Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
841602 czytelników
1845 dyskusji
116904 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Saga rodzinna w pigułce – wygraj książkę "Różany. Wydanie kompletne".

Saga rodzinna w pigułce – wygraj książkę "Różany. Wydanie kompletne".

Przedwojenny i współczesny Kraków, brytyjska Tanganika, Prusy Wschodnie, Hitlerowskie Niemcy, Rosja sowiecka, a przede wszystkim podkrakowski majątek Różany i na ich tle historia trzech niezwykłych kobiet.


Różany to nazwa dworku pod Krakowem. Książka, którą Wam prezentujemy zawiera kompletną sagę opowiadającą o jego mieszkańcach. Ich perypetie są słodko-gorzkie, często burzliwe, a na pewno wzruszające. Żeby ją wygrać, napiszcie dla nas krótką opowieść rodzinną - kieszonkową sagę na miarę „Różan”.


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1800 znaków ze spacjami.


Nagrody

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Różany. Wydanie kompletne - Jacek Skowroński

Różany. Wydanie kompletne

Autor: Bogna Ziembicka

Porywająca saga, od której trudno się oderwać. Nowe, uzupełnione, kompletne wydanie. Przedwojenny i współczesny Kraków, brytyjska Tanganika, Prusy Wschodnie, Hitlerowskie Niemcy, Rosja sowiecka, a przede wszystkim podkrakowski majątek Różany i na ich tle historia trzech niezwykłych kobiet.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 12 stycznia do 22 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1800 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i wydawnictwo Linia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 1844
LubimyCzytać
12-01-2017 10:02
Różany. Wydanie kompletne Różany. Wydanie kompletne
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 279
anteeekg
12-01-2017 16:12
"Poplątani"
JEst to wciągająca opowieść o dwóch kobietach - Krysi i Bożenie. Początkowo Krysia przyjaźni się z Bożeną. Zakochuje się w jej bracie. Biorą ślub i rodzi im się syn. Po latach małżeństwo przechodzi kryzys i dochodzi do rozwodu. Krysia w zemście za dawne krzywdy zaciąga do łóżka męża Bożenki. Ta nie pozostaje jej dłużna i postanawia uwieść wchodzącego właśnie w dorosłe życie syna dawnej przyjaciółki. Zrozpaczona Krysia wygania męża Bożenki i wdaje się w romans z jej siwiejącym już ojcem. Dzięki temu prawie zostaje macochą Bożenki, która zachodzi w ciążę z synem swej rywalki chcąc stać się jej synową i sprawić by syn odwrócił się od matki. Czy ktokolwiek będzie w stanie uporządkować drzewo genealogiczne Krysi i Bożenki? Może powrót dawnych miłości przyniesione zmiany w poplątanych losach kobiet ?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 915
Mollinka_90
12-01-2017 19:49
„Rozstania i powroty”
Dzieciństwo Sonii Ratajczyk przerwał wybuch II wojny światowej. 7-letnia wówczas dziewczynka, mieszkająca w dworku na Kresach, musiała wraz z rodzicami opuścić bezpieczny świat i wyruszyć w nieznane. Trafiwszy na Syberię, cierpiała mróz i głód, lecz cudem wraz z armią gen. Andersa, dostała się do Afryki. Spędziła tam trzy lata, które zawsze już miała wspominać z nostalgią, lecz Polska, do której tak bardzo chciała powrócić, nie była już tym samym krajem.
Zmuszeni wybrać los emigrantów, państwo Ratajczykowie osiedli w Londynie. Tu Sonia poznała smak pierwszej miłości i nawiązała nowe przyjaźnie. Na świat przyszły jej córki–Helena i Ewa, którym jednak ciężko było pojąć tęsknotę matki za ojczyzną.
Kiedy dziewczęta dorastają i zakładają własne rodziny, ku rozpaczy Sonii, zdają się zapominać o kraju przodków. Ich dzieci mają już angielskie imiona i znają ledwie kilka słów po polsku. Starzejąca się Sonia ma nadzieję, że któreś z wnuków zainteresuje się choć trochę jej historią, a ostatnim marzeniem kobiety jest możliwość powrotu do ojczyzny, jeśli nie osobiście, to choćby poprzez dzieci lub wnuki, które mogłyby przywieźć jej trochę fotografii i tradycyjnego jedzenia.
Kiedy sytuacja polityczna w Polsce się zmienia, do Anglii napływają nowi przybysze znad Wisły, poszukujący pracy. Wtedy to wnuk Sonii, Casper, zakochuje się w młodej Polce – Weronice Kwiatkowskiej. Dziewczyna zamierza pokazać mu swoje rodzinne strony i przedstawić go swoim bliskim. W ten sposób Casper spełnia ostatnie marzenie babki, samemu ulegając urokowi piękna polskiej ziemi. A poznając lepiej Weronikę odkrywa również sekrety z przeszłości swojej babci. Czym zaskoczą go opowieści o Kresach? I czy uda mu się odnaleźć ukryty gdzieś na terenie dzisiejszej Białorusi skarb rodziny Ratajczyków?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
13-01-2017 13:34
Od dawna, a od kiedy tego nie pamiętają najstarsi mieszkańcy miasta Grodno między Farą Grodzieńską, a więzieniem mieści się apteka pana Szymkowskiego. Jest najstarszą taką placówką w mieście i cieszy się największą renomą. Proponuje grodnianom nie tylko gotowe medykamenty, ale też na miejscu przygotowywane są lekarstwa. Pan Szymkowski jest trzecim właścicielem apteki w rodzinie. Już dziadek Pana Szymkowskiego, też Szymkowski prowadził aptekę w gorącym okresie Powstania Styczniowego i tuż po jego zakończeniu, kiedy powstańcy byli przetrzymywani w sąsiadującym więzieniu. Szymkowscy byli zawsze patriotami i zarówno wtenczas jak i później wielokrotnie tym, którzy walczyli o ojczyznę świadczyli swoje usługi za Bóg zapłać. Z kolei średni Szymkowski pamiętał miasto z lat 1915 - 1920 kiedy Grodno przechodziło z rąk do rąk ostatecznie zostając przy Polsce i tu, także dobry farmaceuta był jak najbardziej potrzebny. Obecnie jest rok 1945 i najmłodszy Szymkowski już wie, że Grodno to już nie Polska i przyjdzie mu opuścić rodzinne miasto, bo jednak chce mieszkać w Polsce. Ma tylko nadzieję, że apteka będzie nadal apteką, a on cóż pojedzie do Olsztyna i spróbuje zacząć nowe życie zostawiając za sobą pamięć przodków. Robiąc wycieczkę w przyszłość to okazuje się, że Szymkowski mógł być spokojny apteka przy Farze jest apteką w roku 2001 kiedy to ja nawiedziłam miasto Grodno.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 671
Jane
13-01-2017 15:53
Pochłonąć, porosnąć, rozpaść. Wszystko wydarza się poza, jak powietrze, którego nie widać. Dobrze wychowane panny nie krzyczą o emocjach, choćby trzewiki pękały im ze złości. Przecież nie miały wyjścia. Od miesiąca pomieszkiwały w pensjonacie na własny rachunek, który był zawsze za duży.

Po wyjeździe matki nie miały dokąd pójść. Sprzedawały kwiaty na pobliskim targu, starsza miała w sobie talent, młodsza nie miała wyboru. Do ojca pisywały od czasu do czasu. Kiedy udało im się sprzedać bukiet mogły pozwolić sobie na trochę papieru i tuszu. Kreśliły kilka czułych słów, kilka zapewnień o świetnym zdrowiu matki. Nie wiedziały, jak przekazać trudne wieści, więc nawet nie próbowały. Mężczyzna nie dziwił się nowym adresem dziewczynek. Przecież miały wakacje.

Wciąż nie mogły zrozumieć, jak do tego doszło. Świat zwykle wcześniej wysyła przesłanki. Matka wyszła któregoś ranka w samej koszuli i rozpłynęła się w porannej mgle ich ogrodu. Potem wszystko potoczyło się szybko. Zaczął się chaos, poszukiwania, młyn nie do opanowania. Wyszły tylnymi drzwiami z jedną walizką, w którą wspólnie zapakowały się w pośpiechu, i uciekły. Po prostu tak czuły. Powinny odnowić kontakt z babcią, z dziadkiem, wujostwem i kuzynami. Na to było jednak za wcześnie.

Ojciec o niczym nie wiedział, bo nikt poza nimi i matką nie znał jego nowego adresu. Wciąż się przeprowadzał, zlecenie goniło zlecenie, a on jak listek na wietrze udawał się tam, gdzie go wzywano. Pieniądze przysyłał do pensjonatu, nie było tego wiele. Dodawał kwiaty dla mamy i dużo miłości. Ocieplał serca.

Dziewczynki czekały. Ciotka, która czasem odwiedzała pensjonat, była ich celem. Wyzwolona, ekstrawagancka... i czuła. Może ona zabrałaby je do siebie. Gdziekolwiek to jest.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 39
Angelika
13-01-2017 20:10
Usłyszała śmiech córki, biegającej po ogrodzie. Uśmiechnęła się na widok roześmianej twarzyczki i tej dziecięcej swawoli. Mała była ich skarbem, oczkiem w głowie i jakby pocieszeniem po stracie syna. Cztery lata temu do ich życia znowu wróciła radość i przegoniła ciemne chmury.
- Hej, kochanie- mąż złożył na jej ustach delikatny pocałunek.
- Skończyłeś wcześniej? A my już byłyśmy przygotowane na babski wieczór- uśmiechnęła się, lecz dostrzegła przygnębienie na twarzy męża- Co się stało?
Mężczyzna zajął marynarkę i powiesił ją na oparciu krzesła, na którym po chwili usiadł.
- Firma miała ostatnio problemy finansowe, ledwie utrzymuje pozycję na rynku. Postanowili sobie ulżyć i zrobili cięcia w pracownika. Dziś po południu dostałem wymówienie.
Patrzyła na męża w osłupieniu, gdy ten wstał i zaczął przechadzać się po tarasie.
- Cholera!- krzyknął nagle.
Śmiech dziecka ucichł. Mała zastygła w bezruchu i z przerażeniem patrzyła na ojca.
- Przepraszam kochanie- powiedział do niej- Idź się bawić, zaraz do ciebie dołączę.
Oparł dłonie na poręczy i schował głowę w ramionach.
- I to wszystko akurat wtedy, gdy mamy na głowie spłacanie kredytu. W tym mieście nie znajdzie się pracy ot tak. Trzeba czekać parę miesięcy.
Kobieta podeszła do niego i delikatnie przytuliła się do jego pleców.
- Jakoś sobie poradzimy. Jesteśmy młodzi, silni i w porównaniu to tego co przeszliśmy to pikuś. Najważniejsze, że jesteśmy zdrowi i mamy siebie. Nie ma co siedzieć i płakać.
Odwrócił się, przyciągnął jej głowę do swojej piersi i pocałował w czubek.
- Masz racje skarbie. Najważniejsze to trzymać się razem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 291
queensi
14-01-2017 21:00
"Fantazja rzeczywistości"
Ta wojna to jakaś fantazja. Fantazja, z której mam nadzieję się wybudzić. Pełno krwi, płacz, krzyk, poruszenie. Jeden wielki CHAOS. Jedna wielka ZAGŁADA. I jestem też ja- wydaje mi się, że zachowuję trzeźwy umysł. Nie wiem czy tak jest naprawdę. Muszę stąd uciec i ich ocalić. Tylko nie wiem gdzie się znajdują... Muszę przetrwać za wszelką cenę- jak mawiała M- zawsze trzymajmy się razem.Jesteśmy rodziną. Właśnie, rodzina jest najważniejsza, a ja skrywam się w starej kamienicy i czekam aż opadnie bitewny pył. Czekam na ten moment, kiedy wszystko ucichnie i będę mogła się stąd wydostać. W głowie mam tylko jedną myśl- przetrwać. To jest chyba ten moment. Nastała cisza. Nic nie słyszę. To dobry znak. Przemieszczam się w stronę wyrwy w ścianie. Zdaję sobie sprawę, że coś tu jest nie tak. Nie powinno być tu żołnierzy. Muszę się cofnąć, muszę się schować. Chyba nie dam rady...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 187
Anita
16-01-2017 20:24
Moja historia opowiada o 3 kobietach, które tworzą 3 historie. Czy coś łączy te kobiety prócz więzów krwi? Babcia, córka i wnuczka. Babcia delikatna, elegancka, spokojna kobietka, z pozostałościami arystokratycznych manier. Córka nieco zwariowana, wesoła i dość impulsywna przedszkolanka. Wnuczka zamknięta w sobie matematyczka, nieco oderwana od rzeczywistego życia. 3 kobiety próbujące połączyć swoje światy. Zawirowanie poglądów, charakterów i przygód. Mieszanka, z której mogą utworzyć się niesamowite historie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 27
Wera
16-01-2017 20:55
"Anielska przystań"
Jeden z wielu pensjonatów na Mazurach. Piękne widoki, czyste powietrze, mili mieszkańcy. Można by rzec, że miejsce jak z obrazka. Gdyby nie sekrety, jakie skrywa "Anielska Przystań".
Prowadzony od 1945 roku przez wdowę po zmarłym generale, znaną jako Pani Jagódka. Zawsze uśmiechnięta, starsza pani, która częstuje swoich gości świeżymi jagodami. Nikt jednak nie wie, że pod tym niewinnym uśmiechem skrywa się coś zupełnie innego. Nie bez kozery hasłem rozpoznawalnym dla pensjonatu jest zdanie "Kto raz nas odwiedził, na zawsze z nami zostanie".
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 177
KasiaKluadia
16-01-2017 21:59
Dworek "Różany" nie zawsze cieszył się dobrą sławą ale zawsze o nim coś mówiono. Wiadomo... mała miejscowość, wszyscy gadają. Życie na tym dworku nie zawsze było usłane różami. Tragedie też się zdarzały. Powstały też i lokalne opowieści.
Pewnego razu bawiąca się w ogrodzie pod murami dworku czternastoletnia Amelia, córka właścicieli Joanny i Arkadiusza, odkrywa prawie niewidoczne wejście do piwnicy. Jak mogła go wcześniej nie zauważyć!? Rodzice wiecznie zajęci i zapracowani aby tylko utrzymać tą wspaniałą i okrutnie drogą, rodzinną posiadłość. Wejście przypomina bardziej dziurę w murze dworku, schowane za gęstą siecią krzewów jałowca, dlatego chcąc oszczędzić zmartwień, nie mówi ona o tym nic rodzinie i na własną rękę zwiedza niesamowity podziemny świat labiryntów. Później dochodzą do tego sprytnie ukryte przejścia w samym dworze. Pewne ślady życia na dworku poprzednich właścicieli nie dają jej spokoju. Są nielogiczne. Amelia nie może często zasnąć w nocy i nawet wtedy przemierza niekończące się korytarze. Znaczący postęp w sprawie przynosi jej wertowanie odkrytej komnaty. Ona może wyjaśnić wszystko. To może uratować honor dworkowej, wielopokoleniowej rodziny lub dostatecznie go pożegnać. Wszystko będzie zależeć od tajemniczej komnaty i decyzji dziewczynki, co powiedzieć a co zawsze musi zostać w labiryncie chłodnych, wilgotnych i ciemnych korytarzy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd