Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
871945 czytelników
1987 dyskusji
123120 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Nastoletnia bohaterka kryminału - wygraj książkę "Miasto świętych i złodziei".

Nastoletnia bohaterka kryminału - wygraj książkę "Miasto świętych i złodziei".

Gdy Tina wraz matką uciekły z Kongo do Kenii, liczyły na rozpoczęcie nowego życia i znalezienie nowego domu. Matka Tiny szybko znalazła pracę jako pokojówka w domu wpływowej rodziny, której głową jest Roland Greyhill, jeden z najbardziej szanowanych biznesmenów w mieście. Tina szybko dowiaduje się, że swoją fortunę Greyhillowie zbudowali na korupcji i przestępczym życiu. Kiedy jej matka zostaje znaleziona martwa w gabinecie pana Greyhilla, od razu ma pewność, kto jest sprawcą morderstwa. Spędza kolejne cztery lata, próbując przeżyć na ulicach Sangui i pracując jako złodziejka dla lokalnego gangu. To właśnie ta praca ostatecznie pozwala jej wrócić do posiadłości Greyhillów, gdzie będzie mogła wcielić w życie długo wyczekiwaną zemstę.


Tina to odważna bohaterka, współczesna wersja Robin Hooda. Wyobraźcie sobie, że tak jak Natalie C. Andrews napisaliście kryminał dla młodzieży, w którym główną bohaterką jest nastoletnia dziewczyna. Opiszcie wygląd i charakter Waszej postaci, z którą czytelnicy będą chcieli się utożsamić. Jakie przygody dla niej zaplanowaliście?


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Miasto świętych i złodziei - Jacek Skowroński

Miasto świętych i złodziei

Autor: Natalie C. Anderson

Połączenie Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet z Zaginioną dziewczyną w zniewalającym kryminale, którego akcja osadzona jest w Kenii. W cieniach miasta Sangui żyje dziewczyna, która nie istnieje. Gdy Tina wraz matką uciekły z Kongo do Kenii, liczyły na rozpoczęcie nowego życia i znalezienie nowego domu. Matka Tiny szybko znalazła pracę jako pokojówka w domu wpływowej rodziny, której głową jest Roland Greyhill, jeden z najbardziej szanowanych biznesmenów w mieście. Tina szybko dowiaduje się, że swoją fortunę Greyhillowie zbudowali na korupcji i przestępczym życiu. Kiedy więc jej matka zostaje znaleziona martwa w gabinecie pana Greyhilla, od razu ma pewność, kto jest sprawcą morderstwa. Targana żądzą zemsty, Tina spędza kolejne cztery lata, próbując przeżyć na ulicach Sangui i pracując jako złodziejka dla Goondan, lokalnego gangu. To właśnie ta praca ostatecznie pozwala jej wrócić do posiadłości Greyhillów, gdzie będzie mogła wcielić w życie długo wyczekiwaną zemstę. Ale gdy tylko dziewczyna przekracza próg okazałej rezydencji, odzywa się ból starych ran, a wspomnienie dawnych przyjaźni wprawia w ruch niebezpieczny bieg zdarzeń, które mogą kosztować Tinę życie. Czy chęć odkrycia niewiarygodnej prawdy o zabójstwie matki − i o jego powodach − pozwoli bohaterce przetrwać lawinę wydarzeń? Wyróżnienia dla Miasta świętych i złodziei: Amazon — najlepsza książka miesiąca w styczniu 2017 Barnes & Noble — wybór do programu Odkryj Wspaniałych Nowych Pisarzy Barnes & Noble — najbardziej oczekiwany debiut wśród powieści młodzieżowych 2017 roku Apple iBooks — pozycja na liście najlepszych książek w styczniu 2017 Indie — pozycja na liście wartych uwagi książek dla dzieci, zima 2016-2017 Indies Introduce — pozycja na liście książek na zimę/wiosnę 2017 Teen Vogue — najlepsza nowa książka młodzieżowa w styczniu 2017 Bustle — najlepsza książka młodzieżowa w styczniu 2017 „Miasto świętych i złodziei to pełna zwrotów akcji i zaskakujących tajemnic powieść, której nie będziesz w stanie odłożyć, póki nie przeczytasz ostatniej strony.” The New York Times „Trzymająca w napięciu historia zemsty”. US Weekly „Mroczny thriller autorstwa Anderson spodoba się czytelnikom, którzy preferują tajemnice o wymiarze politycznym oraz grę o wysokie stawki, a zarazem tym osobom, które wolą rozwiązania w odcieniach szarości od tych czarno-białych”. The Horn Book

Regulamin
  • Konkurs trwa od 3 listopada do 12 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i wydawnictwo Initium.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2045
LubimyCzytać
03-11-2017 10:47
Miasto świętych i złodziei Miasto świętych i złodziei
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 49
Gosia
03-11-2017 11:08
Miranda siedemnastolatka, 175 cm wzrostu, szczupła, blondynka o niebieskich oczach, która wyglądem wzbudza sympatię wszystkich, którzy mają okazję ją spotkać!
Miranda, która od najmłodszych lat marzyła o studiach medycznych i razem ze swoim chłopakiem, z którym zna się od dzieciństwa, a parę tworzy już od trzech lat dążą do spełniania tych marzeń! On jest już studentem drugie roku medycyny, natomiast ona przygotowuje się do egzaminu maturalnego, który ma otworzyć jej drogę do spełniania marzeń!
Tegoroczny sylwester miał być przeznaczony dla miłego spędzenia czasu i choć na chwilę oderwanie się od książek! Dlatego postanowili, że to Miranda pojedzie do Grzegorza, który studiuje prawie 300 kilometrów od domu, do Wrocławia! Jednak po dotarciu na miejsce dziewczyna zastaje niedomknięte drzwi, a w pokoju akademickim zakrwawione ciało ukochanego! Kto i dlaczego dokonał takiej zbrodni? Jak naprawdę wyglądało życie Grzegorza z dala od ukochanej i domu? Czy faktycznie cały czas poświęcał nauce, a zamordowany został omyłkowo lub przypadkowo? Tylko czy takie sytuacje mogą być decyzją przypadku? Może życie Grzegorza nie do końca wyglądało tak jak widziała je Miranda...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 906
Ankalime_ohtar
03-11-2017 22:57
Właśnie weszła. Brunetka, przeciętnego wzrostu, z bardzo przeciętną urodą. Jeśli jednak przyjrzysz jej się bliżej, to zwrócisz uwagę na miękko opadające na plecy warkocze w kolorze czekolady. Czarne jak węgiel oczy okolone długimi rzęsami niedbale prześlizgują się po każdej postaci w pomieszczeniu. Wąskie usta układają się w ironiczny uśmiech. Jej kwadratowa twarz nie sprawia wrażenia zbyt przyjemnej. Drobne ramiona i duże uda nie wyglądają na zbyt silne. Ale przecież widziałeś ją w akcji. Jest sprawniejsza niż niejeden agent, z którym pracowałeś. Denerwuje cię jej charakter. Jest piekielnie inteligentna, momentami zarozumiała. Nie lubi pracować z innymi. Podobno kocha zwierzęta, ale nie potrafisz jej sobie wyobrazić, gdy uśmiecha się radośnie na widok psiaka. Mało w niej radości, jest raczej zbyt dojrzała jak na 15 lat. Jednak jest Ci szkoda, że musisz z nią tak pogrywać. Zemsta jednak musi się dokonać.
***
- Zostaw wiadomość po sygnale.
- Antek, co się z tobą dzieje? Daj mi znać jak tylko odsłuchasz wiadomość.
Jowita z westchnieniem spojrzała na telefon. Mężczyzna obok niej podsunął jej złożoną kartkę. „Jeśli ci na nim zleży, odwiedź kościół znajdujący się cztery przecznice dalej. Znajdziesz tam pierwszą zagadkę”. Miejsce obok niej było już puste.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 296
anteeekg
03-11-2017 23:05
Nazywam się Athena. Urodziłam się bardzo daleko od miejsca, w którym Wy mieszkacie. W innym świecie.
Kontynent afrykański kojarzy się Wam pewnie głównie z głodem i biedą. Macie rację – przychodząc na świat w tej jego części nie ma się łatwego startu. Czasem wątpię, czy w ogóle można ten etap nazwać startem. Nie wiem, czy to bieda czy tez genetyka sprawiły, że od zawsze byłam szczupła. Zresztą większość osób w moim wieku taka była. Próżno tu szukać siedemnastolatka ze zwałami, lub choćby namiastką tłuszczu. Lecz ta cecha sprzyja zalecie, z której słyniemy na całym świecie – naszej niesamowitej kondycji. Jestem w stanie przebiec kilkadziesiąt kilometrów i robię to z czystą przyjemnością. Wiatr mierzwiący me czarne jak smoła włosy jest nagrodą większą niż przedarcie swym ciałem wstęgi nas mecie maratonu. Lecz podczas jednego z biegów zauważyłam coś co w rezultacie wielu zdarzeń zmieniło moje życie. Pewnego dnia zmieniłam trasę biegu i wśród zarośli ujrzałam dwójkę ludzi odcinających róg martwemu nosorożcowi. Gdy spojrzeli na mnie oczami przepełnionymi chciwością i złością zrozumiałam, że mogę zrobić tylko jedno. Nigdy przedtem nie biegłam tak szybko…
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2246
Bonnemort
04-11-2017 08:33
Szesnastoletnia dziewczynka o długich i potarganych czarnych włosach, szczupłej postury tak, że nie każdy od razu mógł odgadnąć jej płeć. Na nosie ma wielkie okulary, a ubrania, które nosi są zdecydowanie za duże jak po starszym bracie. Ania jest wyjątkowo ciekawska, chętnie słucha opowieści innych ludzi i składa je w całość co czasem daje zaskakujące rezultaty. Dziewczyna bardzo lubi odkrywać nowe miejsca i chętnie bawi się w lesie w odkrywcę, marzy o zwiedzaniu świata, lecz pochodzi z biednej rodziny, dlatego czeka na swoją szansę. Może już niedługo Ania będzie mogła wyruszyć w wielką podróż wraz z podróżnikiem, który zmierza do jej wioski w celu rozwiązania zagadki znikających dzieci w okolicy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 33
Maria
04-11-2017 09:32
Jestem Yuusi, mam niebieskie włosy, których bardzo nie lubię. To taki pospolity kolor... Dlaczego nie mogę mieć zielonych, jak mama? Niestety włosy musiałam odziedziczyć po ojcu... Po matce mam zaś żóte oczy. Znów najpospolitszy kolor na świecie... Dlaczego oczu nie odziedziczyłam po tacie?! Ma takie rzadkie, niebieskie tęczówki. Gdybym takie miała, to wyobrażałabym sobie, że tak naprawdę jestem dzieckiem człowieka. W książkach dla dzieci, człowieki są zazwyczaj przedstawiane z niebieskimi oczami, ale widziałam też tak zwariowane barwy, jak brązowy, czy zielony! Jak tak o tym mówię, to nie dziwię się, że rodzice nie wierzą w istnienie człowieków.
Ja jednak wierzę. Któregoś dnia, przechodziłam bowiem obok jeziora. Zgadnijcie kogo widziałam!? Człowieka!!! Słowo daję! Ukrywał się w krzakach, ale widziałam jego skórę- była przedziwna. Coś pomiędzy bielą, różem, a żółcią. Nie do opisania. Zanim uciekł, omiotłam spojrzeniem jego uszy. Były krótkie i zaokrąglone. To na pewno nie był elf!

Od tej chwili zaczęła się przygoda Yuusi. Będzie musiała rozwiązać wiele zagadek, żeby dowiedzieć się, skąd i po co przybył jej tajemniczy gość. Gdy zaś odkryje przejście do świata człowieków, będzie musiała wybrać, czy pomoże policji, czy tajemniczemu człowiekowi, który- jak się okaże, zbiegł do jej świata, aby ukryć się przed odpowiedzialnością, za zabicie trzech osób!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 240
Mair
04-11-2017 09:45
Stefania.
Siedemnastolatka o krótkiej, kasztanowej fryzurce i szarych, przenikliwych oczach.
W nocy - detektyw z krwi i kości, chociaż na pozór wydawać by się mogło, że drobna dziewczyneczka w przydługim płaszczu nie poradzi sobie z kryminalistyką, natomiast za dna - przykładna uczennica, wracająca punktualnie do domu na obiad...
Jako detektyw na swoim koncie ma już wiele zwycięstw, przestępców, którzy za jej przyczyną trafili do więzienia, ale zdarzyło się jej też kilka porażek...
Czy rozwikła zagadkę kto czyha na jej życie? Nowy przestępca? Czy może jej "porażki" połączyły siły i chcą wyeliminować młodą panią detektyw? Co wspólnego z tymi wydarzeniami będzie miał pan Oleśnicki, jej nauczyciel historii? Czy Stefania poradzi sobie z rozwikłaniem tej sprawy?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 354
fantastyczna
04-11-2017 10:57
Stale, lekko rozwiane włosy mogłyby robić wrażenie niedbałych, gdyby nie lśniące drobinki w misternych koczkach. Jej znakiem rozpoznawczym są satynowe wstążki. Lekko połyskujące paski to nie tylko własnoręcznie zaplatana odzież. W jej rękach te długie paski zmieniają się w śmiercionośną broń, ale o tym przekonują się tylko ci, na których dostaje zlecenie. Gdyby była urodziwsza mogłaby być aktorką, bo wygląda za młodo jak na studentkę, chociaż ten etap ma już za sobą. Jej oczy są jak migdały pod względem koloru i kształtu. W butach na koturnach wygląda jakby nieudolnie próbowała wydorośleć. Z mocnym makijażem zawsze wygląda o dziesięć lat starszą, podpitą balangowiczkę. Niski ton głosu zupełnie nie pasuje do wyglądu, dzięki czemu skutecznie zmyla przeciwnika atakowanego z zaskoczenia. Na zadbanych dłoniach zawsze nosi pierścionki, bo jako hazardzistka nauczyła się za ich pomocą oszukiwać w karty. Trudno zobaczyć jej uśmiech, gdyż nie nawykła do okazywania radości (a może to przez zęby?). Często flirtuje, lecz nawet wtedy wygląda zbyt niedojrzale. Zawsze czymś się plami, do tego nie wychodzi z domu bez okularów (taki los dalekowidza). Choć jest małomówna, to nie należy do nieśmiałych (a już z pewnością nie do skromnych). Zdarza jej się robić za dealera, jednak to wyjątkowe sytuacje, które czasem się przydają w upolowaniu większej zdobyczy. Ma tendencję do przesadzania z okazywaniem emocji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 87
Mimi
04-11-2017 11:35
Główną bohaterką byłaby dziewczyna jakich wiele można spotkać na ulicy każdego dnia. Niewyróżniająca się niczym: 1,7 m, średniej długości brązowe włosy, niebieskie oczy, ubrana w jeansy i t-shirt. Skromna, mająca jedynie kilku, lecz niezwykle lojalnych przyjaciół, nielubiąca zwracać na siebie uwagi.
Lecz to się będzie musiało zmienić. Alicja stanie się główną podejrzaną o spreparowanie prac konkursowych innych osób. Czy dziewczyna rzeczywiście aż tak pragnie wygranej?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 211
Bury
04-11-2017 14:31
Moja bohaterka zmaga się z bezsensem życia, apatią, brakiem celu i alkoholem - a nie sorry, to było o mnie.

A teraz na poważnie. Nie lubuję się w tego typu opowieściach, ale wiem, że czytelnicy oczekują by bohater/erka był/a podobna do nich samych.

Weźmy więc dziewczynę z przedmieścia (prawie, że wsi), która dzień w dzień musi dojeżdżać do szkoły i to jest naprawdę kawał drogi. Wiecie taka proza życia. Problemy z nauką, jakieś drobne sukcesy. Aż naszej bohaterce trafia się "przygoda". Przygoda taka jaką każdy z nas chciałby przeżyć. Więc na ten przykład okazuje się, że nasza zwykła dziewczyna dostała się do unijnego projektu. Dzięki temu wyjeżdża na wakacyjne praktyki do Niemiec. Tam musi radzić sobie z barierą językową, mieć problemy w pracy i w końcu zostać napadnięta, po to by zyskać poczucie własnej wartości, celu w życiu i stać się bardziej pewną siebie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd