Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
880082 czytelników
2009 dyskusji
124359 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Stresujące sytuacje - wygraj książkę "Eksperyment Isola".

Stresujące sytuacje - wygraj książkę "Eksperyment Isola".

Na jedną z wysp wśród sztokholmskich szkierów trafia siedem osób. Wiedzą, że mają wziąć udział w teście, który wyłoni kandydata na stanowisko oferowane przez jedną z tajnych służb. Nie mają jednak pojęcia, że równocześnie uczestniczą w socjologicznym eksperymencie. Anna Francis też ma wziąć w nim udział. Uważana jest za jedną z najzdolniejszych urzędniczek Udział w eksperymencie na wyspie ma być dla niej okazją do naprawienia dawnych błędów. Sytuacja na wyspie wkrótce jednak wymyka się spod kontroli – kandydaci uczestniczący w teście zaczynają po kolei znikać… Anna musi się dowiedzieć, czy naprawdę wie tyle, ile jej się wydawało, i kto właściwie pociąga za sznurki…


         
 

Wiele firm w ogłoszeniach z propozycją pracy wymaga umiejętności działania pod presją czasu i w sytuacjach stresowych. Nie tylko tajne służby z powieści „Eksperyment Isola” oczekują od swoich pracowników nerwów ze stali. Jak radzicie sobie w takich sytuacjach? Jesteście zahartowani przez setki stron powieści sensacyjnych czy zupełnie nie macie predyspozycji do działania, gdy wokół wszystko się wali?
 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.
 

Regulamin
  • Konkurs trwa od 13 marca do 20 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Sonia Draga.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 2059
LubimyCzytać
13-03-2018 14:56
Åsa Avdic Åsa Avdic
Eksperyment Isola Eksperyment Isola
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 16
elewinka1222
16-03-2018 10:15
Niestety choć bardzo bym chciała, to nie umiem reagować na stres tak jak powinnam. W pracy mam stresujące sytuacje i wiele postronnych osób twierdzi, że świetnie sobie radzę - ale nie wiedzą jak ja się w środku czuję.
Drżenie, złe samopoczucie, które czuje nawet po przyjściu z pracy do domu.. jak jest to ogromny stres to nawet dochodzi do wypłakania się w poduszkę :'(
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 358
fantastyczna
13-03-2018 16:07
Uważam, że należę do osób, które lepiej radzą sobie z działaniem pod presją czasu, niż gdy czasu jest dość, by pośpiechy był zbędny. Stres bywa bardzo pomocny w działaniu, a kiedy go brakuje, to ciężko się zmobilizować do pracy. Przede wszystkim, nasze zaangażowanie zależy jednak od poczucia satysfakcji. Jeśli po wykonaniu pracy odczuwamy satysfakcję, to nawet presja czasu i stresujące sytuacje nie stanowią problemu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 147
lajlaxx
13-03-2018 16:16
Zawsze działam w dość dużym pośpiechu, ponieważ wszystko staram się wykonywać szybko i od razu - co czasami jest dla mnie zgubne, kiedy nawarstwiają się nowe obowiązki i zadania. Nauczyłam sobie jednak z tym radzić - cały dzień jest przeze mnie ułożony w rozplanowanych godzinach i zadaniach do zrobienia, łącznie z ich priorytetami. Wiem, że muszę zrobić rzeczy najważniejsze, a jeżeli nie zrobię tylko tych małych, najmniej istotnych elementów - świat się nie zawali. Nie dajmy się zwariować. Równie istotna jest przerwa - na kawę, na jedzenie, na przewietrzenie głowy, małe rozciąganie przy biurku. Warto mieć również porządek w swoim miejscu pracy - porządek w pracy=porządek w głowie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 189
Cień_człowieka
13-03-2018 16:41
Jeśli już nie pomaga wiara, ze jutro będzie lepszy dzień... bo okazuje się, że jutro jest jeszcze bardziej stresujące niż dzisiaj to jest tylko jedno wyjście żeby jakoś poczuć się lepiej... mianowicie zacząć przeklinać. Tak, tak... to bardzo pomaga. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie robić tego na głos, a wyłącznie w myślach... bo inaczej może się to skończyć jeszcze większym stresem jak szef postanowi wezwać na dywanik...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 943
Karolina
13-03-2018 16:55
Zdecydowanie nie! Jestem osobą introwertyczną, a stres działa na mnie negatywnie. Zbyt dużo adrenaliny sprawia, że paraliżuje mnie strach, ale na szczęście mam swoje sposoby by rozładować to napięcie, a mianowicie muzyka. Pozwala mi to uspokoić myśli, wyłączyć się na chwilę, przemyśleć sytuację i działać od nowa ze świeżą energią!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
13-03-2018 18:17
Ja przez wiele lat występowałam w charakterze protokólantki i bez względu na to czego dotyczyło śledztwo potrafiłam zachować kamienną twarz i nie okazywać emocji. Poza tym kiedyś sama pojechałam na Białoruś. Nic mnie tam złego nie spotkało i z kamienną twarzą i bez nerwów przejechałam granicę. Miałam sporo szczęścia, a mogło być różnie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 113
Magda
13-03-2018 19:14
Prawda jest taka, że dla mnie presja czasu i nawał obowiązków są najlepszym motywatorem do działania. Zbyt wiele czasu powoduje ciągle odkładanie na później. Natomiast w momencie kiedy wszystko się wali o dziwo najłatwiej jest mi ogarnąć efektywny plan działania, a mały zwierz w mojej głowie szepcze, że przecież nie należę do osób, które pozwalają sobie na porażkę, muszę stanąć na wysokości zadania i utrzeć nosa tym, którzy we mnie nie wierzą 😈
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 420
Bookshock
13-03-2018 19:42
Czas jest świetnym motywatorem, który przy każdym zbliżającym się deadline wywołuje u mnie dreszczyk emocji. Z natury jestem raczej odkładaczem na ostatnią chwilę, dlatego działanie pod presją czasu jest mi dobrze znane i subtelnie (kopniakiem w tyłek) zachęca mnie do wzięcia się w garść i skończenia swojej roboty :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 6
Perseusz
13-03-2018 20:28
Mnie osobiście działanie pod presją czasu z jednej strony motywuje a z drugiej zniechęca. Motywuje mnie tzw. brak czasu (deadline) na zrobienie danej czynności, co popycha mnie a właściwie mój mózg do zwiększenia obrotów i poukładania wszystkich zadań w jak najefektywniejszy sposób. Uruchamiam wtedy niezbadane pokłady swojej odległej galaktyki tzn. szarych komórek :) Natomiast podczas gdy bardzo ograniczony czas stoi i czyha swoimi wielkimi oczyma za moimi plecami jest dla mnie bardzo stresujący co niekiedy przekłada się na jakość mojej pracy. Chociaż gdy już dochodzi do takich momentów zawsze próbuje być zimny jak głaz, myśleć racjonalnie, logicznie i po prostu robić swoje jak najlepiej potrafię. Niewielkie ilości stresu jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziły.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 286
Kidaya
13-03-2018 21:52
O swojej umiejętności działania pod presją czasu zdałam sobie sprawę na studiach, a dokładniej w okresie sesji. Nauczyć się wiadomości z całego semestru w dwie doby? Brzmi niewykonalnie. Brzmi stresująco. I o ile stresujące rzeczywiście jest, tak z tą niewykonalnością bym się spierała. Jestem żywym dowodem na to, że się da. Nie jest to co prawda moja ulubiona umiejętność, ale jak najbardziej przydatna.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd