Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
836947 czytelników
1833 dyskusji
116334 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Portal - wygraj książkę "Tysiąc odłamków ciebie".

Portal - wygraj książkę "Tysiąc odłamków ciebie".

Rodzice Marguerite Caine są słynni ze swoich przełomowych odkryć w dziedzinie fizyki. Światło dzienne ujrzał właśnie najbardziej niezwykły z ich wynalazków, pozwalający przeskakiwać pomiędzy wymiarami i mogący zrewolucjonizować naukę. Wtedy jednak ojciec Marguerite zostaje zamordowany, zaś sprawca – jego przystojny, małomówny asystent Paul – ucieka do innego wymiaru. Marguerite wyrusza w pościg za Paulem przez różne wszechświaty, za każdym razem przeskakując do innej wersji samej siebie.


                


Portalem do innych wymiarów jest urządzenie o nazwie Firebird, które wygląda jak naszyjnik. Gdybyście to Wy tworzyli mechanizm umożliwiający podróże między wymiarami, jaką przybrałby formę?


Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.
 
Regulamin
  • Konkurs trwa od 11 maja do 18 maja włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Jaguar.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 1806
LubimyCzytać
11-05-2017 12:05
Claudia Gray Claudia Gray
Tysiąc odłamków ciebie Tysiąc odłamków ciebie
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 197
Bury
11-05-2017 13:21
To był pierścień. Dopiero teraz to załapałem, to był pierścień. Ten "Przybysz" nie mógł być z naszego świata. Jego mowa, wiedza nie pochodziły stąd. A mimo wszystko, pomógł mi, pomógł nam. Narażał własne życie, by pomóc nam w pozbyciu się jarzma tyranii. A potem powiedział, że musi wracać do swojego świata. Obrócił srebrną obrączkę na palcu i po prostu zniknął. Ten pierścień nie wyróżniał się niczym. Pewnie można by znaleźć identyczny w każdym świecie, czy wymiarze. I pewnie o to chodziło by magiczny amulet nie wzbudził niczyjej chciwości i pożądania.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1387
Stefcia14
11-05-2017 14:09
O mojej babci stała kiedyś spora szafa z ogromnymi szufladami. W moim domu była bardzo podobna. Jako mała dziewczynka marzyłam, że wchodząc do takiej szuflady u siebie w domu, wyjdę z szuflady u mojej babci.
Mam nawet zdjęcie, kiedy to zasnęłam podczas jednej z moich teleportacji.:)
Wiem, że może to niekoniecznie podróż między wymiarami, ale chciałam się z Wami podzielić tym moim wspomnieniem.:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 703
Ola
11-05-2017 14:27
Forma muszli. Ale nie tej morskiej muszli. Jesteś w pracy i Ci się nudzi - wystarczy pójść do łazienki i chlust jesteś w innym wymiarze. Podczas nieudanej kolacji wystarczy, że skoczysz poprawić makijaż - chlust i jesteś na zwariowanej imprezie u swojego alter ego. Ktoś Cię wkurzy? Teraz wystarczy go/ją spuścić w inny wymiar.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 217
Sylwia
11-05-2017 15:07
Biżuterię łatwo zgubić - równie łatwo jest ją ukraść, w końcu to zawsze są smakowite kąski dla złodziejów. Ale jeśli ma być to coś, co o każdej porze, w dogodnej dla ciebie chwili przeniesie cię do innego świata, warto to mieć zawsze przy sobie.
Czemu więc nie buty? Stoisz na nich twardo i pewnie, cały czas je czujesz, w dodatku jest to bardzo niepozorna część ubioru, kto więc by pomyślał, że są tak cenne? Plus, o ile nikt cię nie przewróci i nie zedrze ci ich ze stóp, raczej nie ma możliwości, by zniknęły.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 260
issi
11-05-2017 15:18
Portal rysowany w powietrzu przy pomocy długopisu do rysowania w wymiarze 3D. Po narysowaniu portalu, a tym samym uaktywnieniu kanału, energia potrzebna do przeniesienia w inny wymiar powoduje spalenie konstrukcji a tym samym zamknięcie kanału w przestrzeni. Całkowicie bezpieczne rozwiązanie, dla osoby, która nie chce, by ktoś podążał za nią tym samym kanałem. :) Długopis jest łatwy do przechowywania np. w kieszeni lub do powieszenia na szyi w formie zawieszki.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 804
Anksunamun
11-05-2017 15:48
Mój klucz do innych wymiarów z pewnością miałby formę zegarka. W dzisiejszych czasach urządzenia te nosimy już bardziej ze względów estetycznych czy prestiżowych, niż użytkowych, ja jednak stanowię ten niewielki, staromodny ułamek ludzi, którzy wciąż odczytują czas za pomocą wskazówek. Mam swój jeden, ulubiony zegarek, który dostałam w prezencie od mojej najdroższej przyjaciółki i chociażby z tego względu jest dla mnie „magiczny”, choć wygląda dość niepozornie. Ma prostą, białą tarczę i zwyczajny, czarny pasek ze skóry. Myślę, że jako mechanizm otwierający pozaziemskie portale sprawdziłby się znakomicie :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 499
Gabcia45pl
11-05-2017 15:52
Jako iż jestem wielką fanką słodyczy to.. Musi to być oczywiście cukierek. Który po przegryzieniu przenosi nas na cukierkową planetę. Chyba poświęcę swoje życie na wymyślenie takiego. hihi
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 207
Allys
11-05-2017 16:05
A gdyby tak do podróżowania między wymiarami nie potrzebowalibyśmy odrębnego urządzenia? Czy nie praktyczniej byłoby wykorzystywać do tego aplikacji, którą moglibyśmy zainstalować na swoim smartfonie? W dzisiejszych czasach praktycznie każdy nosi przy sobie telefon. Wystarczyłoby go wyjąć, kliknąć odpowiednią ikonkę, która otwierałaby listę dostępnych wymiarów i wybrać ten, do którego chcielibyśmy się w tym momencie wybrać. Aplikacja zawierałaby także opis każdego wymiaru i informacje w którym z nich znajdują się obecnie twoi znajomi. Musisz szybko zobaczyć się z koleżanką, ale nie wiesz gdzie się obecnie znajduje? Nic prostszego, wystarczy wpisać jej nazwisko do aplikacji, a ta od razu pokaże ci w którym wymiarze aktualnie przebywa.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 107
Ewa
11-05-2017 16:07
Książka. Jestem uzależnona od czytania i nikogo nie dziwi,że zawsze i wszędzie ją z soba noszę. Po otwarciu takiej książki,mogłabym przenosić się do światów,w których byliby tacy ludzie jak ja. A książki aż prosiłyby się,by je z sobą zabrać.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd