Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
894880 czytelników
2048 dyskusji
126470 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Podupadająca gazeta - wygraj książkę "Tylko dobre wiadomości".

Podupadająca gazeta - wygraj książkę "Tylko dobre wiadomości".

Dziennikarka Izabela Oster z dnia na dzień rzuca pracę w telewizji. Nie wszystko jednak toczy się po jej myśli. Nowe oferty pracy nie spływają, a pracodawcy nie pukają do jej drzwi. Na szczęście przyjaciółka składa jej propozycję nie do odrzucenia. Kamila odziedziczyła bowiem podupadające pismo dla pań, natomiast Izabela ma jej pomóc w odzyskaniu dawnej świetności magazynu. Muszą tylko przeprowadzić się do Krakowa… Obydwie przyjaciółki stają przed bardzo trudnymi decyzjami. Ale właściwie dlaczego miałyby nie podjąć wyzwania? Życie pisze różne scenariusze, a do odważnych świat należy.

Szanowni Redaktorzy! Właśnie wyraziliście chęć odratowania podupadającego tytułu prasowego. Z jaką tematyką związana jest gazeta, której sławę macie odbudować? Opiszcie krótko jej profil. Jaki nosi tytuł?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Tylko dobre wiadomości - Jacek Skowroński

Tylko dobre wiadomości

Autor: Agnieszka Krawczyk

Wszyscy kochamy powieści o miłości… Dziennikarka Izabela Oster z dnia na dzień rzuca pracę w telewizji. Nie wszystko jednak toczy się po jej myśli. Nowe oferty pracy nie spływają, a pracodawcy nie pukają do jej drzwi. Na szczęście przyjaciółka, Kamila Rudnicka-Clement, składa jej propozycję nie do odrzucenia. Kobieta odziedziczyła bowiem podupadające pismo dla pań, natomiast Izabela ma jej pomóc w odzyskaniu dawnej świetności magazynu. Muszą tylko przeprowadzić się do Krakowa… Obydwie przyjaciółki stają przed bardzo trudnymi decyzjami. Ale właściwie dlaczego miałyby nie podjąć wyzwania? Życie pisze różne scenariusze, a do odważnych świat należy. Kobiety rzucają się w wir pracy. Los przygotował dla nich wiele niespodzianek: porywającą wenecką podróż, odzyskaną przyjaźń, wiosenny Kraków odkrywany na nowo, a wreszcie miłość… Bo wszystko jest możliwe, tylko trzeba chcieć i odważnie spoglądać w przyszłość. Romantyczna opowieść, która zabierze Was do klimatycznego miasta nad Wisłą, pięknej, słonecznej Wenecji, i wszędzie tam, gdzie warto się zakochać.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 23 lutego do 4 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Filia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 27
Mateusz1992
02-03-2018 10:55
A co mi tam, będę szczery. Ratuję czasopismo poświęcone grom komputerowym!

Oczywiście nie jest to "zwyczajna" prasa komputerowa, jak CD- Action, lecz czasopismo zajmujące się grami komputerowymi powstałymi na podstawie książek. Wiedźmin, World of Warcraft, Władca Pierścieni a nawet Harry Potter. Może nie wiecie, ale spopularyzowanie gier, stworzonych na podstawie książek zawsze skutkowało wzrostem popularności tychże książek, a o to każdemu szanującemu się użytkownikowi "lubimyczytac" przecież chodzi- aby każdy na świecie doświadczyła pasji płynącej z czytania. W czasopiśmie znajdziecie ścisłe nawiązania do książek i ich autorów, a także bony rabatowe do księgarni.

Tytuł czasopisma to oczywiście "Korzenie literackie gier komputerowych"
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 154
Ania
02-03-2018 12:11
"Nieidealna" - to tytuł jaki nadałabym gazecie. Jej głównymi odbiorcami byłyby kobiety. Tytuł ma się odnosić do tego, że nie ma kobiet idealnych a bycie niedoskonałą ma swoje uroki.
Na okładce zawsze znalazłaby się piękna kobieta bez fotomontażu. Artykuł o niej byłby nastawiony na to, aby pokazywać jak być sobą w tym pokręconym świecie.
Części jakie znalazłyby się w takiej gazecie poświęciłabym na następującą tematykę:
1) Psychologia - czyli porady psychologiczne czyli jak być szczęśliwą we współczesnym świecie i jak nie zwariować
2) Literatura - dział poświęcony książką, książką i jeszcze raz książką czyli recenzje, nowości, polecane księgarnie.
3) Kino - kącik filmowy, polecane filmy, ale tylko te naprawdę warte obejrzenia, nie tylko nowości, również stare klasyki.
4) Hobby - treść uświadamiająca wszystkim, że hobby jest ważne w życiu każdej kobiety, pokażemy te konwencjonalne i te niekonwencjonalne sposoby na spędzanie wolnego czasu.
5) Pielęgnacja - każda z nas chce czuć się piękna, my podpowiemy jak to robić i z kosmetykami z drogerii i tymi naturalnymi, domowymi.
6) Kondycja - trochę ćwiczeń na utrzymanie kondycji, podpowiemy jak ćwiczyć (uwaga, nie będziemy zajmować się tematyką odchudzania tylko zdrowego podejścia do życia - styl życia - mogę ale nie muszę).
7) Dziecko - kącik dla wszystkich matek
8) Promocje - ulubiony dział, będziemy podpowiadać, gdzie i co kupić w jak najlepszej promocyjnej cenie
10) Krzyżówka
11) Podróże - kącik dla miłośników podróży
12) Kącik czytelniczek - opowiadamy wasze historie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 186
Violetka
02-03-2018 13:55
"Ludzie ludziom"
Trochę pozytywnego przekazu w dobie złych informacji i wzajemnej niechęci. Jako pracownik socjalny prowadziłabym pismo nieco w duchu mojego zawodu i chęci pomocy ludziom.

Kącik porad- bez wstydu odpowiemy na każde pytanie. Porady prawne, sercowe, domowe (od: jak się pozbyć karaluchów po jak się pozbyć męża).

Artykuły o pozytywnych zdarzeniach w Polsce i na świecie: zobaczmy, ile dobra dzieje się wokół!

Akcje charytatywne i pomocowe: Pomoc dla dużych i małych, dla tych, którzy są blisko i daleko- np. wysyłka ubrań i zabawek dla dzieci w Afryce, ale także zbiórka na opał dla Pani Czesi z Płomykówka.

CO mogę dać innym? - ogłoszenia związane z chęcią udzielenia pomocy.

Organizowanie warsztatów ogólnopolskich, które mogłyby zmienić losy innych. Kursy pisania, szycia, rękodzieła, gotowania itd. Z certyfikatami.

Reportaże o przemianach ludzi, zmianie jakości życia itd. Po prostu historie z życia wzięte. Z pozytywnym przekazem na przyszłość dla innych.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 372
ewa28
02-03-2018 14:59
,Słoneczna prasa,, Słońce to radość,ciepłe dni ,spacery po parku ,przeglądanie ulubionej gazety na ławce.Słońce to zwolnienie tępa w życiu,choć na chwilę,żeby poczuć promyk słońca na twarzy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 576
klaudia28ck
02-03-2018 16:25
Nazwa, którą miało by czasopismo to "Pierwszy milion"
Znalazły by się w nich wywiady z najbogatszymi ludźmi z danego miasta, porady w jaki sposób, można się wzbogacić, jak zacząć od zera, jak w prosty sposób załatwić całą, niezbędną biurokrację,przy zakładaniu firmy, czasopismo w zamyśle miało by sprawić, by "zwykły zjadacz chleba" chciał odmienić swój los, uwierzył że mu się uda, żyć inaczej, lepiej.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 12
vaio
02-03-2018 21:03
Chciałabym odratować jeden z kobiecych magazynów, który utonął wśród morza bliżniaczych sióstr i przestał się wyróżniać. Myślę, że kobiece poradniki są zawsze na topie i działo się tak już za czasów "Kobiety i życia". Ja zaproponuję STYLove. Będzie to pismo o pasjach, marzeniach i sposobach na uprzyjemnienie sobie życia. Będzie kącik DIY, gdzie będziemy uczyć jak zrobić coś fajnego z tego co mamy pod ręką. Będą nauka makijażu i porady fryzjerskie. Będzie kącik kuchenny z prostymi, zdrowymi daniami, które można przygotować w pół godziny. Będzie o metamorfozach - zarówno zmianach kobiecego wyglądu jak i sposobach na odmianę wnętrza. Będzie o premierach książkowych i filmowych, będzie oczywiście wywiad z gwiazdą ale również reportaż z jednego dnia z czytelniczką. Nie mogę zdradzać wszystkich sekretów, bo konkurencja czuwa :) ale będzie to gazeta, którą matki podbierają córkom a wnuczki dzielą się z babciami :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 8
Aniutek
03-03-2018 13:59
"MESSAGE"
Żyjemy w czasach gdzie większość polskich nazw zostaje zastąpiona nazwami obcojęzycznymi - anglojęzycznymi. Moją propozycją aby przyciągnąć czytelnika to tytuł "MESSAGE". Pobudza wyobraźnie i zaciekawia już samym tytułem. Powinien być podzielny na działy dla każdej grupy wiekowej. Dla najmłodszych fajne wierszyki, piosenki wpadając w ucho zwykłe rymowanki, oraz coś do sklejania bądź kolorowania. Młodzież ostatnio fascynuje się komiksami które przeżywają swój prawdziwy renesans. Wydrukowanie lektur w formie komiksu będzie fajną sprawą (oczywiście nie całą tylko fragment aby zachęcić). Dorośli na pewno nie pogardzili by dobrym opowiadaniem sensacją, kryminałem bądź romansem a dla osób lubiących poezje nasi polscy nobliści a w drugiej kolejności obcokrajowcy. Dla osób starszych troszkę historii, wspomnień, felietonów za równo tych wesołych i śmiesznych jak i smutnych. Uwieńczeniem magazyny byłyby szarady oraz zapowiedzi nowości książkowych.
Magazyn o tytule "MESSEGE" to wiadomość którą powinieneś przeczytać i podzielić się z innymi, podać dalej.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 549
książkowy_wodnik
03-03-2018 14:26
"Magiczne zakątki świata"
Gazeta byłaby o tematyce podróżniczej. Zawierałaby zdjęcia, fotografie cudów natury,krajobrazy i architekturę, którą warto zobaczyć i zwiedzić. Taki przegląd po najdalszych zakątkach świata. Od mroźnej Skandynawii po egzotyczne, ciepłe i słoneczne wyspy na Morzu Śródziemnym.
Także zawierałaby tanie oferty podróży i praktyczny poradnik jak zrobić by podróż taka była. Podroż na każdą kieszeń. Zarówno za granicę jak i w obrębie naszego pięknego kraju. Również wskazówki gdzie najlepiej i kiedy się wybrać. Co ze sobą zabrać.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Kasia
03-03-2018 21:57
Moja gazeta nosiłaby tytuł „Rodzinne opowieści”
i dla rodzin z dziećmi byłby tam ciekawe treści.
Cztery główne rubryki gazeta by miała,
a każda z nich inną tematykę w obroty by brała.
Pierwsza do mam byłaby skierowana
i w piękną, kobiecą szatę graficzną byłaby ubrana.
W drugiej tatusiowie by rządzili
i nawzajem sobie radzili.
Trzecia dla dzieciaczków byłaby przeznaczona
i każda strona byłaby na wesoło zrobiona.
W każdej z tych rubryk byłyby wywiady z ciekawymi osobami,
przepisy na zdrowe życie i kącik z praktycznymi poradami.
Kulinarne nowinki i trendy w modzie
oraz ważne wydarzenia w naszym narodzie.
Wszystko oczywiście do wieku czytelnika dostosowane
i w przystępny sposób w gazecie mu podane.
Ostatnia rubryka to wspólny relaks dla całej rodziny,
nad którą mogliby spędzać całe godziny.
Krzyżówki, konkursy, gry i zabawy,
myślę, że każdy byłby ich ciekawy.
Rodzinny byłby profil mojej gazety,
bo rodzina jest najważniejsza i tu liczą się konkrety.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 83
weronika21
04-03-2018 01:12
Czasopismo nosi tytuł "Ziemski raj"
Będzie to czasopismo dla osób, które uwielbiają i kochają podróże. W tej gazecie będzie pełno ciekawostek na temat różnych miejsc na ziemi, które warto zwiedzić, a także przeróżne porady jak się przygotować do podróży, co ze sobą zabrać. Będzie dużo pięknych zdjęć z najpiękniejszych zakątków świata każdy znajdzie coś dla siebie. W tym czasopiśmie będzie można także wysyłać swoje historię związane z podróżowaniem, ale także będą wywiady z różnymi osobami, które są ekspertami w tej dziedzinie. W tym czasopiśmie będzie także rubryka z listami od czytelników na które będziemy odpowiadać .
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd