forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Urbanistyczne wizje - konkurs fotograficzny. Wygraj książkę "Pojutrze. O miastach przyszłości".

LubimyCzytać
utworzył 08.11.2017 o 11:08

Przyszłość należy do miast. Już teraz żyje w nich połowa ludzkości, a one wciąż się rozrastają. Równolegle z dynamicznym wzrostem w miastach zachodzi wiele innych procesów – metropolie, próbując sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom mieszkańców. Niektóre ucieleśniają idee równości, inne inwestują w ekologię i nowe technologie, są też takie, które rozwijają się bez żadnego planu. Paulina Wilk postanowiła zmierzyć się z ogromem i fenomenem miasta. Zabiera czytelnika w podróż do dziewięciu metropolii, w których przeszłość i teraźniejszość odważnie spotykają się z przyszłością. Dubaj, Bombaj, Kampala, Songdo, Singapur, Lima, Masdar, Seul, Kopenhaga.


Według autorki reportażu „Pojutrza. O miastach przyszłości” miasta stają się doświadczalnymi poligonami, na których ścierają się rozmaite urbanistyczne wizje. Z pewnością dostrzegacie zmiany w swoim otoczeniu, gdzie chociażby obok starych budynków pojawiają się nowe konstrukcje. Podzielcie się z nami fotografią własnego autorstwa, przedstawiającą takie zestawienie lub Wasz ulubiony projekt architektoniczny. Nie zapomnijcie napisać, co znajduje się na Waszym zdjęciu i uzasadnić wybór!


Czekamy na autorskie zdjęcia spełniające wymogi techniczne.



Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych fotografii otrzymają egzemplarz książki.


Pojutrze. O miastach przyszłości - Jacek Skowroński
Pojutrze. O miastach przyszłości

Autor : Paulina Wilk

Klucz do przyszłości człowieka ukryty jest w miastach. Od naszej wyobraźni zależy, czy go odnajdziemy. Nowa książka Pauliny Wilk. Przyszłość należy do miast. Już teraz żyje w nich połowa ludzkości, a one wciąż się rozrastają. Równolegle z dynamicznym wzrostem w miastach zachodzi wiele innych procesów – metropolie, próbując sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom mieszkańców, muszą się zmieniać. Niektóre chcą być miastami sprawiedliwymi, ucieleśniającymi idee równości, inne inwestują w ekologię i nowe technologie, są też takie, i to najczęstsze przypadki, które rozwijają się chaotycznie, bez żadnego planu. Miasta na naszych oczach stają się doświadczalnymi poligonami, na których ścierają się rozmaite urbanistyczne wizje, filozoficzne idee, marzenia i utopie. Politycy, aktywiści, czasem szaleni miliarderzy przeprowadzają w nich eksperymenty o trudnych do odgadnięcia konsekwencjach. Paulina Wilk postanowiła zmierzyć się z ogromem i fenomenem miasta. Zabiera czytelnika w podróż do dziewięciu metropolii, w których przeszłość i teraźniejszość odważnie spotykają się z przyszłością. Dubaj, Bombaj, Kampala, Songdo, Singapur, Lima, Masdar, Seul, Kopenhaga. Do kogo należą miasta? Czy możliwe jest miasto idealne? Jak będą wyglądały wielkie metropolie za dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt lat? Pojutrze. O miastach przyszłości to literacki reportaż, dziennik z podróży, pobudzający intelektualnie esej i przede wszystkim popis wyobraźni. Paulina Wilk zestawia to, co widzi, z filozoficznymi koncepcjami, futurystycznymi wizjami i szuka odpowiedzi na pytanie nie tylko o przyszłość miast, ale i o przyszłość człowieka.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 8 listopada do 19 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Zgłaszając zdjęcie do Konkursu uczestnik Konkursu oświadcza i potwierdza, że przedmiotowa ilustracja jest jego własnością i została wykonana przez niego samego lub osoby trzecie oraz, że przysługują mu prawa autorskie do tych ilustracji, w tym prawo do wysyłania ich na Konkurs.
  • Prace powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Literackie.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [32]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Aloj 11.11.2017 12:42
Czytelnik

Zachód Norwegii. Ciągłe pragnienie, by być blisko natury, z jednej strony, i pogoń za nowoczesnością z drugiej. Tradycyjne miasteczko wśród fiordów, z domami wyrastającymi nad wodą skontrastowane ze strzeżonym osiedlem, z którego zamożni właściciele apartamentów mogą bezpośrednio wypłynąć własną łódeczką, dokąd? Hm. W pobliżu jest minicentrum handlowe. Co ma przyszłość?...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Magdalena D-J 11.11.2017 11:54
Czytelniczka

Stary Rynek w Łodzi "Koncert na wstążki" - jedna z piękniejszych letnich atrakcji w Łodzi, dostępna dla wszystkich, bezpłatnie, o każdej porze dnia i nocy :-)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Monika 11.11.2017 10:06
Czytelnik

Pałac Kultury

Kiedyś go nie lubiłam. Dzisiaj nie wyobrażam sobie bez niego mojego miasta.
Wiem, że nie jest taki młody, ale można się zdziwić jak się zmienia: raz tęczowy, innym razem monumentalny - wszystko dzięki światłu.
Czasem robi za reklamę innym razem przypomina o historii - czyż może być bardziej współczesny?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Jolanta 11.11.2017 09:20
Czytelniczka

Zwiedzając Tel Awiv byłam pod wrażeniem łańcucha hoteli, nowoczesnych budynków ciągnących się ( według mnie) trochę chaotycznie wzdłuż plaży. Oto jeden z nich:

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
lukasio 09.11.2017 21:42
Czytelnik

Ostatnio spacerowałem ulicami Londynu, byłem tam pierwszy raz i muszę stwierdzić, że bardzo widoczne jest tam mieszanie starej, zabytkowej architektury z nowoczesną. Na zdjęciu widać, jak nowoczesny biurowiec wyrasta zza pleców zabytkowych obiektów.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Mroczne-Strony 08.11.2017 23:23
Bibliotekarz

Na zdjęciu widać Centrum Kulturalno-Kongresowe JORDANKI w moim Toruniu. Obiekt nowy, oddany do użytku pod koniec 2015 roku, zresztą właśnie w dniu otwarcia zrobiłem to zdjęcie. Wyjątkowością tego miejsca jest - pomimo nowoczesności - nawiązanie do historycznej starówki, oddalonej od sali o zaledwie kilkaset metrów. Architekt Fernando Menis, doskonale połączył beton i cegłę,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Tina 16.11.2017 14:00
Bibliotekarka

Strasznie mi ten KLOC nie pasuje na Jordankach! Naprawdę! Ale każdy ma swój gust. Ja bym wolała, żeby miasto się rewitalizacją Starówki zajęło...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
next 08.11.2017 20:04
Czytelnik

Kilka tygodni temu odwiedziłem Bukareszt. Tam właśnie przy Placu Rewolucji ujrzałem jeden z najbardziej osobliwych i najbardziej kontrowersyjnych budynków w Europie (a może i na świecie): siedzibę Związku Rumuńskich Architektów (nazywaną też Domem Paucescu). Historia jego nie jest w pełni znana. Wiemy, że powstał w połowie XIX wieku w stylu francuskiego renesansu. W czasie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Flusz 08.11.2017 18:54
Czytelniczka

Niedawno miałam okazję zachwycić się niesamowitym widokiem ruin Pałacu w Sławikowie. Budowli, która w chwili obecnej jest już niemalże cała pochłonięta przez naturę. Fasada i dawne tereny ogrodów są w chwili obecnej prawie całkowicie zarośnięte bujną winoroślą. Ten widok zapiera dech! (zdjęcie z września tego roku)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 08.11.2017 11:08
Administrator

Pojutrze. O miastach przyszłości

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Pojutrze. O miastach przyszłości