Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
841030 czytelników
1843 dyskusji
116783 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Zawody bez przyszłości - wygraj książkę "Dyskretne szaleństwo".

Zawody bez przyszłości - wygraj książkę "Dyskretne szaleństwo".

Grace Mae doskonale wie, czym jest szaleństwo. Otacza ją z każdej strony. Zesłana do przytułku dla obłąkanych w Bostonie, ciężarna i głodzona dziewczyna niemal niknie w oczach. Milczenie to jedyny azyl, który jednak nie pozwala zapomnieć o dawnej krzywdzie. Pewnego dnia dostrzega ją wyszkolony frenolog i amator psychologii kryminalnej doktor Thornhollow. Odkrywa potencjał genialnego umysłu dziewczyny i widzi w niej partnerkę w badaniu mrocznych zagadek. Wkrótce para wspólników wplątuje się w poszukiwania seryjnego mordercy młodych kobiet.

 
Frenologia jest obecnie uznawana za pseudonaukową dziedzinę medycyny. Jej założeniem była wiara w to, że na podstawie pomiarów ludzkiej czaszki można określić cechy człowieka, co z rozwojem zostało zweryfikowane i obalone. Jak myślicie, jakie zawody znane nam dzisiaj nie będą istnieć w przyszłym stuleciu?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Dyskretne szaleństwo - Jacek Skowroński

Dyskretne szaleństwo

Autor: Mindy McGinnis

Grace Mae doskonale wie, czym jest szaleństwo. Otacza ją z każdej strony. Zesłana do przytułku dla obłąkanych w Bostonie, ciężarna i głodzona dziewczyna niemal niknie w oczach. Milczenie to jedyny azyl, który jednak nie pozwala zapomnieć o dawnej krzywdzie. Pomimo drastycznych warunków, w jakich przebywa Grace, pewnego dnia dostrzega ją wyszkolony frenolog i amator psychologii kryminalnej doktor Thornhollow. To on odkrywa potencjał genialnego umysłu dziewczyny i widzi w niej partnerkę w badaniu mrocznych zagadek. Wkrótce para wspólników wplątuje się w poszukiwania seryjnego mordercy młodych kobiet. Grace, mierząc się z demonami przeszłości, próbuje wytropić zabójcę. Skrywana trauma nie daje o sobie zapomnieć, a zadanie staje się nie lada wyzwaniem.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 31 sierpnia do 7 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Kobiece.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 1832
LubimyCzytać
31-08-2017 13:57
Dyskretne szaleństwo Dyskretne szaleństwo
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 221
Klaudia
01-09-2017 22:35
Myślę, że zawody, które wymierają to te najstarsze min. zegarmistrz, szklarz, szewc...
Coraz częściej się zdarza, że zamiast ludzi pracują maszyny. Powoli zawody opierające się na pracy fizycznej wymierają.

Zawód? A co to w dzisiejszych czasach znaczy? Studiujemy kierunki, które wybraliśmy po to aby pracować w zupełnie czymś innym, ponieważ nie ma pracy...
Myślę, że ludzie "dopasują" się do...
Myślę, że zawody, które wymierają to te najstarsze min. zegarmistrz, szklarz, szewc...
Coraz częściej się zdarza, że zamiast ludzi pracują maszyny. Powoli zawody opierające się na pracy fizycznej wymierają.

Zawód? A co to w dzisiejszych czasach znaczy? Studiujemy kierunki, które wybraliśmy po to aby pracować w zupełnie czymś innym, ponieważ nie ma pracy...
Myślę, że ludzie "dopasują" się do zmieniającego świata i powstaną nowe kierunki, zawody.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 332
Lexy
31-08-2017 14:19
Już obecnie mało osób pracuje w zawodzie zegarmistrza. Na pewno do następnego stulecia ich usługi całkowicie wyginą. Teraz ludzie potrzebują jedynie telefonów, aby sprawdzić czas, a zwykłe zegary odejdą wkrótce do historii. Przez to swoją prace stracą zegarmistrzowie, a na ich miejsce pojawią się nowe zawody dostosowane do obecnych czasów, jakie nastąpią.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 197
Bury
31-08-2017 15:07
- Mój zawód jest bez przyszłości!
- Wcale, że nie, bo mój!
- A co studiowałeś?
- Język rosyjski.
- Ja mam gorzej.
- A ty niby co studiowałeś?
- Turystykę.
- Ja studiuje prawo! - rozległo się gdzieś z boku.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 704
Ola
31-08-2017 15:21
Myślę, że w przyszłym stuleciu nie będzie istniał zawód urzędnika ZUS. Nie będzie pieniędzy na emerytury to i nie będzie ZUS-u. Nie będzie ZUS-u to i nie będzie urzędników. Nie będzie urzędników to wielu ludzi będzie mniej znerwicowanych i będzie miało więcej czasu dla siebie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 222
Niecierpliwa
31-08-2017 15:30
Można chyba założyć, że w ciągu stulecia znikną zawody opierające się na pracy fizycznej ludzi. Bo po co zatrudniać człowieka - który się męczy, złości, choruje, ma dzieci w szkole i rodziców w szpitalu - skoro można zaangażować maszyny. I tak nie będzie już wielu piekarzy, a w każdej piekarni będzie jeden człowiek, pracujący na stanowisku "nadzorca maszyn wyrabiających ciasto na bułki". Sprzątaczki? Nie - "operator maszyn sprzątających"! Murarz, krawiec, stolarz, cukiernik - wszyscy oni będą musieli się przebranżowić!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 344
Jędrek
31-08-2017 15:54
Określenie zawodów, które zanikną w ciągu stulecia jest niełatwym zadaniem, z którym nie potrafią się uporać nawet najlepsi futurolodzy czy pisarze science-fiction. Łatwiej byłoby gdyby świat rozwijał się w pełnym poszanowaniu dla praw nauki. Tymczasem od dawna wiadomo, że działalność wróżbitów to rodzaj oszustwa, a mimo to nasze media są tego pełne. Podobnie można by zakwalifikować wszelkie czysto losowe loterie i zakłady, w których wartość oczekiwana jest zawsze mniejsza od zera, a ludzie chętnie w to grają. A nawet jak wygrają to rzadko z tego powodu są szczęśliwsi i umieją racjonalnie spożytkować przypadkowy sukces. Niedawno po raz kolejny ogłoszono nienaukowość medycyny homeopatycznej, a jestem pewien, że homeopatia nie wyjdzie z użycia jeszcze przez długie lata. Za to niedawno i to dzięki najnowocześniejszym środkom komunikacji takim jak internet, zwłaszcza mobilny, narodził się tak groźny dla zdrowia społeczeństw ruch antyszczepionkowców.
Kryzys dla zawodów górnictwa węglowego narodził się już w połowie XX wieku, a mimo tego i coraz poważniejszego zagrożenia globalnym ociepleniem są politycy broniący górnictwa i zawodu górnika nawet w naszej trudnej dla nich ekonomicznie rzeczywistości. Wystarczy jednak, że mają silny ruch związkowy by wywrzeć presję na polityków, która zmusza do nieracjonalnych dla ekonomii państwa ustępstw. Jestem za racjonalną naukowo eliminacją wymienionych społecznie szkodliwych zawodów. Jednak przyszłość nie musi być dobra dla ogółu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 834
Ankalime_ohtar
31-08-2017 16:04
Boję się, że w przyszłym stuleciu nie będzie już zegarmistrzów. Coraz więcej ludzi korzysta z cyfrowych zegarków lub kupuje nowy, gdy poprzedni się zepsuje. Ja natomiast nie wyobrażam sobie życia bez dużego zegara stojącego w salonie, który wybija godziny czy tykającego zegara w kuchni.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
31-08-2017 16:41
Ja uważam, że będą istnieć wszystkie tylko w zmodyfikowanej formie. Tam gdzie można zastąpić automatem pracę ręczną zostanie zastąpiona. Przy czym nie da się całkowicie wyeliminować ręcznej roboty. Czasami może współistnieć, a przecież już dziś się dzieje wielokrotnie, że praca ręczna jest ceniona i jej produkty są droższe od tych z masówki np. obrazy malowane ręcznie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1741
Piotr
31-08-2017 19:23
W przyszłym wieku nie będzie spawaczy i robotników, wykonujących proste prace konserwatorskie. Ich pracę przejmą roboty.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1284
Sandra
31-08-2017 19:55
Z punktu widzenia historii, zawodów, które wyginęły, albo są na wymarciu jest już dość sporo. Kto pamięta: krzykacza miejskiego, pucybuta, kaflarza, klucznika, akuszerkę, skrybę czy cyrulika. Niektóre zmieniły nazwę, niektóre zmieniły zakres działań. Ja mam nadzieję, że nas nie zastąpią roboty, więc nie prognozuję aż takich zmian. Z całej plejady wybrałam listonosza. Kartek, listów młode pokolenie już nie wysyła drogą tradycyjną, a rozwozicieli paczek trudno jest nazywać listonoszami. A marzeniem moim jest, żeby wyginął zawód polityka, tutaj chyba wyjaśniać dlaczego nie muszę :-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd