-ka.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2059
LubimyCzytać
10-04-2018 14:52
Dobra Przystań Dobra Przystań
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Michaśka
13-04-2018 17:17
Szczęście w życiu jest niezmiernie ważne, ale przecież musi istnieć coś co pozwala nam być spełnionymi, zadowolonymi oraz bez czego pojęcie "radość" czy "szczęście" tak naprawdę nie ma prawa bytu.
Moim zdaniem, tym czymś jest bliskość. Bliskość pozwala nam poczuć wszystko, czego możemy w życiu doświadczyć. Możemy odczuć miłość, złość, a nawet samotność. Jak czytamy w książce autorstwa Antoine...
Szczęście w życiu jest niezmiernie ważne, ale przecież musi istnieć coś co pozwala nam być spełnionymi, zadowolonymi oraz bez czego pojęcie "radość" czy "szczęście" tak naprawdę nie ma prawa bytu.
Moim zdaniem, tym czymś jest bliskość. Bliskość pozwala nam poczuć wszystko, czego możemy w życiu doświadczyć. Możemy odczuć miłość, złość, a nawet samotność. Jak czytamy w książce autorstwa Antoine de Saint-Exupery pt."Mały Książe" - "Na pustyni jest się trochę samotnym. Równie samotnym jest się wśród ludzi."
"Smutno cieszyć się w samotności", czyli słowa G.E.Lessinga mówią o tym, że szczęście nie istnieje, gdy człowiek jest samotny. To potwierdza więc, że bliskość jest niezbędna do odczuwania szczęścia, a to z kolei udowadnia, że bliskość jest ważniejsza od szczęścia.
Na podstawie powyższych argumentów i przykładów literackich stwierdzam, że w życiu nad radość i szczęście powinniśmy przekładać bliskość z drugim człowiekiem.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1002
zlatawiecz
10-04-2018 15:45
Zmian, stabilności, napitku i jedzenia.
A przy okazji jeszcze chęci do tego by szukać szczęścia. Bo być szczęśliwym nie warto, jeśli zapomni się o tym, że jest się szczęśliwym.
A aby o tym pamiętać - musimy mieć kogoś z kim możemy się nim dzielić. Bo szczęście mnoży się jak wiadomo poprzez dzielenie, a brak działania to marnotrawstwo środków.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 186
fukoksantyna
10-04-2018 16:08
Najbardziej potrzebne jest zdrowie. Człowiek zdrowy osiągnie wszystko, co potrzebne mu do szczęścia, bo nie ma żadnych ograniczeń. Może podróżować, poznawać nowych ludzi, kochać i zawierać przyjaźnie. Nie jest przykuty do łóżka lub wózka, a jego ciało nie stanowi dla niego więzienia. Ponadto choroba może wpędzić w długi, co powoduje rozpady rodzin i ograniczone środki na dążenie do swoich celów. Nie zaprząta sobie głowy myślami "co by było, gdyby nie choroba", po prostu robi, co chce.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 167
BartłomiejNieBartosz
10-04-2018 16:30
To będzie mało popularna odpowiedź, ale w życiu bardziej niż szczęścia potrzebujemy pieniędzy. Tak, pieniądze dają szczęście. Dają poczucie spełnienia, wartości naszej pracy, naszej osoby, podnoszą status społeczny i pozwalają sięgnąć po trochę bardziej luksusowe życie. Szczęście to stan emocjonalny człowieka. Każdy może być szczęśliwy i każdego uszczęśliwi coś innego. Natomiast pieniądze są czymś realnym i subiektywnym. Dużo łatwiej jest być bogatym i szczęśliwym, niż biednym i szczęśliwym.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
10-04-2018 17:01
Ja uważam się za osobę kreatywną z wyobraźnią i gdybym tego nie miała byłabym innym nie wiem czy przypadkiem nie pustym człowiekiem. Dla mnie ma to związek ze szczęściem. Ja jestem teraz bardzo szczęśliwym człowiekiem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1346
Monika
10-04-2018 17:04
Tak na początek to powietrza, naprawdę trudno bez niego żyć, w następnej kolejności wody i pożywienia, a potem schronienia przed zimnem.
Kiedy podstawy bytowe mamy już jako tako zapewnione, najważniejsza staje się nadzieja.
Bo czymże jest szczęście? Ono w ogóle istnieje? A jeśli tak, to czy może trwać? Czy jeśli trwa szczęście, człowiek jest zdolny żyć? Czym jest życie? Czy tylko trwaniem w zadowoleniu? Bo jeśli nie, jeśli jest ruchem, zmianą, dążeniem, to coś nas musi do niego pchać.
Tym czymś jest nadzieja. Marzenie i towarzysząca mu wiara, że kiedyś może zostać spełnione. A potem kolejne i kolejne. Składamy się z pragnień, życie jest dążeniem do ich zaspokojenia, a dążymy dlatego, że mamy nadzieję. Bez dążenia po prostu trwamy, wegetujemy w miejscu i niewielka różnica, żyjemy czy nie. Ostateczne zaspokojenie to śmierć, choćby i za życia, a z kolei wegetacja pełna pragnień, ale bez dążenia do ich realizacji, to egzystencja pełna cierpienia, piekło już na tym świecie. Nadzieja osładza nam drugie i tylko ona pozwala się z niego wyrwać, a dopóki trwa, dopóki starczy nam marzeń, których wizje podtrzymuje, chroni nas też przed pierwszym.
Brak nadziei to śmierć, dlatego to ona jest w życiu najważniejsza. Nie samo szczęście, a wola jego osiągnięcia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 11
miłośniczkaksiążek
10-04-2018 17:32
Każdy w swoim życiu ma jakąś hierarchię wartości, którą się kieruje. Pozwala ona żyć zgodnie z naszymi przekonaniami. Jedną z takich wartości jest szczęście. To niewątpliwie ważny element naszego życia. Kto nie chciałby być szczęśliwy? Wszyscy łakniemy szczęścia, a gdy już je mamy nie chcemy wypuścić go z rąk. Nie ono jednak jest najważniejsze. Osobiście uważam, że dużo cenniejsze jest zdrowie, bez którego nie da się żyć. Bez niego ciężko jest się realizować i o wiele trudniej funkcjonować. Drugą istotną dla mnie wartością jest poczucie bezpieczeństwa. Pozwala mi ono czuć się swobodnie i komfortowo. Daje uczucie, że nie muszę się martwić i jestem bezpieczna. Cenna jest także miłość, bo kto nie pragnie być kochany? To wspaniałe uczucie, gdy mamy przy sobie kogoś bliskiego kto odwzajemnia nasze uczucia. Kogoś z kim możemy dzielić nasze troski i komu możemy ufać. Oprócz tego istotna jest też wolność. To swoboda, która pozwala nam się realizować, mieć własne zdanie, nie dusić się lecz być wolnym człowiekiem. Nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć, która z tych wartości jest najważniejsza, ale sądzę, że każda z nich jest cenniejsza od szczęścia. Bez nich nie potrafiłabym być szczęśliwa, a więc potrzebuję ich bardziej od szczęścia w swoim życiu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 16
adu123
10-04-2018 17:36
Na pytanie konkursowe można by odpowiedzieć życzeniami.. Czego zazwyczaj ludzie życzą sobie oprócz szczęścia? oczywiście zdrowia, miłości. Chociaż myślę, że te wszystkie rzeczy łączą się ze sobą i przenikają wzajemnie. Jeśli ktoś kocha i jest kochany, to już ma powody do radości, jeśli jest zdrowy, to ma prawdziwe szczęście. Aczkolwiek ludzie często nie potrafią tego docenić i tęsknią za zdrowiem, miłością, dopiero wtedy, gdy je stracą. Niemniej jednak sądzę, że są one ludziom potrzebne do życia tak samo jak powietrze czy codzienny posiłek.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 869
Jolanta
10-04-2018 18:18
Bardziej niż szczęścia potrzeba prawdziwego przyjaciela. Bratnia dusza, z którą rozumiemy się bez słów, razem śmiejemy się i płaczemy to nieoceniony skarb. Nawet gdy opuści nas szczęście, cały świat odwróci się od nas przyjaciel zawsze będzie przy nas i będzie dla nas wsparciem. Ktoś kiedyś powiedział, że "Przyjaciele są jak anioły, które stawiają nas na nogi,kiedy nasze skrzydła zapomniały jak się lata." Mając taką osobę i bez szczęścia będziemy czuli się szczęśliwcami.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 78
wilk
10-04-2018 21:52
Spokoju.
Wolnej chwili, aby zatopić się w swoich myślach, pobyć w ciszy, zastanowić. Odetchnąć pełną piersią i na moment zapomnieć – o problemach, o innych ludziach, o własnych słabościach i lękach. Czasu, aby zagrzać się w słońcu, nie myśląc jednocześnie o tym, co inni o nas mówią lub myślą; ani nie zastanawiając się, czy sami mówimy lub robimy właściwie.
Swobodnej głowy, pełnej przyjemnych myśli. Beztroski. Rozluźnienia wszystkich mięśni i pozwolenia, aby kotłujące się pod czaszką nerwy na tę jedną krótką chwilę uleciały. Powolnego oddechu.
Albo inaczej: świadomości, że jesteśmy dla kogoś ważni. Że jest tam ktoś, kto czeka, kto wygląda przez okno i wypowiada nasze imię. Kto nie pozwoli iść samotnie, ale kogo i sami nie będziemy chcieli opuścić. Świadomości, że jest coś, co dostrzegli w nas inni i uznali za wartościowe.
Albo inaczej: dobrej oceny samego siebie, dzięki której możemy wspinać się na wyżyny, a która jednocześnie nie sprawia, że nie widzimy nic prócz siebie. Nie udręczania się, nie krytykowania.
Spokoju.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd