Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
836930 czytelników
1833 dyskusji
116333 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Mail do Jessie - wygraj książkę "Coś o tobie i coś o mnie".

Mail do Jessie - wygraj książkę "Coś o tobie i coś o mnie".

Ojciec Jessie powtórnie się żeni. Dwa lata po śmierci matki dziewczyna musi zostawić swoje życie w Chicago, by przenieść się do Los Angeles, gdzie zamieszka z macochą i przyrodnim bratem, Theo. Wprowadza się do gościnnego pokoju ogromnej rezydencji hollywodzkiej producentki. Czuje się bardzo samotna, sytuacji nie poprawia wcale fakt, że w ekskluzywnej prywatnej szkole, pośród dzieci bogaczy, czuje się zupełnie nie na miejscu. Sytuacja zmienia się, gdy Jessie otrzymuje e-mail od chłopaka podpisującego się jako Ktoś/Nikt.

 
Główna bohaterka dostaje wiadomości mailowe z poradami, jak odnaleźć się w nowym środowisku. Początkowa nieufność zamienia się w internetową relację z anonimowym przyjacielem. Gdybyście to Wy byli po drugiej stronie komputera, jakich rad udzielilibyście Jessie? Co powinna robić, by zaadaptować się w elitarnej szkole? Lub czego powinna się wystrzegać?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.  


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Coś o tobie i coś o mnie - Jacek Skowroński

Coś o tobie i coś o mnie

Autor: Julie Buxbaum

Po śmierci matki Jessie musi opuścić przyjaciół i dom w Chicago, ponieważ jej ojciec powtórnie się ożenił – z bogatą hollywoodzką producentką. Dziewczyna przeprowadza się do Los Angeles i zamieszkuje w bezosobowym pokoju gościnnym, jednym z wielu w rezydencji Rachel i jej mało sympatycznego syna Theo. Jessie jest bardzo samotna, a sytuacji nie poprawia wcale fakt, że w ekskluzywnej prywatnej szkole, pośród dzieci bogaczy, czuje się zupełnie nie na miejscu. Nie ma przyjaciół, rówieśnicy się z niej wyśmiewają. Sytuacja zmienia się, gdy Jessie otrzymuje e-mail od chłopaka podpisującego się jako Ktoś/Nikt. Kontynuuje korespondencję – najpierw mailową, później na komunikatorze. Przez pierwsze trudne tygodnie szkoły, chłopak jest dla niej jedynym przyjacielem...

Regulamin
  • Konkurs trwa od 9 lutego do 16 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Dolnośląskie.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 1806
LubimyCzytać
09-02-2017 15:11
Coś o tobie i coś o mnie Coś o tobie i coś o mnie
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 23
Asia
14-02-2017 22:52
Najdroższa Jessie,
Nie miej wygórowanych poglądów na temat własnej siebie,(choć wiem,że taka nie jesteś),jako koleżankę/kolegę wybierz osobę godną zaufania.A jeśli doskwiera Ci samotność, pamiętaj ja zawszę jestem po drugiej stronie,żeby Ci pomóc.
Uważasz,że nikt Cię nie zrozumie albo, że zostaniesz odrzucona?Ja zawszę będę o Tobie pamiętać,troszczyć, zawsze Cię zrozumiem i nigdy nie odrzucę...
Najdroższa Jessie,
Nie miej wygórowanych poglądów na temat własnej siebie,(choć wiem,że taka nie jesteś),jako koleżankę/kolegę wybierz osobę godną zaufania.A jeśli doskwiera Ci samotność, pamiętaj ja zawszę jestem po drugiej stronie,żeby Ci pomóc.
Uważasz,że nikt Cię nie zrozumie albo, że zostaniesz odrzucona?Ja zawszę będę o Tobie pamiętać,troszczyć, zawsze Cię zrozumiem i nigdy nie odrzucę od siebie osoby,tak dla mnie ważnej.
Powodzenia!
Ktoś/nikt
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 119
rozpisana94
09-02-2017 15:50
Uważaj na fałszywych przyjaciół. Zawsze miej swoje zdanie - w ten sposób zyskasz szacunek. Nie wstydź się swojej pasji - szukaj ludzi podobnych pod tym kątem do Ciebie. Bądź przede wszystkim sobą i nie ulegaj każdemu, kogo tylko spotkasz. Zacznij od chłopaków - oni nie są tak stronniczy jak dziewczyny.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 128
Agunia
09-02-2017 15:51
Droga Jessie
Długo się zastanawiałem, co napisać. Zważywszy na Twoją sytuację, poczucie samotności to naturalna rzecz. Nadal tęsknisz za mamą, brakuje Ci starego domu, przyjaciół. Dla nastolatki to trudne momenty. Nowe miejsce zamieszkania, nowe środowisko pogłębiają Twoją samotność. Chciałbym jednak jakość podnieść Cię na duchu.
Droga Jessie jak wiesz, ja również byłem w podobnej sytuacji. Dlatego też rozmawiam z Tobą i z innymi dzieciakami. Oto moje rady.
1. Życie w rezydencji może być fajne. Sama przecież pisałaś, że Twoja macocha nie jest taka zła, a z Theo łączy was wspólna pasja. Oczywiście nigdy jej nie pokochasz tak jak rodzonej matki. Monika może być jednak Twoją przyjaciółką. Spędzaj z nią więcej czasu. Dobrym pomysłem byłby wspólny rodzinny wypad za miasto.
2. Nowa szkoła. Pamiętaj, że każdy z nas kiedyś był w takiej sytuacji, każdy młody człowiek musiał zmierzyć się z problemem „nowa szkoła". Na pewno nie wszyscy bogaci mają rozkapryszone dzieci. Cierpliwości jestem pewien, że znajdziesz bratnią duszę. Wystrzegaj się tylko kłamstw, nikogo nie udawaj bądź po prostu sobą. Swoją szczerością, możesz sprawić, że to inni będą zabiegać o Twoją przyjaźń.
3. Pamiętaj, masz tatę, który Cię kocha. Kiedy będziesz miała chandrę, porozmawiaj z nim (koniecznie przy kubku gorącej czekolady). Twoja macocha jest producentką, dzięki temu będziesz miała możliwość poznania słynnych aktorek i aktorów. To super sprawa
Twój przyjaciel Ktoś/Nikt
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 118
Natalia
09-02-2017 16:51
Droga Jessie...
Wszyscy wiemy, że świat dzieli się na lepszych i gorszych, a przynajmniej tak podzielili go ludzie. Jednak Ty możesz to zmienić. Pokaż, że nie jesteśmy słabi, że tylko będąc w zespole, możemy osiągnąć sukces. Przecież to nic trudnego, uwierzyć w siebie. Może to już stare powiedzenie, ale bądź sobą, bo to największa siła jaką masz; przewagę, ponieważ nikt nie będzie Tobą.
Mówienie, żebyś unikała fałszywych ludzi jest chyba zbędne, gdyż oni zawsze będą. Najlepszą formą bycia, jest chronienie tego co swoje. Nie daj sobie wmówić, że na coś nie zasługujesz. Jesteś warta o wiele więcej, niż potrafisz wymarzyć...Wierzę w Ciebie Jess.
Twój wierny przyjaciel Ktoś/Nikt.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 238
karola
09-02-2017 16:55
Droga Jessie,
pamiętaj by być sobą. Nie przejmuj się innymi i choć z uniesioną głową. To co mówią o tobie inni nie zawsze jest prawdą. Tylko ty wiesz jaka naprawdę jesteś. Samotność to naturalna rzecz, przecież nikt się nie urodził po to, żeby być sam! Ale uważaj na fałszywych przyjaciół. Wiem jak bardzo się boisz oraz, że jesteś przerażona nowa sytuacją, lecz strach nie jest czymś złym, to znak, że znasz swoje słabości, nie musisz się tego wstydzić. Ból bycia samotnym jest nie z tego świata, czyż nie? Więc daj z siebie wszystko. Pragnę zrozumieć twoje uczucia i Ci pomoc. Jeśli coś się stanie możesz do mnie w każdej chwili napisać.
Pozdrawiam
Ktoś/Nikt
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 523
Magdalena
09-02-2017 17:00
Jessie,

Nie znasz mnie, ale mam nadzieję, iż uwierzysz, że chcę Ci pomóc.
Nowa szkoła to ogromny stres, tym bardziej, gdy trafiasz do elitarnej jednostki. Wiem, co przeżywasz, sama tak samo się stresowałam...
Mam dla Ciebie kilka rad.
Po pierwsze: nie przejmuj się. Inni uczniowie mogą traktować Cię wyniośle, lecz Ty się tym nie przejmuj.
Po drugie: bądź sobą. To, że tu jesteś, jest Twoim ogromnym sukcesem. Nie daj sobie wmówić, iż to nieprawda. Dostałaś się, bo jesteś cudowna, mądra i nikogo nie udajesz. Nie zmieniaj tego!
Po trzecie: uważaj na jedzenie w stołówce. Lepiej bierz swoje, bo w tutejszej kuchni naprawdę źle karmią.

Pozdrawiam,
Nieznajoma...

PS. Jeśli potrzebujesz jakiś dodatkowych rad, masz pytania, czy coś - pisz śmiało. Odpowiem na 100%.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 11
Agnieszka
09-02-2017 17:13
Droga Jessie. Myślę,że pozostanie sobą będzie najlepszym rozwiązaniem.
Pamiętaj, ci ludzie mimo ,że są bogaci mają bezwartościowe zazwyczaj ego . Nie martw się tym.Wiem coś o tym , kiedy jest się nękanym w szkole.Jeśli masz jakieś hobby , zajmij się nim. Nie ma sensu, przejmować się tym, że inni myślą tylko o sobie.Pamiętaj o tym ,że twoja wartość i honor jest ważniejszy, niż pieniądze.To że ta szkoła to niby taka ważność , a to nie prawda. Szkołę tworzą ludzie , a ta szkoła najwidoczniej nie jest idealna.Nie słuchaj opinii innych , twoja powinna być najważniejsza. To nie twoja wina ,że musisz być z nimi . Nie poddawaj się , bo tylko ty możesz myśleć za siebie. Bądź silna i wytrwała! Cierpliwość , to najważniejsza rzecz. Oznacz się ją, aby pokazać ,że nie jesteś zagubiona i załamana a w tedy kiedy poczekasz , los się zmieni. Jeśli masz problem to pisz. Jestem otwarty na wszelakie pytania.Sam przeżywałam w szkolę złe chwilę i nie miałam sensu nauki , ale dzięki niej nie stałem się taki jak ci ludzie z twojej szkoły. Bądź sobie , samej przykładem . Walcz , a wszystko się zmieni . Zawsze ci pomogę.
Ktoś/Nikt.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 190
Zaczytana
09-02-2017 18:02
Hej Jessie,
Wiem, że niedługo idziesz do nowej szkoły, więc chętnie udzielę Ci kilku porad. Po pierwsze wygląd jest ważny, tak jak pierwsze wrażenie, więc ubierz się tak, żeby wszystkim kopary opadły, a jednocześnie jakbyś w ogóle nie starała się tak wyglądać i nie przesadzaj, żeby nie podpaść nauczycielom.
Osobiście radzę Ci z początku unikać takich miejsc jak toaleta czy stołówka, a jak już tam wpadniesz przez przypadek to pamiętaj, że oni są zwierzętami, wyczuwają strach, więc pierś do przodu i dajesz. W stołówce polecam miejsce pod ścianą.
Po drugie nie podlizuj się nauczycielom, jak również nie staraj się pokazać, że nie mają nad Tobą władzy...Bo mają, a Ty sobie tylko przysporzysz kłopotów.
Po trzecie nie staraj się o szukanie popularności i ludzi, z którymi "warto" się zadawać, nie o to chodzi. Stawiam na to, że pierwsza spotkana przez Ciebie osoba pomoże Ci przetrwać te początkowe dni.
Jeśli będziesz miała z kimś jakiś kłopot, próbuje Cię ośmieszyć, obróć wszystko w żart, to skuteczny sposób na mniej inteligentnych, a przysporzy Ci sojuszników.
Po czwarte nie zapomnij jaka jesteś naprawdę. Staraj się być miła, przyjazna, ale głównie sobą.
Do zobaczenia,
Ktoś/Nikt.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 8
Marek
09-02-2017 18:15
KONFORMIZM! Bo jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak one!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 433
goldwind
09-02-2017 19:32
Jessie,
wejdź do szkoły pewnie, z wysoko podniesioną głową, jakbyś to ty była królową tej budy. To robi wrażenie.
Zaczepi cię rudowłosa dziewczyna, przewodnicząca szkoły. Nie ufaj ufaj! Typowy dwulicowiec. Będzie się uśmiechać, wypytywać i wprowadzać w nowe rewiry, obmyślając jednocześnie plan, jak cię pogrążyć. Jak sprawdzić, czy nie naruszysz jej pozycji! Weszłaś na jej teren, a ona szybko wyczuwa zagrożenie. Nie ignoruj jej, ale uważaj na to co mówisz! Musisz wydać jej się mało interesująca i nie zainteresowana władzą, by dała ci spokój.
Koszykarz. Jej chłopak. Zlustruje cię od góry do dołu, sprawdzając czy jesteś ciekawą zdobyczą. Ignoruj go. Gdy tylko okażesz zainteresowanie, ruda nie da ci spokoju.
Wychowawca. Podstarzały, niski, uciążliwie pociągający nosem przy każdej sylabie. Niegroźny. Niepomocny. I głuchy na skargi uczniów. Typowy szarak, nie wkupuj się w jego łaski, to nic nie da.
Niska blondyna. Zielonooka. Sympatyczna. Szczera do bólu. Ale nie powierzaj jej swoich sekretów, jeśli nie chcesz, by w następny dzień wiedziało o nim pół szkoły.
Reszta nie zbliży się do ciebie pierwszego dnia - będzie obserwować. Rób to samo. Obserwuj i dostosowuj się do środowiska. A przede wszystkim - nie okazuj strachu.
Nikt, a może Ktoś
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd