rozwiń zwiń

forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Podejrzane umiejętności - wygraj książkę "Czarownica".

LubimyCzytać
utworzył 11.01.2018 o 15:46

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

 
Jednym z wątków powieści jest historia zielarki, Elin, która swoimi miksturami pomaga okolicznym mieszkańcom w czasie dla siebie niebezpiecznym, bowiem XVII wiek to czas intensywnych polowań na czarownice. Jak myślicie, jakie umiejętności będą podejrzane pod koniec naszego stulecia? Może codziennością stanie się syntetyczna żywność, a podstawowe zdolności kulinarne będą surowo karane?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   



Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Czarownica - Jacek Skowroński
Czarownica

Autor : Camilla Läckberg

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich mieszkała potem spokojnie w Fjällbace. Druga wróciła po latach jako słynna hollywoodzka aktorka, aby zagrać w kręconym tam filmie o aktorce Ingrid Bergman, która często spędzała wakacje w tej okolicy. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 11 stycznia do 18 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Czarna Owca.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [90]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Sharra 11.01.2018 22:49
Czytelniczka

Z pewnością każdy przyzna, że nasze społeczeństwo dąży w zawrotnym tempie do zupełnego uzależnienia od sprzętów mobilnych. Wszystko wskazuje na to, że już za niedługo ludzkie życie będzie po brzegi wypełnione prostokątnymi wyświetlaczami i ciągłym zerkaniem na komórkę.
A co jest największym wrogiem elektroniki? – Oczywiście PAPIER. Wszelkiego rodzaju papier.
I teraz...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mateusz_Krzywousty 20.01.2018 20:51
Czytelnik

Miejmy nadzieję, że aż tak źle to wyglądać nie będzie. Chociaż widząc wszędzie wokół osoby z telefonami czy tabletami, nie mające w ogóle przerwy w odbiorze białego światła ekranu, to nie jest wykluczone, że ten scenariusz się spełni. Choć mam nadzieję, że zdążę umrzeć przed tym czasem :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
mariagrant 11.01.2018 21:47
Czytelnik

A to będą jeszcze wtedy ludzie? Mnie się nie wydaje;) Przychylałabym się do wizji Dana Browna: gatunek ludzki zostanie wchłonięty przez coś, co sam stworzył;) a roboty nie są chyba skłonne niczemu się dziwić. Ale może będą się zawieszać na widok dziwacznych osobników, które latają jak głupie za ukochanym albo co gorsza wzruszają się losem „ukochanych”, którzy nigdy nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
doughnut 11.01.2018 21:42
Czytelnik

Chodzenie. Tak, dobrze przeczytaliście. Chodzenie na własnych nogach będzie podejrzane. Przechadzki po ulicach miasta i nocne spacerki po parku, to będzie przeszłość. W nowym stuleciu każdy będzie się poruszał za pomocą hoverboard'ów, lewitujących deskorolek i innych, dziwnych, elektronicznych sprzętów.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Edyta76 Sawicka 11.01.2018 19:07
Czytelniczka

porozumiewanie się na głos gdyż ludzie od dawna będą rozmawiać ze sobą w myślach; nawet muzyki będą słuchać przez słuchawki; będzie wszechogarnająca cisza i jej zakłócenie będzie podejrzane.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
ogarbejbe 11.01.2018 18:59
Czytelniczka

Umiesz myśleć? Nie pozwalasz decydować o sobie APLIKACJI? Nie rozumiem. Kim Ty jesteś? Co tu robisz? Boimy się Ciebie. Jak tak można? TO NIENORMALNE. Zabić, trzeba zabić. APLIKACJA każe zabić.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Książkoholik14 11.01.2018 18:42
Czytelniczka

Bardzo możliwe ,że za kilkadziesiąt lat, ludzi w niebezpiecznym położeniu będzie stawiać przejawianie uczuć czy umiejętność wczucia się w sytuacje drugiej osoby.
Patrząc na to, w którą stronę zmierza świat, uważam , że w przyszłości rzeczą powszednią będzie brak empatii ,a tym co scharakteryzuje schyłek XXI wieku będzie upadek wartości moralnych.
Rodzina , miłość i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Ania 11.01.2018 18:17
Czytelnik

Szczerze powiedziawszy może być tak, że podejrzane będzie czytanie ( zwłaszcza książek papierowych) oraz kupowanie książek w księgarniach, antykwariatach, dyskontach. Już teraz ludzie dziwnie patrzą jak się w miejscu publicznym czyta książki. Jak tak dalej pójdzie będzie zakazane jedzenie wieprzowiny. Zanikną też zwykłe relacje ludzkie nawiązywane twarzą w twarzi zwykłe...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
next 11.01.2018 18:16
Czytelnik

Pod koniec wieku podejrzane będą wszelkie umiejętności, które wiążą się z "uzdrawianiem duszy". Globalna automatyzacja i cyfryzacja oraz malejąca ilość powołań sprawią, że psychoanaliza i tradycyjna działalność duszpasterska (a także im podobne czynności, których tu nie sposób wymienić) będą niejako zmuszone wkroczyć do świata cyfrowego. Spowiadający się w internecie nigdy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Emila 11.01.2018 17:51
Czytelniczka

Stulecie się skończy, mentalność ludzka ulegnie ogromnej zmianie.
Umiejętność rozmawiania już zanika. Młodzież porozumiewa się głownie przez smsy i komunikatory za pomocą skrótów. Nie potrafią wysłowić się, złożyć poprawnie brzmiących zdań i dobierać słów.
Retoryka zniknie. To straszne. Mam nadzieję, że nie doczekam tych czasów.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Grażyna K 11.01.2018 17:24
Czytelniczka

Myślę, że pod koniec naszego stulecia podejrzana stanie się umiejętność sprzątania. Za parędziesiąt lat to roboty będą wykonywać za nas wszystkie prace domowe. Nie będziemy musieli się martwić o odpowiednie zaprogramowanie naszego elektronicznego pomocnika, ponieważ w momencie wyprodukowania stanie się on istotą prawie żywą. Jego zdolności sprzątania będą absolutnie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej