Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
866361 czytelników
1948 dyskusji
121405 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Urbanistyczne wizje - konkurs fotograficzny. Wygraj książkę "Pojutrze. O miastach przyszłości".

Urbanistyczne wizje - konkurs fotograficzny. Wygraj książkę "Pojutrze. O miastach przyszłości".

Przyszłość należy do miast. Już teraz żyje w nich połowa ludzkości, a one wciąż się rozrastają. Równolegle z dynamicznym wzrostem w miastach zachodzi wiele innych procesów – metropolie, próbując sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom mieszkańców. Niektóre ucieleśniają idee równości, inne inwestują w ekologię i nowe technologie, są też takie, które rozwijają się bez żadnego planu. Paulina Wilk postanowiła zmierzyć się z ogromem i fenomenem miasta. Zabiera czytelnika w podróż do dziewięciu metropolii, w których przeszłość i teraźniejszość odważnie spotykają się z przyszłością. Dubaj, Bombaj, Kampala, Songdo, Singapur, Lima, Masdar, Seul, Kopenhaga.


Według autorki reportażu „Pojutrza. O miastach przyszłości” miasta stają się doświadczalnymi poligonami, na których ścierają się rozmaite urbanistyczne wizje. Z pewnością dostrzegacie zmiany w swoim otoczeniu, gdzie chociażby obok starych budynków pojawiają się nowe konstrukcje. Podzielcie się z nami fotografią własnego autorstwa, przedstawiającą takie zestawienie lub Wasz ulubiony projekt architektoniczny. Nie zapomnijcie napisać, co znajduje się na Waszym zdjęciu i uzasadnić wybór!


Czekamy na autorskie zdjęcia spełniające wymogi techniczne.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych fotografii otrzymają egzemplarz książki.

Pojutrze. O miastach przyszłości - Jacek Skowroński

Pojutrze. O miastach przyszłości

Autor: Paulina Wilk

Klucz do przyszłości człowieka ukryty jest w miastach. Od naszej wyobraźni zależy, czy go odnajdziemy. Nowa książka Pauliny Wilk. Przyszłość należy do miast. Już teraz żyje w nich połowa ludzkości, a one wciąż się rozrastają. Równolegle z dynamicznym wzrostem w miastach zachodzi wiele innych procesów – metropolie, próbując sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom mieszkańców, muszą się zmieniać. Niektóre chcą być miastami sprawiedliwymi, ucieleśniającymi idee równości, inne inwestują w ekologię i nowe technologie, są też takie, i to najczęstsze przypadki, które rozwijają się chaotycznie, bez żadnego planu. Miasta na naszych oczach stają się doświadczalnymi poligonami, na których ścierają się rozmaite urbanistyczne wizje, filozoficzne idee, marzenia i utopie. Politycy, aktywiści, czasem szaleni miliarderzy przeprowadzają w nich eksperymenty o trudnych do odgadnięcia konsekwencjach. Paulina Wilk postanowiła zmierzyć się z ogromem i fenomenem miasta. Zabiera czytelnika w podróż do dziewięciu metropolii, w których przeszłość i teraźniejszość odważnie spotykają się z przyszłością. Dubaj, Bombaj, Kampala, Songdo, Singapur, Lima, Masdar, Seul, Kopenhaga. Do kogo należą miasta? Czy możliwe jest miasto idealne? Jak będą wyglądały wielkie metropolie za dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt lat? Pojutrze. O miastach przyszłości to literacki reportaż, dziennik z podróży, pobudzający intelektualnie esej i przede wszystkim popis wyobraźni. Paulina Wilk zestawia to, co widzi, z filozoficznymi koncepcjami, futurystycznymi wizjami i szuka odpowiedzi na pytanie nie tylko o przyszłość miast, ale i o przyszłość człowieka.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 8 listopada do 19 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Zgłaszając zdjęcie do Konkursu uczestnik Konkursu oświadcza i potwierdza, że przedmiotowa ilustracja jest jego własnością i została wykonana przez niego samego lub osoby trzecie oraz, że przysługują mu prawa autorskie do tych ilustracji, w tym prawo do wysyłania ich na Konkurs.
  • Prace powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Literackie.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2023
LubimyCzytać
08-11-2017 11:08
Pojutrze. O miastach przyszłości Pojutrze. O miastach przyszłości
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 843
Flusz
08-11-2017 18:54
Niedawno miałam okazję zachwycić się niesamowitym widokiem ruin Pałacu w Sławikowie. Budowli, która w chwili obecnej jest już niemalże cała pochłonięta przez naturę. Fasada i dawne tereny ogrodów są w chwili obecnej prawie całkowicie zarośnięte bujną winoroślą. Ten widok zapiera dech! (zdjęcie z września tego roku)

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 337
next
08-11-2017 20:04
Kilka tygodni temu odwiedziłem Bukareszt. Tam właśnie przy Placu Rewolucji ujrzałem jeden z najbardziej osobliwych i najbardziej kontrowersyjnych budynków w Europie (a może i na świecie): siedzibę Związku Rumuńskich Architektów (nazywaną też Domem Paucescu). Historia jego nie jest w pełni znana. Wiemy, że powstał w połowie XIX wieku w stylu francuskiego renesansu. W czasie rewolucji w 1989 budynek został niemal całkowicie zniszczony, gdyż myślano, że tam mieści się kryjówka terrorystów. W 1990 pozostałości budynku zostały przejęte przez Związek Rumuńskich Architektów. Przez 13 kolejnych lat popadał w coraz większą ruinę. Przed doszczętnym zburzeniem uratowała go jego wartość historyczna. W 2003 wzmocniono go, budując wewnątrz nowoczesną wieżę ze szkła i stali. Według architektów odbyło się to z zachowaniem szacunku i taktu dla jego historycznej wartości. Być może nie jestem w stanie docenić w pełni jego hybrydowego piękna, ale z pewnością doceniam jego 'hipnotyzującą osobliwość' i wyjątkowość. Niestety, na zdjęciu nie widać otoczenia tego budynku, a jest tam architektura XIX, XX i XXI wieku. Pomieszana i trochę zaniedbana, czekająca na swoją kolej. Ale taki jest właśnie Bukareszt. To miasto wielu architektonicznych perełek z różnych epok, które czekają na odkrycie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 794
Andrew
08-11-2017 23:23
Na zdjęciu widać Centrum Kulturalno-Kongresowe JORDANKI w moim Toruniu. Obiekt nowy, oddany do użytku pod koniec 2015 roku, zresztą właśnie w dniu otwarcia zrobiłem to zdjęcie. Wyjątkowością tego miejsca jest - pomimo nowoczesności - nawiązanie do historycznej starówki, oddalonej od sali o zaledwie kilkaset metrów. Architekt Fernando Menis, doskonale połączył beton i cegłę, nadając budowli wyjątkowy kształt, który wciąż nie przestaje mnie zachwycać. :)

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1441
Tina
16-11-2017 14:00
Strasznie mi ten KLOC nie pasuje na Jordankach! Naprawdę! Ale każdy ma swój gust. Ja bym wolała, żeby miasto się rewitalizacją Starówki zajęło...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
lukasio
09-11-2017 21:42
Ostatnio spacerowałem ulicami Londynu, byłem tam pierwszy raz i muszę stwierdzić, że bardzo widoczne jest tam mieszanie starej, zabytkowej architektury z nowoczesną. Na zdjęciu widać, jak nowoczesny biurowiec wyrasta zza pleców zabytkowych obiektów.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 827
Jolanta
11-11-2017 09:20
Zwiedzając Tel Awiv byłam pod wrażeniem łańcucha hoteli, nowoczesnych budynków ciągnących się ( według mnie) trochę chaotycznie wzdłuż plaży. Oto jeden z nich:

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1
Monika
11-11-2017 10:06
Pałac Kultury

Kiedyś go nie lubiłam. Dzisiaj nie wyobrażam sobie bez niego mojego miasta.
Wiem, że nie jest taki młody, ale można się zdziwić jak się zmienia: raz tęczowy, innym razem monumentalny - wszystko dzięki światłu.
Czasem robi za reklamę innym razem przypomina o historii - czyż może być bardziej współczesny?

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 621
Magdalena
11-11-2017 11:54
Stary Rynek w Łodzi "Koncert na wstążki" - jedna z piękniejszych letnich atrakcji w Łodzi, dostępna dla wszystkich, bezpłatnie, o każdej porze dnia i nocy :-)

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 73
Aloj
11-11-2017 12:42
Zachód Norwegii. Ciągłe pragnienie, by być blisko natury, z jednej strony, i pogoń za nowoczesnością z drugiej. Tradycyjne miasteczko wśród fiordów, z domami wyrastającymi nad wodą skontrastowane ze strzeżonym osiedlem, z którego zamożni właściciele apartamentów mogą bezpośrednio wypłynąć własną łódeczką, dokąd? Hm. W pobliżu jest minicentrum handlowe. Co ma przyszłość? Tradycyjne miasteczka z czasem przejmują funkcję skansenów, podczas gdy bliżej większych aglomeracji wyrastają takie szklane dziwolągi z widokiem na góry.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 397
Rosemary
11-11-2017 15:35
Każde miasto ma swoje kontrasty. Człowiek tworzy je nieumyślnie, chcąc zachować to co najstarsze i wybudować to co modne i najnowsze. Na moim zdjęciu jest Toruń, może nie najważniejsze miejsce w mieście ale piękne właśnie poprzez swoje kontrasty. Wybrałam to miejsce ponieważ tutaj zaczęłam się uczyć i chciałam je poznać bliżej, co robię przez fotografię. W Toruniu znajduje się dużo zabytkowych i nieodnowionych kamienic, które pozostają puste, a wokół nich budowane są co chwilę nowoczesne szare bloki. Kontrast starego z nowym jest potrzebny do rozróżnienia budynków oraz do zróżnicowania ich na tle szarego polskiego nieba.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd