Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
840777 czytelników
1841 dyskusji
116735 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Inny wymiar - wygraj książki "Księga snów", "Księżyc nad Bretanią" i "Lawendowy pokój".

Inny wymiar - wygraj książki "Księga snów", "Księżyc nad Bretanią" i "Lawendowy pokój".

Przeszłość i teraźniejszość, rzeczywistość i marzenia, prawda i to, co się prawdą wydaje, splatają się w jedną historię. Henri był reporterem wojennym. W wyniku pewnych wydarzeń rzuca się na pomoc tonącej dziewczynce. Mężczyzna zapada w śpiączkę. Jego była partnerka, Eddie, dowiaduje się, że kiedyś Henri uczynił ją odpowiedzialną za podejmowanie wszystkich decyzji dotyczących jego leczenia, co burzy jej ustabilizowane życie. Trzynastoletni Sam to wyjątkowo inteligentny i wrażliwy chłopak. Łatwo rozpoznaje uczucia innych, a emocje opisuje za pomocą kolorów. Marzy o tym, aby w końcu poznać ojca, którego losy śledził przez całe życie. 

Tajemnice ludzkiego umysłu i jego możliwości są niezwykle kuszącym tematem do literackiego fantazjowania. Jeden z bohaterów w trakcie śpiączki farmakologicznej odkrywa piąty wymiar. Czy według Was coś takiego mogłoby mieć miejsce? Czy podróże Henriego między alternatywnymi rzeczywistościami są możliwe? Jakie są Wasze przemyślenia?

 
Regulamin
  • Konkurs trwa od 10 marca do 19 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Otwarte.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 1832
LubimyCzytać
10-03-2017 09:37
Nina George Nina George
Księżyc nad Bretanią Księżyc nad Bretanią
Lawendowy pokój Lawendowy pokój
Księga snów Księga snów
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 15
titka2
10-03-2017 10:14
Piąty wymiar? Osoby, które przeżyły śmierć kliniczną twierdzą, że tam były... że istnieje jakiś inny świat z długim tunelem i światłem na końcu... Czy tak jest? Czy to prawda? Nie chciałabym się o tym przekonać na własnej skórze. Jest mi dobrze, tak jak jest. Nie chcę kusić losu.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1420
Konik
10-03-2017 15:51
Powiem tak, według mnie taka sytuacja mogła być. Bohater odkrył inną rzeczywistość, inny wymiar. W nauce istnieje coś takiego jak wieloświaty, które składają się z różnych rzeczywistości. Więc możliwe że akurat przeniósł się do innej rzeczywistości. Czytał ktoś trylogię Wszechświaty?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 322
ewa28
10-03-2017 15:51
Oczywiście znam ludzi którzy byli w śpiączce fakt opowiadali o blasku i tunelu ale według mnie nie istnieje piąty wymiar i lawirowanie tam, więc odpowiadam że takie podróże naszego bohatera nie są możliwe.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 914
Mollinka_90
10-03-2017 19:07
Sądzę, że rzeczywistość, w której żyjemy, nie jest jedyną, która istnieje we Wszechświecie. Zgodnie z przekonaniami religijnymi, istnieje życie po śmierci. Nie umieramy w całości, a dusza jest nieśmiertelna. Myślę, że właśnie ta dusza, tak lekka (wg niektórych badaczy waży dokładnie 21 g), może w pewnych okolicznościach, odbywać podróże po równoległych wymiarach. Znane są liczne świadectwa osób, które doświadczyły śmierci klinicznej. Gdy ich ciało bezwładnie spoczywało na stole operacyjnym, dusze wzlatywały ku nieznanym światom, w których czekali na nie zmarli członkowie rodzin. Uważam także, że niekiedy możemy wędrować po alternatywnych wymiarach podczas snu. Przekraczamy wówczas granicę jawy, a w snach możemy robić rzeczy, które nie są możliwe w rzeczywistości, np. latać, czy przenosić się w czasie. Niektórzy miewają również prorocze sny, w których ukazują się im zdarzenia, które będą miały miejsce w przyszłości. Istnieje wiele miejsc w obiegowej opinii uznanych za nawiedzone. Duchy, czyli dusze, które nie zaznały jeszcze spokoju, upominają się nieraz o modlitwę i pomoc w przejściu na tamten świat. Ich fenomenu nie daje się nieraz racjonalnie wytłumaczyć. Nauce nie udało się jak dotąd jednoznacznie udowodnić, że tego typu zdarzenia są jedynie wytworem wyobraźni, dlatego uważam, iż zdarzenie opisane w książce Niny George mogłoby mieć miejsce w rzeczywistości.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 114
sloneczko89
10-03-2017 19:34
Świat jest pełen tajemnic, nie wszystko da się odkryć, zbadać, poznać czy w pełni zrozumieć. Czasami dzieją się rzeczy wykraczające poza nasze ludzkie rozumowanie. Ja uważam, że istnieje jakaś alternatywna rzeczywistość.
Niekiedy przeżywamy deja'vu, czujemy, że już byliśmy w podobnej sytuacji, w takim samym miejscu, że już kiedyś przez to wszystko, co się dzieje - przechodziliśmy. To wrażenie jest tak silne, że aż sami dziwimy się jak to możliwe i skąd to się wzięło. Jeden moment potrafi wywołać falę emocji. Jesteśmy zaskoczeni swoim zachowaniem, reakcjami, o które byśmy się nie podejrzewali. Czasami jest też tak, że poznajemy jakąś osobę i od samego początku odnosimy wrażenie jakbyśmy ją znali od zawsze. Mówi się wtedy, że takie osoby poznały się w poprzednim wcieleniu. A może to ta alternatywna rzeczywistość maczała w tym palce? ;) Coś musi się za tym kryć.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1575
Deutschland91
10-03-2017 20:14
Życie w innym wymiarze tym duchowym oczywiście istnieje.Nie znam nikogo osobiście kto przeżył śmierć kliniczną, jedynie historię babci, która miała styczność z tajemniczym światłem,które przemierzało drogę. Do dziś pozostaje bez odpowiedzi co to było? Jednak jesteśmy pewni,że to dusza, która pragnie coś przekazać (było to dwa miesiące po śmierci mojej prababci) lub inny duch,który jeszcze wędruje czy odbywa pokutę. Wracając do tematu śmierci klinicznej wierzę, że wszystkie opowieści osób,które tego doświadczyły są prawdziwe, to musi być niesamowite uczucie widzieć wszystko z innej perspektywy czy spotkać w tamtym świecie samego Boga, Aniołów czy swoich bliskich. Mówi się też,że w czasie snu dusza odbywa swoją wędrówkę. Temat wędrówki dusz wciąż pozostaje tajemnicą, jednak wierzę w to co jest niewidzialne, czego nie da się wyjaśnić w sposób racjonalny.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 279
anteeekg
10-03-2017 22:46
Pamiętam jak jeszcze chodziłem do szkoły średniej, to był tam taki kolega, który kiedyś najadł się takich ziarenek z rośliny przypominającej kasztana w łupinie. Kilkanaście minut później obwiązywał smycz wokół pralki, bo chciał ją wyprowadzić na spacer.
Inne wymiary na pewno istnieją :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1331
Monika
11-03-2017 01:11
Wszyscy chyba znają grę w kółko i krzyżyk. Graliście w wersję trójwymiarową? Wyobraźcie sobie sześcian złożony z mniejszych sześcianików i możliwość wstawiania znaków zamiast na płaszczyźnie, to w te sześcianiki. Można by było zrealizować za pomocą kulek dwóch kolorów zawieszanych w sześciennej siatce lub w formie komputerowej przestrzennej wizualizacji. Ale można na papierze, po prostu rysuje się kilka zwykłych, płaskich diagramów i udaje, że są kolejnymi warstwami sześciennej siatki - oprócz normalnych linii mieszczących się w pojedynczym diagramie wygrywają linie przechodzące przez kolejne diagramy - to samo pole zajęte na wszystkich lub na kolejnych (kolejność jest istotna, dobrze rysować diagramy w jednym rzędzie) zajęte pola, które umieszczone na jednym dałyby linię, ale pod warunkiem, że kolejne pola linii znajdują się na kolejnych warstwach, że domniemana linia nie "przeskakuje" nie po kolei. Trójwymiar jest łatwy. Wyobrazicie sobie wersję czterowymiarową? Na dwuwymiarowej płaszczyźnie rysuje się diagram z diagramów, jak w normalnej wersji jest 3*3, to w czterech wymiarach gra się w diagramie 4*4*4*4, czyli w 4*4, którego "polami" są mniejsze 4*4 (z trójkami nie ma gry) - świetna zabawa!
A co by dopiero było z piątym wymiarem?!
To już naprawdę tylko we śnie, bo normalnie trudno ogarnąć cztery - potrafią oczy wykręcić i mózg przemeblować. Ale może te pozostałe 90% nieużywanej części mózgu da sobie radę z piątym wymiarem?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 637
Trefny
11-03-2017 09:25
Mózgu używamy w pełeni jego potencjału. Gdybyśmy używali 10% to bylibyśmy na tym samym poziomie jak małpy. Albo mniejszym.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
11-03-2017 08:31
Ja wiele lat temu w polskim radio, ale nie pamiętam w którym programie późno w nocy lubiłam słuchać takich słuchowisk, czy programów, które opierały się na przemieszczaniu się między czasami i miejscami za pomocą czasoprzestrzeni. Lubiłam tego słuchać i zdarza mi się, w tym, co piszę przywoływać tą czasoprzestrzeń. Wiem też, że np. wiele rzeczy, o którym pisał Lem stało się obecnie rzeczywistością. Ja myślę, że takim piątym wymiarem może być ludzka wyobraźnia połączona z wiarą. I jeszcze uważam, że coś nie istnieje dopóki nie zostanie wymyślone, choćby przez przelanie tego czegoś na papier, a słowo, czy tekst ma już swoje życie i tak naprawdę trudno wytłumaczyć czemu akurat w danej chwili wpadnie do głowy pomysł, który pozwoli stworzyć historię taką a nie inną i na ożywa.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd