Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851730 czytelników
1869 dyskusji
118186 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Komu podarujesz swój bilet? - wygraj książkę "Bilet do szczęścia".

Komu podarujesz swój bilet? - wygraj książkę "Bilet do szczęścia".

W kontynuacji powieści "Konkurs na żonę", Łucja przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że młody prawnik ją uwiódł, aby odziedziczyć spadek. Czuje się oszukana i wykorzystana, a na dodatek jest w ciąży. W pierwszym odruchu chce zerwać związek z Hajdukiewiczem i wrócić w rodzinne strony. Kiedy jej chora babka trafia do krakowskiego szpitala, dziewczyna postanawia pozostać w mieszkaniu Hugona na czas jej rekonwalescencji. Dla mężczyzny, który odkrywa, że naprawdę kocha Łucję, staje się to jedyną szansą na jej odzyskanie. Ale czy Łucja zdoła uwierzyć w szczerość jego uczuć?

 
Tytuł najnowszej książki Beaty Majewskiej to zapewne marzenie wielu z nas – pragnienie wejścia w posiadanie biletu do szczęścia. Wyobraźcie sobie, że otrzymujecie taki bilet, ale nie możecie go zatrzymać. Żeby zadziałał musicie go komuś oddać, inaczej jego moc przepadnie. Komu podarowalibyście możliwość osiągnięcia bezkresnego szczęścia?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Bilet do szczęścia - Jacek Skowroński

Bilet do szczęścia

Autor: Beata Majewska

Czy przystojny prawnik z Krakowa odzyska utraconą miłość? Kontynuacja powieści "Konkurs na żonę". Łucja, zakochana bez pamięci w młodym prawniku z Krakowa, przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że mężczyzna ją uwiódł, aby odziedziczyć spadek. Czuje się oszukana i wykorzystana, a na dodatek jest w ciąży. W pierwszym odruchu chce zerwać związek z Hajdukiewiczem i wrócić w rodzinne strony. Kiedy jej chora babka trafia do krakowskiego szpitala, dziewczyna postanawia pozostać w mieszkaniu Hugona na czas jej rekonwalescencji. Dla mężczyzny, który odkrywa, że naprawdę kocha Łucję, staje się to jedyną szansą na jej odzyskanie. Ale czy Łucja zdoła uwierzyć w szczerość jego uczuć? BILET DO SZCZĘŚCIA to doskonałe zakończenie historii Łucji i Hajduka. To powieść o sile przebaczenia, o nadziei na miłość oraz o tym, że warto w życiu odnajdywać właściwe ścieżki. Jestem pod wrażeniem. Serdecznie polecam! K.N. Haner – autorka serii o Morfeuszu i powieści "Na szczycie" Jestem pewna, że czekałam na dalsze losy Łucji i Hugona równie niecierpliwie, jak pozostałe Czytelniczki. Pragnęłam kolejnej dawki emocji, wzruszeń i ciepłego humoru. Nie zawiodłam się. BILET DO SZCZĘŚCIA właśnie taki jest. Serdecznie polecam. Małgorzata Garkowska – autorka "Układanki z uczuć" BILET DO SZCZĘŚCIA to niezwykle frapująca, nietuzinkowa powieść o tym, co w życiu najważniejsze. Beata Majewska czaruje słowem, trzymając czytelnika w napięciu aż do ostatniego zdania. Gorąco polecam. Hanna Greń – autorka powieści kryminalnych i obyczajowych

Regulamin
  • Konkurs trwa od 25 sierpnia do 3 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Książnica.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 1871
LubimyCzytać
25-08-2017 14:05
Bilet do szczęścia Bilet do szczęścia
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 785
doughnut
25-08-2017 14:12
Czego się nie robi dla miłości, oczywiście mojemu ukochanemu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta... jest najważniejszą osobą w moim życiu. Gdybym podarowała bilet moim rodzicom, to niestety, ale by się zmarnował, bo oni są bardzo szczęśliwymi ludźmi.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 440
Shino11
25-08-2017 14:39
I tu pojawia się dylemat, najważniejszych osób w życiu- rodziców- mam dwóch, a bilet jeden. Komu zatem go oddać, aby nie powiedzieć tym gestem, że większą miłością darzę jednego z nich, podczas gdy moje uczucia żadnego nie faworyzują, oboje są na pierwszym miejscu ? Polegałabym wtedy na wielkiej empatii mojego taty i zrozumieniu, że mama na niego zasługuje, bo działałby jak kojący balsam na jej niełatwą przeszłość. Mama urodziła się w trudnej rodzinie, w którym małżeństwo od początku skazane było na niepowodzenie. Doświadczyła odrzucenia przez matkę, braku wsparcia siostry, obojętność ze strony ojca. Jej dzieciństwo niczym nie przypominało beztroskiego okresu jak w bajce, w czasie którego mogłaby pozwolić sobie na spełnienie nawet najdrobniejszych marzeń. Była jednak ambitna i pracowita, a los ją za to wynagrodził. Bilet, jaki bym jej podarowała, stanowiłby rekompensatę za wszystkie lata, które ze szczęściem nie miały nic wspólnego. Życie da się nadrobić i nigdy nie jest na to za późno.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 138
Monika
25-08-2017 15:21
Nad odpowiedzią na to pytanie nie musiałam zastanawiać się ani minuty, od razu wpadła do mojej głowy po jego przeczytaniu. Mama - to osoba, która zasługuje na wszystko, co najlepsze. Choć mam już 22 lata, mama nadal mnie wspiera i robiła to od samego początku. Sama zawsze powtarza: tobie i twojej siostrze oddałabym wszystko. I my wiemy, że to prawda. Mama zrobiłaby dla nas wszystko. Choć przez całe życie marzy o posiadaniu własnego domu z małym podwórkiem i wciąż to marzenie nie może się spełnić, ona byłaby gotowa nawet to oddać nam kosztem własnego szczęścia. Dlatego chcąc jej się w jakikolwiek sposób odwdzięczyć za wszystko co dla nas zrobiła i nadal robi, bardzo chciałabym podarować jej takie szczęście, choć wiem, że mając dwie wspaniałe córki już jest szczęśliwa. Choć tyle możemy jej dać.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 201
Bury
25-08-2017 15:36
Mam w pracy taką "koleżankę", starsza babka, wciąż żyjąca poprzednią epoką. Jeśli wciąż nie wiecie o jaki typ człowieka chodzi to powiem, że idealnie nadawałaby się do pracy w jakimś urzędzie - typowe dla tych miejsc standardy byłyby zachowane.

Ponadto towarzyszka... stwu "koleżanka" od jakiegoś czasu, jest na emeryturze, ale wciąż pracuje (i o zgrozo!), wciąż chce pracować. Stale utrudniając nam [pracownikom] życie, a bo to jej zimno w środku lata i nie zgadza się na klimatyzacje, a to narzeka na otwarte okno, a to marudzi z innego powodu, a na dodatek tak wali od niej fajkami, że szkoda gadać.

Oddałbym jej ten bilet i w reszcie całe laboratorium miałoby spokój!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
25-08-2017 15:45
Mojej siostrze po to, aby w końcu znalazła miłość swojego życia - taką na całe życie. Uważam, że dla niej szczęście to miłość i dzięki temu biletowi miałaby szczęście=miłość.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 90
Panda
25-08-2017 16:42
Zdecydowanie mojej Kochanej Mamie. W pełni na to zasługuje. Życie jej nie rozpieszczało i nie rozpieszcza. Należy jej się bez dwóch zdań. Zapracowała sobie na takie coś całym swoim życiem. Bez zastanowienia podarowała bym go właśnie Jej - najbliższej mi osobie. Może wtedy chociaż raz i po raz pierwszy zobaczyłam bym szczęście w jej oczach i poczuła jej szczęście. Tak bardzo bym chciała aby doświadczyła szczęścia... szczęścia o jakim tylko Ona marzy. Wyjątkowa Kobieta potrzebuje takiego wyjątkowego prezentu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 476
Karolina
25-08-2017 20:33
Hmm...myślę, że swój bilet oddałabym mojej Mamie. Chciałabym by znów poczuła się w pełni szczęśliwa, wolna od problemów i uzależnień. By odpoczęła, odetchneła i znów zaczęła uśmiechać się jak dawniej... . Wróciła do życia pełną piersią.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 99
ZaBOOKowana
25-08-2017 20:43
Oczywiście pierwszą myślą było moje dziecko- każdy rodzic dalby się pokroić za taką pewność -ze moje dziecko zawsze będzie szczęśliwe. Jednak po zastanowieniu stwierdzam,że jest w mojej mocy stworzyć mu szczęśliwą rodzinę i zbudować fundamenty, na których sam będzie potrafił budować swoje szczęście - wpoić zasady , budować świadomość własnej wartości, nauczyć empatii. To wystarczy i to jest najważniejszym powołaniem mojego życia, dlatego będę walczyć o sukces. Mam takie możliwości i głęboką wiarę,ze się uda.
Co zatem z tym biletem?
To ogromna odpowiedzialność, a kimże jestem by decydować w tak nieodwracalnych kwestiach. Zostawię zatem bilet na ulicy. Kto sie po niego schyli tknięty intuicyjną potrzebą odnalezienia swojego szczęścia, czy bardziej praktycznie, by przeciwdziałać zaśmiecaniu krajobrazu miejskiego, nie ominie go nagroda.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 191
Anita
25-08-2017 21:04
Nie wiem dlaczego, ale pierwszą osobą, o której pomyślałam jest Oliwka. Oliwka jest małą, śliczną dziewczyną, która walczy z nieuleczalną chorobą genetyczną. Nie chodzi, nie mówi, nie wodzi wzrokiem. Jest ona córką siostry mojej przyjaciółki. Widziałam ją zaledwie kilka razy, ale często zastanawiam się jak mogłabym jej pomóc. Oddałam jej swój 1% podatku, ale myślę, że to kropelka w morzu potrzeb. My - zdrowi ludzie możemy sami wypracować lub zawalczyć o szczęście, a ta mała kruszynka? Jak ma to zrobić? Myślę, że zasługuje na bilet do szczęścia i dużo więcej. Chociaż może dostała go już od swoich kochających rodziców? Może dostaje go każdego dnia...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd