forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Urbanistyczne wizje - konkurs fotograficzny. Wygraj książkę "Pojutrze. O miastach przyszłości".

LubimyCzytać
utworzył 08.11.2017 o 11:08

Przyszłość należy do miast. Już teraz żyje w nich połowa ludzkości, a one wciąż się rozrastają. Równolegle z dynamicznym wzrostem w miastach zachodzi wiele innych procesów – metropolie, próbując sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom mieszkańców. Niektóre ucieleśniają idee równości, inne inwestują w ekologię i nowe technologie, są też takie, które rozwijają się bez żadnego planu. Paulina Wilk postanowiła zmierzyć się z ogromem i fenomenem miasta. Zabiera czytelnika w podróż do dziewięciu metropolii, w których przeszłość i teraźniejszość odważnie spotykają się z przyszłością. Dubaj, Bombaj, Kampala, Songdo, Singapur, Lima, Masdar, Seul, Kopenhaga.


Według autorki reportażu „Pojutrza. O miastach przyszłości” miasta stają się doświadczalnymi poligonami, na których ścierają się rozmaite urbanistyczne wizje. Z pewnością dostrzegacie zmiany w swoim otoczeniu, gdzie chociażby obok starych budynków pojawiają się nowe konstrukcje. Podzielcie się z nami fotografią własnego autorstwa, przedstawiającą takie zestawienie lub Wasz ulubiony projekt architektoniczny. Nie zapomnijcie napisać, co znajduje się na Waszym zdjęciu i uzasadnić wybór!


Czekamy na autorskie zdjęcia spełniające wymogi techniczne.



Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych fotografii otrzymają egzemplarz książki.


Pojutrze. O miastach przyszłości - Jacek Skowroński
Pojutrze. O miastach przyszłości

Autor : Paulina Wilk

Klucz do przyszłości człowieka ukryty jest w miastach. Od naszej wyobraźni zależy, czy go odnajdziemy. Nowa książka Pauliny Wilk. Przyszłość należy do miast. Już teraz żyje w nich połowa ludzkości, a one wciąż się rozrastają. Równolegle z dynamicznym wzrostem w miastach zachodzi wiele innych procesów – metropolie, próbując sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom mieszkańców, muszą się zmieniać. Niektóre chcą być miastami sprawiedliwymi, ucieleśniającymi idee równości, inne inwestują w ekologię i nowe technologie, są też takie, i to najczęstsze przypadki, które rozwijają się chaotycznie, bez żadnego planu. Miasta na naszych oczach stają się doświadczalnymi poligonami, na których ścierają się rozmaite urbanistyczne wizje, filozoficzne idee, marzenia i utopie. Politycy, aktywiści, czasem szaleni miliarderzy przeprowadzają w nich eksperymenty o trudnych do odgadnięcia konsekwencjach. Paulina Wilk postanowiła zmierzyć się z ogromem i fenomenem miasta. Zabiera czytelnika w podróż do dziewięciu metropolii, w których przeszłość i teraźniejszość odważnie spotykają się z przyszłością. Dubaj, Bombaj, Kampala, Songdo, Singapur, Lima, Masdar, Seul, Kopenhaga. Do kogo należą miasta? Czy możliwe jest miasto idealne? Jak będą wyglądały wielkie metropolie za dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt lat? Pojutrze. O miastach przyszłości to literacki reportaż, dziennik z podróży, pobudzający intelektualnie esej i przede wszystkim popis wyobraźni. Paulina Wilk zestawia to, co widzi, z filozoficznymi koncepcjami, futurystycznymi wizjami i szuka odpowiedzi na pytanie nie tylko o przyszłość miast, ale i o przyszłość człowieka.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 8 listopada do 19 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Zgłaszając zdjęcie do Konkursu uczestnik Konkursu oświadcza i potwierdza, że przedmiotowa ilustracja jest jego własnością i została wykonana przez niego samego lub osoby trzecie oraz, że przysługują mu prawa autorskie do tych ilustracji, w tym prawo do wysyłania ich na Konkurs.
  • Prace powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Literackie.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [32]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 21.11.2017 10:04
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

next
Maria
Patrycja
lotosu_kwiat
Aloj

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Wiedenka 19.11.2017 22:18
Bibliotekarka

Oto niezbyt optymistyczna wizja urbanistyczna polskiego miasta przyszłości. Wszechobecne w naszych miastach ekrany akustyczne. Zdjęcie wykonałam w Krakowie w pobliżu mojego osiedla na ulicy Bobrzyńskiego. Powinnam tu jeszcze umieścić szlaban, furtkę i resztkę pnia ściętego drzewa, bo to ostatnio częsty obrazek w naszych miastach. I to właśnie jest najlepszym dowodem na to,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Wyspana-Fiolka 19.11.2017 22:00
Czytelnik

Brama Zamku na Hradczanach.
Zabytkowa część miasta oddaje zwiedzających pod opiekę sąsiedniej dzielnicy.
Zupełnie niczym czuły rodzic, który powierza drugiej połówce ich pociechy.
To właśnie brama Zamku podsunęła mi taką wizję.
Dlatego chciałbym wyróżnić ją w konkursie na projekt architektoniczny.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
osiempalcow 19.11.2017 17:46
Czytelnik

Śnipiszki. Wileńska dzielnica kontrastów

Na prawym brzegu rzeki Willi, przecinającej miasto na pół, znajduje się dzielnica, w której szklane wieżowce sąsiadują z drewnianymi domami z XIX wieku. Niektóre z nich są unowocześnione, inne wciąż mają na podwórku wygódkę. A na horyzoncie – „Europa”, jeden z najwyższych budynków w krajach bałtyckich, oraz równie nowoczesny Urząd...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
issi 18.11.2017 20:57
Czytelniczka

Na co dzień i wszędzie spotykamy się z kontrastami. Czasem w niepozornych miejscach. Często ta nowa zabudowa po macoszemu traktuje swoich sąsiadów. Próbuje ich przyćmić i często niestety jej się to udaje, jeżeli tworzymy bez poszanowania historii. Wtedy budynek się "rozpycha" w tej zastanej rzeczywistości. Daje cień i pozostawia w cieniu. Ładna, prosta, ascetyczna linia a...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Lynn 18.11.2017 13:32
Czytelniczka

Pałac cesarza oraz najwyższej jakości hotele w Japonii.
Z obu ośrodków korzystają wyłącznie najbogatsi i najbardziej wpływowi ludzie na świecie. W pałacu nikt oprócz japońskiego cesarza nie ma możliwości się zatrzymać, natomiast hotele ukazane w tle znajdują się w dzielnicy, która słynie z tego, że mało kogo stać, aby kupić pokój :)
Jednak różnica w stylu architektonicznym...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Jastrząb 17.11.2017 22:57
Czytelnik

Centrum Poznania Wszystko się zmienia...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
MogwaiGirl 17.11.2017 18:57
Czytelniczka

Piramida Luwru

Zmora Francuzów i kluczowy punkt odwiedzin turystów. Szklana Piramida stojąca przed Luwrem w Paryżu wzbudzała (i nadal wzbudza) sporo kontrowersji. Jedni widzą w niej symbol sztuki nowoczesnej, inni zwykłą postmodernistyczną konstrukcję zaburzającą wyniosłość i historyczne znaczenie Luwru. Po niespełna 30 latach Piramida na stałe wbudowała się w pejzaż...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
lotosu_kwiat 17.11.2017 17:28
Czytelniczka

W moim mieście - Bydgoszczy ostatnimi czasy powstało wiele nowoczesnych biurowców i centrów handlowych. Być może są one bardziej spektakularne niż wybrany przeze mnie obiekt, jednak pozwolę sobie opisać skromniejsze architektoniczne "perełki". Przystań Bydgoszcz to nowoczesny obiekt ciekawie kontrastujący z zabytkowym Młynem Rothera. Przystań szybko dołączyła do...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
bilik_lca 17.11.2017 16:34
Czytelnik

Legnica - LBC wciśnięta pomiędzy stare kamienice

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post