Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
841030 czytelników
1843 dyskusji
116783 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Weselni goście - wygraj sportową koszulkę z wizerunkiem Stanisława Wyspiańskiego.

Weselni goście - wygraj sportową koszulkę z wizerunkiem Stanisława Wyspiańskiego.

Mamy nadzieję, że nie zapomnieliście jeszcze treści „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, a okres Młodej Polski nie kojarzy się Wam tylko i wyłącznie ze szczegółowym sprawdzaniem znajomości lektur. Zajrzyjcie do swoich notatek lub – jeśli lata szkolne dawno za Wami – sięgnijcie wspomnieniami do lekcji języka polskiego.

Którego z bohaterów „Wesela” zaprosilibyście na swoje przyjęcie ślubne i dlaczego?


                              


Dziesięć najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy oddychającą, sportową koszulką z kolorowym nadrukiem autoportretu Stanisława Wyspiańskiego. Idealne na siłownię, do biegania albo wycieczkę za miasto.

 
Regulamin
  • Konkurs trwa od 1 września do 10 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Instytut Książki.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 1832
LubimyCzytać
01-09-2017 11:44
Zapraszamy do dyskusji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 668
Liwia17
08-09-2017 22:07
Chochoła ponieważ byłby:1)świetnym wodzirejem-wie jak zachęcić do zabawy nawet najbardziej opornych tancerzy stosując praktyczne wskazówki "lewą nogę wyciąg w zad,zakreśl butem wielki krąg" i odpowiednie argumenty "Tańcuj,tańczy cała szopka, a cyś to ty za parobka"
2)najbardziej ekologicznym gościem, z którym można się lansować w modnych kręgach
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 482
Meszuge
01-09-2017 12:37
Na własnym weselu chyba najchętniej widziałbym Stańczyka. W dramacie Wyspiańskiego obnaża on słabości Dziennikarza; choć odrobinę pesymistyczny, jest jednak mądry i, co podoba mi się najbardziej, niepozbawiony dystansu do tematów wielkich i zagadnień fundamentalnych. Przydałby mi się na weselu ktoś, kto z przymrużeniem oka pomógłby mi rozpoznać prawdziwe uczucia i intencje zgromadzonych na przyjęciu gości, członków bliższej i dalszej rodziny, przyjaciół (czy aby na pewno?), szefa, podwładnych, znajomych. I… może nie tylko na weselu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 281
ŁUKASZ
01-09-2017 12:47
Ja zaprosiłbym Chochoła, by rozbujał całą imprezkę;-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 87
malgozia
01-09-2017 13:41
Chocholi taniec " :D
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 471
blackbird
01-09-2017 12:51
Z pewnością zaprosiłabym Wernyhorę! Ten poeta-wieszcz to prawdziwa legenda i warto wspomnieć, że nawet Jan Matejko pokusił się o namalowanie tej postaci. Z chęcią powitałabym tego bohatera na swoim przyjęciu, wraz ze wszystkimi należnymi mu honorami. Po cichu liczyłabym, że podzieliłby się ze mną jakimiś mądrymi radami, które mogłyby mieć wpływ na życie moje, ale także innych.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2082
blawoj
01-09-2017 13:00
Samego Wyspiańskiego, żeby uwiecznił moje wesele w formie literatury dla przyszłych pokoleń :) I wszyscy mogli potem przez długie lata czytać o mojej imprezie :D
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 197
Bury
01-09-2017 13:05
Zaprosiłbym Wernyhorę, co prawda nikt nie lubi słuchać rad na weselu, no i zbyt wiele się dzieje by wszystko spamiętać. Ale liczyłbym na jakąś dawną pieśń, czy historię, która wstrząśnie biesiadnikami, zawsze miło posłuchać tak znamienitego wieszcza.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1164
BlueSugar
01-09-2017 13:13
Na własne wesele zaprosiłabym Poetę! Postać ta była wzorowana na Kazimierzu Przerwie-Tetmajerze, a to jeden z moich ulubionych polskich poetów. Chętnie podyskutowałabym z nim o fin de siecle, o ucieczce w Nirwanę, o jego miłości do Podhala, a nawet i o jego erotykach. Tylko bym musiała uważać, by nie przesadził z tym szukaniem ukojenia, ale jak to na weselu bywa, trzeba się bawić na całego!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 101
Kitka2002
01-09-2017 13:22
Bardzo chętnie zaprosiłabym Marynę. Jest to moja ulubiona postać z "Wesela". W końcu mogłabym porozmawiać i powygłupiać się z osobą, która nadaje na tych samych falach co ja. Jest wygadana, dowcipna i ironiczna. Ooo, już bym chciała z nią pogadać. Oczywiście, mogłaby być i na moim weselu, jednak najlepiej, gdybyśmy były na cudzym. Mogłybyśmy sobie troszkę podowcipkować z otaczających nas dżentelmenów...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 550
foxterier16
01-09-2017 13:28
Ja zaprosiłabym najważniejszą z osób (lub no może drugą), a mianowicie Pana Młodego. Bądźmy szczerzy, przy moich powalających wynikach, jest to najlepszy, a już na pewno obowiązkowy, wybór. W końcu nie mogę wziąć ślubu sama ze sobą, to nie Japonia. Co prawda, trzeba by tego pana młodego lekko podrasować i poprawić mu charakter. Wybrać mu jakiś ładny garnitur. No i przypilnować żeby mi nie uciekł. Tak poza tym, żeby impreza się udała, nie zaprosimy chochoła, bo mi uśpi całe towarzystwo.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
01-09-2017 14:25
Rachelę - swym urokiem i tajemniczością nadawałby powabu temu weselu, a może spowodowałaby, że niejednemu biesiadnikowi szybciej by zaczęła krążyć krew przez co na weselu nie było by sztywno i nudno tylko coś by się działo. Przy czym kultura Racheli spowodowałaby, że wszystko było by wyważone i w dobrym guście. I to wesele dzięki Racheli przeszło by do historii, którą utrwaliłyby zdjęcia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd