Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879643 czytelników
2008 dyskusji
124260 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Podupadająca gazeta - wygraj książkę "Tylko dobre wiadomości".

Podupadająca gazeta - wygraj książkę "Tylko dobre wiadomości".

Dziennikarka Izabela Oster z dnia na dzień rzuca pracę w telewizji. Nie wszystko jednak toczy się po jej myśli. Nowe oferty pracy nie spływają, a pracodawcy nie pukają do jej drzwi. Na szczęście przyjaciółka składa jej propozycję nie do odrzucenia. Kamila odziedziczyła bowiem podupadające pismo dla pań, natomiast Izabela ma jej pomóc w odzyskaniu dawnej świetności magazynu. Muszą tylko przeprowadzić się do Krakowa… Obydwie przyjaciółki stają przed bardzo trudnymi decyzjami. Ale właściwie dlaczego miałyby nie podjąć wyzwania? Życie pisze różne scenariusze, a do odważnych świat należy.

Szanowni Redaktorzy! Właśnie wyraziliście chęć odratowania podupadającego tytułu prasowego. Z jaką tematyką związana jest gazeta, której sławę macie odbudować? Opiszcie krótko jej profil. Jaki nosi tytuł?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Tylko dobre wiadomości - Jacek Skowroński

Tylko dobre wiadomości

Autor: Agnieszka Krawczyk

Wszyscy kochamy powieści o miłości… Dziennikarka Izabela Oster z dnia na dzień rzuca pracę w telewizji. Nie wszystko jednak toczy się po jej myśli. Nowe oferty pracy nie spływają, a pracodawcy nie pukają do jej drzwi. Na szczęście przyjaciółka, Kamila Rudnicka-Clement, składa jej propozycję nie do odrzucenia. Kobieta odziedziczyła bowiem podupadające pismo dla pań, natomiast Izabela ma jej pomóc w odzyskaniu dawnej świetności magazynu. Muszą tylko przeprowadzić się do Krakowa… Obydwie przyjaciółki stają przed bardzo trudnymi decyzjami. Ale właściwie dlaczego miałyby nie podjąć wyzwania? Życie pisze różne scenariusze, a do odważnych świat należy. Kobiety rzucają się w wir pracy. Los przygotował dla nich wiele niespodzianek: porywającą wenecką podróż, odzyskaną przyjaźń, wiosenny Kraków odkrywany na nowo, a wreszcie miłość… Bo wszystko jest możliwe, tylko trzeba chcieć i odważnie spoglądać w przyszłość. Romantyczna opowieść, która zabierze Was do klimatycznego miasta nad Wisłą, pięknej, słonecznej Wenecji, i wszędzie tam, gdzie warto się zakochać.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 23 lutego do 4 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Filia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2059
LubimyCzytać
23-02-2018 08:45
Tylko dobre wiadomości Tylko dobre wiadomości
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Ela
28-02-2018 14:08
"W każdym miejscu na ziemi",to tytuł bardzo ciekawego czasopisma o życiu, o podejmowaniu trudnych decyzji,ale zawsze należy szukać wyjścia z każdej sytuacji,nigdy się nie poddawać,trzeba pamiętać ,że zawsze możesz coś zmienić, zawsze szukajmy rozwiązania. To czasopismo o życiu i jego redaktor naczelną jest Kamila,która odgrywa w moim życiu ważną rolę.Czasopismo na każdy temat, życiowy temat.... "W każdym miejscu na ziemi",to tytuł bardzo ciekawego czasopisma o życiu, o podejmowaniu trudnych decyzji,ale zawsze należy szukać wyjścia z każdej sytuacji,nigdy się nie poddawać,trzeba pamiętać ,że zawsze możesz coś zmienić, zawsze szukajmy rozwiązania. To czasopismo o życiu i jego redaktor naczelną jest Kamila,która odgrywa w moim życiu ważną rolę.Czasopismo na każdy temat, życiowy temat. Elżbieta
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 760
violabu
23-02-2018 11:23
„Na grzyby!”

Muszę uratować upadające czasopismo z dziedziny grzybobrania.
Tematyka nie jest na tyle popularna, by zainteresowanie nią było ciągłe przez okrągły rok z powodu błędnego kojarzenia grzybów wyłącznie z jesienią.
Nowa odsłona czasopisma będzie zawierała:
- opisy grzybów jadalnych i miejsca ich występowania,
- opisy grzybów występujących na terenach popularnych kierunków zagranicznych wakacji oraz ewentualne restrykcje prawne danego kraju,
- opowieść (czasem z dreszczykiem) w „leśnym klimacie”,
- przepisy kulinarne z zastosowaniem grzybów,
- przepisy i sposoby konserwowania grzybów,
- informacje o tym, co oprócz grzybów można zebrać w lesie daną porą roku,
- ciekawostki na temat trujących grzybów i dramatyczne historie zatruć,
- porady dotyczące hodowli grzybów,
- „Skarby lasu” - ozdoby do domu wykonane np. z suchych gałązek, liści, szyszek itp.,
- konkursy, w których można wygrać reklamowane przedmioty.

„Na grzyby!” zamierza czerpać zyski z reklam m.in. odzieży przystosowanej do leśnych warunków, akcesoriów, przydatnych aplikacji telefonicznych, wycieczek na grzyby.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 402
Mystery
23-02-2018 11:43
"Zaczytani miłością"

Moja gazeta zamieszcza ciekawe historie, które przysyłają czytelnicy o swojej miłości do książek i do drugiej połówki. To opowiadania o tym, jak połączyła ich miłość do książek z miłością do ukochanej osoby.
Ponadto są tu opisy osób, które kochają czytać i szukają miłości lub przyjaciela.
W skrócie: książki+człowiek= wielka miłość :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 92
AHA
23-02-2018 11:56
Widzę, że podobnie myślimy :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 92
AHA
23-02-2018 11:54
"Randka z książką" tak brzmi tytuł czasopisma, które zamierzam podnieść z dna!

Czasopismo to jest połączeniem idealnym dla ksiazkoholikow szukających bratniej duszy. Co można znaleźć w mojej gazecie? Przede wszystkich, w każdym nowym numerze będzie wychodzić po jednym rozdziale różnych literackich nowości. A wiadomo, książkoholicy będą wiernie czekać na dalsze losy ich ulubionych bohaterów. Aby zachęcić większe grono do sięgnięcia po moje czasopismo, co miesiąc będzie organizowany konkurs, gdzie nagroda (oczywiście) będzie książka! (jakiś świeżak na rynku). Co więcej? Skoro randka, to trzeba wprowadzić coś i w tym temacie. Każdy czytelnik znajdzie w gazecie odpowiednią rubrykę zatytułowaną "Znajdź swoją czytelniczą połówkę", gdzie zainteresowani znajdą teksty samotnych książkoholików, szukających towarzysza do książki i kubka gorącej czekolady. Bo jak lepiej poznać kogoś niż po jego gustach czytelniczych? Jak w każdej gazecie nie zabraknie ploteczek.. tym razem z życia naszych ulubionych pisarzy, bo grunt to być na bieżąco, zwłaszcza co do zapowiedzi nowych książek!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 901
Gosia
23-02-2018 13:55
Czasopismo nosi tytuł "Spójrz mi w oczy".
Są tu prawdziwe historie ludzi, którzy za sprawą wspomnianego czasopisma spotykają się na zaaranżowanych "schadzkach" w realu (nie w biedronce;)) i rozmawiają ze sobą bez użycia messengerów, sms'ów czy watsapp'ów. Zasadą takich spotkań jest pojawienie się bez komórek, tabletów i innych tego typu gadżetów, by uaktywniać często zapomniane narządy mowy. Okazuje się, że są jeszcze na tej ziemi tematy, o których można rozmawiać, i tak! są też jeszcze takie dinozaury, które to potrafią...nawet patrząc sobie w oczy :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 48
Dora
23-02-2018 14:28
Gazeta będzie nosiła tytuł,,Zaczytani"
Będzie to gazeta dla pokolenia 50 plus wciąż aktywnego zawodowo i czytelniczo.Dla których uruchomienie komputera to czarna magia,liczy się tylko to co na papierze.Czasopismo będzie zawierało ranking czytelniczy od 1 do 10 z ostatniego miesiąca.Będą również fragmenty tychże topowych powieści aby zachęcić potencjalnego czytelnika do zakupu.Statystyki będą pochodziły z popularnych księgarni do których można wejść z ulicy i zakupić książkę z kuponem rabatowym który będzie zamieszczony na ostatniej stronie czasopisma ,,Zaczytani"
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1015
Aga
23-02-2018 14:42
"Dobre wieści"

Cały czas jesteśmy zalewani smutnymi i tragicznymi informacjami, zarówno w telewizji, jak też w Internecie czy prasie. Ciągle słyszymy o tym, że ktoś kogoś zabił, że gdzieś spadł samolot, że ten czy inny polityk czy celebryta znów coś zmalował. Świat cierpi na przesyt złymi wiadomościami, dlatego nasze pismo będzie stało w opozycji do wszystkich mediów, bowiem my zamierzamy informować jedynie o DOBRYCH rzeczach. Gazeta będzie zawierała wyłącznie pozytywne newsy i ciekawostki z różnych dziedzin życia. Chcemy mówić o rzeczach, ludziach i wydarzeniach pozytywnych, o wynalazkach i odkryciach, o których mało kto wspomina, o dobrych, godnych polecenia książkach, o wartościowych osobach i organizacjach, o wydarzeniach, które pomijane są w innych mediach, a mogą poprawić dzień czytelnikom. Zacznijmy być bardziej pozytywni, czytajmy "DOBRE WIEŚCI" :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
vagusei
23-02-2018 15:14
"Zrozum mnie"- taki tytuł nosi czasopismo, które zdecydowałam się podnieść z dna!
Znajdziecie w nim różnego rodzaju historie, które zmienią wasz pogląd na niektóre sprawy. Grupa A to człowieczeństwo, które przedstawia swoją smętną historie człowiekowi z grupy B, który popełnia błędy związane właśnie z tą historią. Po skończonym opowiadaniu słuchacz z grupy B przedstawia swoje błędy, czym się kierował popełniając je, co myślał, jak się czuł, jak czuje się teraz itp. Spotkanie polega na spojrzeniu sobie w oczy i rozmowie tylko dwóch osob. Ludzie, którzy stracili bliską im osobę w wypadku samochodowym opowiadają o swojej historii ludzią, którzy mieli styczność ze złamaniem prawa jazdy, nawet z najmniejszym wykroczeniem. Ludzie, którzy odzyskali wiare w dobro ludzkości opowiadają ludzią, którzy zrobili coś okropnego, nieludzkiego i dla wielu nie zrozumiałego co dało im na to nadzieję i zmieniło ich spojrzenie na świat.
Jest to swego rodzaju eksperyment społeczny, który ma na celu zrozumienie drugiego człowieka, tego z jakim ciężarem się zmaga i nie ocenianie go po jednym złym czynie. Każdy czytelnik znajdzie historie, od której nie będzie mógł oderwać wzroku, a także zrozumie, że najważniejsza jest rozmowa i chęć zrozumienia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 120
Weronikka1
23-02-2018 15:47
"Zakurzone wieści"

To zdecydowanie jedyna taka gazeta na całym świecie. Tylko tu znajdziecie informacje, które dawno zostały zapomniane. Tylko my potrafimy dotrzeć tak daleko, by podzielić się z Wami historią. Lądujemy w archiwach, które mieszczą się w starych piwnicach i są zapomniane przez wszystkich. Siedzimy tam wiele dni i odgrzebujemy informacje, które chcemy przekazać światu. Staramy się dotrzeć wszędzie. Co znajdziecie w naszej gazecie?
Moda. Przenosimy się w lata tak odległe jak tylko się da, by pokazać jak ubierały się kobiety oraz jak ubierali się mężczyźni. Często lubimy wracać do dawnej mody. Nieprawdaż?
Historie miłosne. Docieramy do prawdziwych historii miłosnych, które są tak piękne, że każdy powinien o nich przeczytać.
Kuchnia. Odgrzebujemy najstarsze przepisy świata.
Drzewo genealogiczne. Szukasz kogoś kto je dla Ciebie stworzy? My Ci w tym pomożemy.
Możliwości mamy wiele, a chęci do pracy nigdy nam nie brakuje.
Każde odkrycie w archiwum daje nam możliwość tworzenia nowych ciekawych tematów, które nigdy się nie kończą.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 78
wilk
23-02-2018 20:59
„101 krzeseł”

Czasopismo o krzesłach. Będzie zawierać rankingi krzeseł – tych najwygodniejszych, ale i najładniejszych, wybieranych z tych, których zdjęcia nadeślą czytelnicy. Na ostatniej stronie obowiązkowe kawały, ale co oczywiste, o tematyce krzeseł. Prócz dowcipów, pojawią się również poważne kwestie i porywające artykuły, takie jak: „Podłokietniki: z czy bez?”. Albo: „Miękkie obicia: czy to jeszcze krzesło, czy już fotel?”. Oprócz tego najnowsze trendy, stylowy design i porady projektantów wnętrz, którzy zagłębią się w tematyce umiejscowienia krzeseł, ich wpływu na ludzkie samopoczucie i życie rodzinne. Nie wykluczam gościnnych artykułów z pogranicza chińskiej sztuki feng shui – czy krzesła mają stać tyłem, czy przodem do okna?
Czasopismo to kierujemy do zarówno młodych, jak i doświadczonych krzesłoznawców.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd