LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. Poruszamy tutaj kwestie dotyczące serwisu: rozwój, propozycje nowych funkcjonalności, zgłaszanie błędów, wszelkie pytania do administracji i wszystko, co dotyczy serwisu.
871364 czytelników
485 dyskusji
22488 wypowiedziPokaż ostatnią
Propozycje nowych funkcjonalności część 3
liczba postów na stronie: 
książek: 263
Mateusz
12-07-2012 12:37

Aarionne: Nie wiem czy już to ktoś zgłaszał, ale... przydałaby się mobilna wersja serwisu. Idę do księgarni, skanuję kod kreskowy (jak w aplikacji ceneo) i od razu wyświetla mi się strona tej książki w LC. Widzę oceny i opinie i mogę zdecydować czy warto ją kupić.
Poza tym idąc do księgarni miałabym przy sobie własną półkę "Chcę przeczytać" i w ten sposób być może kupiłabym książkę, o której kupnie zapomniałam.
Teraz większość ludzi korzysta z internetu w telefonie, to naprawdę byłaby przydatna sprawa.
Wiem, ze można normalnie przez przeglądarkę wejść na stronę LC, ale z tym jest za dużo zachodu, nigdy jak jestem w księgarni nie chce mi się uruchamiać przeglądarki na telefonie.
Zainstalowałabym taką aplikację nawet gdyby była ona płatna (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku).

W pełni się zgadzam

Od dawna szukam aplikacji, dzięki której miałbym szybki dostęp do recenzji opinii itp. Android i iOS koniecznie. Przydałaby się także wersja na tablety z tymi systemami.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
konto_usuniete
15-07-2012 10:28
Widzę, że w podsumowaniu zawiera się propozycja dotycząca eksportowania listy książek ze zbioru chcę przeczytać do pliku tekstowego. Fantastyczna byłaby również możliwość (o której kiedyś pisałam) eksportowania do pliku zbioru książek przeczytanych wraz z oceną.
Często wymieniam się znajomymi informacjami na temat książek, które przeczytałam wraz z moją oceną, a taka ściągawka w postaci gotowego pliku byłaby nieocenionym źródłem dla wymiany informacji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
kufi777
03-02-2017 16:45
poszukuje ksiazki NARZECZONE ALLACHA.SAMOBOJCZYNIE TERRORYSTKI Z CZECZENII JULIA JUSIK, VIDEOGRAF 2006. ZAGINELA MI KSIAZKA, A MUSZE ODDAC DO BIBLIOTEKI. CHETNIE ODKUPIE. KUFI777@WP.P
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 523
wojgolee
18-07-2012 08:03
Moje sugestie:
- najbardziej brakuje obok zakładek "o autorze" i "dane personalne", zakładki bibliografia.
- można by wprowadzić klasyfikacje książek tak jak jest to np.w księgarni Gandalf. W znacznym stopniu ułatwiło by to przeglądanie i wyszukiwanie pozycji z ulubionego gatunku.
- na półce "do przeczytania" powinna być możliwość sortowania książek po różnych parametrach: data, autor, cykl, gatunek, średnia ocen itp. , w ogóle przydała by się taka możliwość jeśli chodzi o cały księgozbiór na waszej stronie
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 348
Kasia
18-07-2012 22:01
Taka propozycja zapewne już padła. Mnie najbardziej brakuje uporządkowania książek w cykle wydawnicze. Taki podział jest na BiblioNETce i jest to niezmiernie pożyteczna rzecz. Bardzo często sprawdzam, jaka jest kolejność czytania - np. "Wiedźmina". Poza tym, wiem też, jakie jeszcze ksiażki w cyklu zostały mi do przeczytania.

Bardzo przydałby się takze podział na serie wydawnicze, np. "Seria z miotłą" etc. To również bardzo pomaga w ogarnięciu księgozbioru i szukania inspiracji w czytaniu :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 287
którakolwiek
19-07-2012 12:29
Jestem już kilka tygodni na tym portalu i na razie podoba mi się wszystko prócz jednego - nie widać, KTO poszukuje danej książki albo KTO ją chce wymienić. Strasznie mnie to denerwuje. Chodzi o to, że w momencie, kiedy posiadam książkę X i chcę ją wymienić, to wchodzę na jej stronę i klikam w półkę "Chce przeczytać" czy "Poszukuję" - by dowiedzieć się, kto by ją chciał. A kiedy w te półki klikam, to przechodzę - nie wiem po jaką cholerę - do strony ze wszystkimi książkami, jakie kiedykolwiek na takiej półce się znalazły. I szukaj igły w stogu siana. Ani tego przeszukać się nie da, by trafić na konkretny tytuł, ani znaleźć użytkowników, którzy ten tytuł mają na tej półce. Ogromnie to utrudnia wszelkie wymiany między użytkownikami.
W ogóle jest coś nie tak z tymi półkami. Przeglądam półkę pewnego użytkownika, który ma książkę Y na półce "Wymienię/sprzedam", ale kiedy wejdę na stronę książki Y, to ani widu, ani słychu o takiej półce.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 901
Carmen
19-07-2012 14:45

którakolwiek: Jestem już kilka tygodni na tym portalu i na razie podoba mi się wszystko prócz jednego - nie widać, KTO poszukuje danej książki albo KTO ją chce wymienić. Strasznie mnie to denerwuje. Chodzi o to, że w momencie, kiedy posiadam książkę X i chcę ją wymienić, to wchodzę na jej stronę i klikam w półkę "Chce przeczytać" czy "Poszukuję" - by dowiedzieć się, kto by ją chciał. A kiedy w te półki klikam, to przechodzę - nie wiem po jaką cholerę - do strony ze wszystkimi książkami, jakie kiedykolwiek na takiej półce się znalazły. I szukaj igły w stogu siana. Ani tego przeszukać się nie da, by trafić na konkretny tytuł, ani znaleźć użytkowników, którzy ten tytuł mają na tej półce. Ogromnie to utrudnia wszelkie wymiany między użytkownikami.
W ogóle jest coś nie tak z tymi półkami. Przeglądam półkę pewnego użytkownika, który ma książkę Y na półce "Wymienię/sprzedam", ale kiedy wejdę na stronę książki Y, to ani widu, ani słychu o takiej półce.


Popieram. Sama już to zgłaszałam dawno temu ale jakoś nic się nie zmieniło. W ogóle mam wrażenie że tu się nic nie zmienia...
Poza tym przydały by się jakieś plusiki i minusiki przy wymianach, bo nie chce mi się czytać ponad 600 stron wypowiedzi w temacie aby sprawdzic czy jaks osoba jest uczciwa ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 875
Aarionne
19-07-2012 15:19
Bo jeśli jedna książka jest na wielu różnych półkach to chyba wyświetla się tylko 10 czy ileś tam najczęściej powtarzanych. Ale co fakt to fakt - z tymi półkami to jakoś bez sensu urządzone, też zwróciłam uwagę na to, że bardziej intuicyjne byłoby, gdyby wyświetlali się użytkownicy, a nie wszystkie książki na takiej półce.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 855
Joasia
19-07-2012 17:23
A ja mam pytanie, kiedy proponowane w tym wątku propozycje(przynajmniej niektóre) zostaną w końcu wprowadzone w życie? Tym bardziej, że wiele z nich podawane są przez dość dużą liczbę Czytelników. Mam wrażenie, że tak sobie tu piszemy dla samego pisania:-) Jeszcze powtórzę moją propozycję sprzed paru tygodni - mnie brakuje możliwości wyszukiwania czytelników o podobnym guście literackim. Opcja "losowa biblioteczka" nie sprawdza się! Pozdrawiam:-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 5276
Abdita
20-07-2012 13:25
Strasznie mnie ciekawi gdzie podział się ostatni post z wczoraj w którym ktoś (przepraszam, nie zapamiętałam kto) wyraził przypuszczenie, że pisanie tych wypowiedzi nie ma chyba sensu, bo nikt nie odpowiada i nie reaguje. A dokładnie, że administracja strony chyba ma w nosie użytkowników ;-))
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1441
Elilaya
20-07-2012 13:32
ja to napisałam i ja usunęłam :) bo uznałam, że jednak nie wypada czegoś takiego pisać :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd