CzytajPL konkurs
Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
866855 czytelników
1954 dyskusji
121577 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Historia innego kraju - wygraj książkę "Dzieci stamtąd. Nawet ptaki umilkły".

Historia innego kraju - wygraj książkę "Dzieci stamtąd. Nawet ptaki umilkły".

Przejmująca saga o Polskich uchodźcach, którzy w Kanadzie odbudowują swoje życie. Rodzeństwo Pawulskich cieszy się młodością, nieświadome zbliżającej się katastrofy. Wkrótce II wojna światowa ściąga na Europę mrok tak nieprzenikniony, że nawet ptaki zdają się milknąć. Jan i Elżbieta, a następnie Jerzy, pokonują Atlantyk i przedostają się do Kanady. Wyrwani z rodzinnych stron mierzą się z całkiem nowym, obcym i oszałamiającym światem. Dla nich życie dopiero się zaczyna…

 
Kanadyjska autorka Arlette Cousture przyznaje, że jest zafascynowana Polakami i Polską, a „Dzieci stamtąd. Nawet ptaki umilkły” to książka o emigracji, którą zawsze chciała napisać. Wyobraźcie sobie, że Wy również pracujecie nad powieścią osadzoną w realiach historycznych kraju, którym się interesujecie. Gdzie i w jakich latach umiejscowicie swoją opowieść? Jaki nadalibyście jej tytuł? Małe utrudnienie – nie może być to Polska.  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Dzieci stamtąd. Nawet ptaki umilkły - Jacek Skowroński

Dzieci stamtąd. Nawet ptaki umilkły

Autor: Arlette Cousture

Przejmująca saga o Polskich uchodźcach, którzy w Kanadzie odbudowują swoje życie. Kraków, rok 1939. Rodzeństwo Pawulskich – Jerzy, Elżbieta i Jan – cieszy się młodością, nieświadome zbliżającej się katastrofy. Wkrótce II wojna światowa ściąga na Europę mrok tak nieprzenikniony, że nawet ptaki zdają się milknąć. Jan i Elżbieta, a następnie Jerzy, pokonują Atlantyk i przedostają się do Kanady. Wyrwani z rodzinnych stron mierzą się z całkiem nowym, obcym i oszałamiającym światem. Dla nich życie dopiero się zaczyna… Dzieci stamtąd to pełen dramatyzmu i emocji fresk rodzinny osadzony w czasach wojennej migracji. To książka niepozbawiona delikatnego humoru oraz wzruszających obrazów tego, co utracone.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 28 listopada do 5 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo WAM.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2031
LubimyCzytać
28-11-2017 14:47
Dzieci stamtąd. Nawet ptaki umilkły Dzieci stamtąd. Nawet ptaki umilkły
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Karolinka
29-11-2017 10:48
"KUFEREK"
Miejsce akcji: Czechosłowacja , rok 1984.
Jeden z bohaterów to Zdenko pracujący na koleji. Bohaterka Lubica- karczmarka. Ich życiorysy, zdarzenia dnia codziennego - pokazałyby cały "tamten świat" poprzedniego reżimu . Życie czeskosłowackie toczyło się właśnie w karczmie- czekając na pociąg, bądź w pociągu w drodze do karczmy. Najciekawsze zdarzenia mają miejsce właśnie w karczmie...
"KUFEREK"
Miejsce akcji: Czechosłowacja , rok 1984.
Jeden z bohaterów to Zdenko pracujący na koleji. Bohaterka Lubica- karczmarka. Ich życiorysy, zdarzenia dnia codziennego - pokazałyby cały "tamten świat" poprzedniego reżimu . Życie czeskosłowackie toczyło się właśnie w karczmie- czekając na pociąg, bądź w pociągu w drodze do karczmy. Najciekawsze zdarzenia mają miejsce właśnie w karczmie lub w podróży.Bohaterowie to maryzciele. Ich ciezkie zycie plątałoby się z ich bujną fantazją o tym życiu właśnie. Opowieść nie byłaby pozbawiona oczywiście specyficznego humoru naszych południowych sąsiadów, dzięki któremu podczas lektury - czytelnik uśmiechałby się pod wąsem.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 66
Klops
28-11-2017 15:54
Moja powieść byłaby osadzona w XIX-wiecznej Anglii, a nosiłaby tytuł TALIZMAN. Opowiadałaby historię młodej Białorusinki poszukującej u wybrzeży Wielkiej Brytanii zaginionego w tajemniczych okolicznościach wuja, który zajmował się połowem ryb, a z którym łączyło ją niewypowiedziane uczucie. Oboje skrywają pewną tajemnicę, którą pomoże odkryć niepozorny przedmiot, będący dla obojga talizmanem chroniącym przed złem i przynoszącym szczęście.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 477
Ayasha
28-11-2017 18:56
Akcja mojej powieści rozgrywałaby się we Francji, w około 1950 roku.
Główną bohaterką byłaby młoda dziewczyna, która pracowałaby w zakładzie krawieckim. To właśnie dzięki swojemu zajęciu znalazłaby się w niemałych kłopotach. Pomagałby jej były żołnierz, który jako jedyny potrafiłby zaufać młodej dziewczynie. Powieść nosiłaby tytuł ''Zielony skrawek materiału''.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 41
dusia89
28-11-2017 20:35
Starożytna Japonia! W czasach na przełomie Przed Naszą Erą i Naszej Ery. Pokrywające się historie dwóch rodów- bogaczy na pozycji i biedaków, którzy nie raz muszą poświęcać własne życie, aby ratować swych potomków. Drastyczna różnica pozycji, która ma miejsce również dziś, a która decyduje o pozycji człowieka przez resztę życia. Co i w jaku sposób się zmienia, gdy człowiek wkracza w nową Erę? Jak człowiek się zmienia.. Książkę nazwałabym "Płatki śniegu", gdyż śnieg jest zachwycający, miękki jak puch i przybywa z tak wysoka, aby nieść nam radość na Ziemi. Jednocześnie dosypuje nam trudów życia, a czasem zadaje śmierć.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 257
Agnieszka
29-11-2017 10:49
Tytuł filmu: Nadzieja


Interesują mnie czasy II Wojny Światowej, dlatego moja opowieść byłaby osadzona w latach 1939-1945 w Niemczech.
Bohaterem książki byłby Hans szesnastoletni, pełen życia i pasji chłopak, którego wojna zmiania na zawsze.
Na początku wojny jak większość Niemców zostaje zwolennikiem Hitlera. Dostaje się do szkoły niemieckiej z internatem, która przygotowuje młodych chłopców do pełnienia służby w SS i Wehrmachcie. Tam odkrywa, że jest gejem i zakochuje się z swoim przyjacielu ze szkoły. Obaj wiedzą, że jeżeli się ujawnią czeka ich śmierć. W ich życiu wynikają różne sytuacje w których o mały włos a prawda wyszłaby na jaw.
Hans żyje nadzieją, że przyjdzie taki czas w którym nie będą musieli już się ukrywać.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 353
fantastyczna
29-11-2017 12:47
Bułgaria w 1943 roku, kiedy rządy objął sześcioletni Symeon II. Zadbałabym, aby w książce zawrzeć karnawały, obyczaje, śpiewy chóralne, a także tradycje teatrów lalek. Postarałabym się także wyjaśnić dlaczego Symeon II jest jedynym monarchą na świecie, któremu drogą demokratyczną udało się odzyskać władzę w republice. Ważnym elementem byłby wyjazd do Egiptu całej rodziny carskiej w 1946, tuż po referendum dzięki którym komuniści obalili monarchię. Książka nosiłaby tytuł "Wyjątkowy moment".
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
29-11-2017 19:09
Portugalia. Miłość w czasach Salazara w rytmie Fado, która przetrwa Rewolucję goździków i zamieni się w nieskończoną opowieść - taką sagę rodzinną osadzoną w realiach Portugalii z wycieczkami w przeszłość - na pewno sięgnie do II wojny światowej, a kto wie może jeszcze do czasów gdy Portugalia była potęgą morską i zdobywała swoje kolonie, a spoiwem wszystkiego byłaby po prostu miłość bez której nie ma prokreacji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
29-11-2017 19:09
Portugalia. Miłość w czasach Salazara w rytmie Fado, która przetrwa Rewolucję goździków i zamieni się w nieskończoną opowieść - taką sagę rodzinną osadzoną w realiach Portugalii z wycieczkami w przeszłość - na pewno sięgnie do II wojny światowej, a kto wie może jeszcze do czasów gdy Portugalia była potęgą morską i zdobywała swoje kolonie, a spoiwem wszystkiego byłaby po prostu miłość bez której nie ma prokreacji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 622
Uleczkaa38
29-11-2017 19:21
Kanada, prowincja Jukon, nadmorskie wybrzeże Morza Beauforta, rok 1889.

W to wiecznie zimne, dzikie, otoczone wodą wodą i lasem miejsce stało się domem dla polskiej rodziny emigrantów, którzy przybyli w tej rejon świata w poszukiwaniu lepszego życia.

Czworo ludzi - ojciec, matka i dwie dorastające córki wybudowali na tym skrawku ziemi swój mały drewniany dom, pomost i szopę, dzieląc czas pomiędzy uprawę roli, połowy ryb i wyręb pobliskiego lasu.

Jednak oto w życiu rodziny Baryckich wplotą się burzliwe losy historii, gdy to pewnej zimowej nocy do ich drzwi zapuka młoda Indianka z niemowlęciem na rękach, prosząca o ratunek wobec niechybnej śmierci z zimna i głodu, na wskutek spalenia jej wioski przez żołnierzy brytyjskiej kompanii handlowej...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1
agasam9
29-11-2017 21:51
Rwanda rok 1994. Wielka masakra, ludobójstwo. Śmierć poniosło ok. milion osób. Oglądałam kiedyś film na temat i była wstrząśnięta, od tamtej pory często szukam informacji na temat tamtej masakry. Opisałabym historię jakiejś wymyślonej rodziny, która uciekała przed prześladowaniami. Moja historia mimo tragedii skończyłaby się happy endem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd