forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Inspirująca naukowczyni - wygrak pakiet książek "Lab Girl" i "Gwiazdy, które spłonęły".

LubimyCzytać
utworzył 30.11.2017 o 13:26

Inspirująca naukowczyni - wygrak pakiet książek "Lab Girl" i "Gwiazdy, które spłonęły".

Claire Spruce, bohaterka „Gwiazd, które spłonęły”, jest idealną żoną, dobrą matką i przykładną kobietą z przedmieścia. Jednak życie to nie bajka. Mąż pracoholik doprowadzają ją do obłędu. Marzy o tym, aby zniknąć i poczuć płomień młodzieńczych lat. Jakby na życzenie, Claire dostaje niespodziewaną wiadomość na Facebooku. Dean, stara miłość z liceum proponuje spontaniczną ucieczkę. Niestety Claire jeszcze nie wie, że powrót mężczyzny nie jest przypadkiem i będzie musiała stawić czoła konsekwencjom swoich decyzji.

„Lab girl” to fenomenalna autobiografia badaczki świata roślin, gleb i nasion. Hope Jahren już jako mała dziewczynka obudziła w sobie miłość do botaniki. Dziś Hope prowadzi trzy laboratoria i zajmuje miejsce wśród najwybitniejszych naukowców. W swojej książce opowiada o pielęgnowaniu pasji, wzlotach i upadkach, ogromnej determinacji, a także ludzkiej przyjaźni i miłości. To również historia jej bratniej duszy – Billa, genialnego odkrywcy, z którym przebyła długą drogę od niebiańskiego Bieguna Północnego, przez Stany Zjednoczone aż do rajskich Hawajów.


         


Botaniczka Hope Jahren i bohaterka powieści „Gwiazdy, które spłonęły” Claire Spruce są naukowczyniami. Spełnienie daje im obserwowanie przez mikroskop, uczestnictwo w grupach badawczych i dokonywanie odkryć. Napiszcie, czy znacie osobiście lub słyszeliście o kobiecie, która swoją pasją do nauk ścisłych zaraża wszystkich wokół i można o niej powiedzieć, że jest inspirującą naukowczynią!
 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.
 

Regulamin
  • Konkurs trwa od 30 listopada do 7 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Kobiece .
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 

odpowiedzi [44]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
fantastyczna 01.12.2017 23:45
Czytelniczka

Moja dawna nauczycielka chemii zdecydowanie pasuje do tego "rysopisu". Dzięki niej nie tylko wszyscy nauczyli się czegoś na lekcjach, ale także, z własnej inicjatywy, zadawali pytania i prosili o przeprowadzenie lekcji na konkretny temat. Jedynie na kilka z nich starczyło czasu, lecz nie zmienia to faktu, że żaden inny nauczyciel nie wyciągnął od nas takiego zainteresowania...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Ela 01.12.2017 12:45
Czytelniczka

Tak, ostatnio oglądałam program gdzie gościem była prof. Magdalena Żernicka-Goetz. Jest to polski naukowiec, jako pierwsza kobieta z Polski została profesorem na uczelni w Cambridge. Prowadzi badania nad zarodkami i początkiem życia. Jest typowana jako kandydat do Nagrody Nobla ponieważ jej badania w przyszłości mogą zaważyć na wielu dziedzinach. Jestem kompletnym laikiem...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Violetka 01.12.2017 10:58
Czytelniczka

Moja szwagierka!
Justyna aktualnie robi doktorat z biochemii. Jej specjalnością jest DNA, zajmowała się nawet klonowaniem roślin. Na zaliczenie pracy magisterskiej sklonowała fiołka będącego w grupie roślin zaliczanych do wymierających. Jej praca zyskała duże uznanie i wyróżnienie. W poszukiwaniu materiałów badawczych jeździ po całej Polsce- uzyskała nawet wstęp do Puszczy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mystery 01.12.2017 10:32
Czytelniczka

Moja ciotka Magda od zawsze była osobą wygadaną, pomocną i życzliwą.

Ma 35 lat i uczy matematyki w liceum. Ponadto w czasie wolnym jeździ do Domu Dziecka i uczy dzieciaki. Sprawia jej to ogromną radość, uśmiech na twarzy tych dzieci jest dla niej najlepszą nagrodą za swoją pracę.

Ma nietypowe metody nauczania; czasem nawet uczy matematyki za pomocą wierszyków i piosenek!
...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Patrycja 01.12.2017 10:11
Czytelnik

Mogę podzielić się inspirującą historią zasłyszaną od koleżanki mojej cioci- nauczycielki w szkole podstawowej na wsi. Od jakiegoś czasu do szkoły regularnie przyjeżdża z wizytą była uczennica, obecnie absolwentka astronomii i organizuje warsztaty dla dzieci. Dzieciaki są zachwycone nią i tym co ona dla nich wymyśla: rysują mapy nieba ucząc się gwiazdozbiorów, grają w jakąś...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Maja Cierlak 01.12.2017 09:04
Czytelniczka

Jeśli myślę "kobieta naukowiec" to moje pierwsze i chyba tak naprawdę jedyne skojarzenie to Maria Skłodowska Curie. Nie znałam jej oczywiście osobiście, ale niegdyś bardzo inspirowała mnie jako człowiek. Cechowała się odwagą i wolą ducha. Tak mądra kobieta, nie ubliżając nikomu, zapewne już nie trafi na świat.
Jej relacje z mężem były bardzo nietypowe. W końcu dwoje...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
zlatawiecz 30.11.2017 20:17
Czytelnik

Zdecydowanie w naukach ścisłych prym wśród znanych mi osób wiedzie moja nauczycielka geografii z gimnazjum.
To cudowna, szalona kobieta, która w nauczanie wkłada całe serce.

Swego czasu przez bite trzy miesiące omawiała w mojej klasie(i wszystkich innych na roku), co lekcję te same dwie strony zeszytu ćwiczeń, prawiąc o niezwykle absorbującym temacie demografii. A innym...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Emila 30.11.2017 17:51
Czytelniczka

MIRKA!
Kobieta zwariowana na punkcie fizyki kwantowej. Na pierwszym semestrze studiów katowała nas nią i robiła co tydzień kartkówki. I pomimo kotów które były uderzane kafarami, mimo psów spadających z dachu 2 piętrowego domu, mimo atomów uderzających o siebie z prędkością światła... uwielbiam ją.
Poza tym, zajmuje się Mikroskopem Sił Atomowych wartym ok 2 milionów zł!...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Dagmara 30.11.2017 15:47
Czytelniczka

Kiedy myślę o inspirującej naukowczyni, mam przed oczami moją nauczycielką od chemii z liceum. Chodziłam do klasy chemiczno-biologicznej, więc miałam tę przyjemność, że moja nauczycielka od chemii była zarazem moją wychowawczynią.

To była bardzo zatwardziała w swoim poglądach kobieta, która nie bała się wyzwań. W tamtych czasach podziwiałam jej determinację, umiejętność...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 30.11.2017 13:26
Administrator

 Hope Jahren Hope Jahren
 Melissa Falcon Field Melissa Falcon Field
Lab Girl
Gwiazdy, które spłonęły

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Lab Girl  Gwiazdy, które spłonęły
Piotr 07.12.2017 23:16
Czytelnik

Jestem humanistą i nauki ścisłe często są mi obce. Jednak pierwszą kobietą będącą naukowcem która przyszła mi na myśl jest Maria Skłodowska-Curie. Maria Skłodowska-Curie musiała przecierać szlaki i łamać stereotypy w niełatwych czasach dominacji mężczyzn. Była kobietą silną i ambitną, niezważającą na niesprzyjające warunki.
Jako pierwsza kobieta profesor prowadziła...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się