LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. Poruszamy tutaj kwestie dotyczące serwisu: rozwój, propozycje nowych funkcjonalności, zgłaszanie błędów, wszelkie pytania do administracji i wszystko, co dotyczy serwisu.
872246 czytelników
485 dyskusji
22492 wypowiedziPokaż ostatnią
Propozycje nowych funkcjonalności część 3
liczba postów na stronie: 
książek: 1292
Jarek
19-02-2018 00:17
Zauważyłem że wielu czytelników dodaje sobie w opisie od kiedy są użytkownikami LC.
Taka informacja powinna być dostępna w standardzie, przynajmniej w profilu użytkownika dla jego własnej wiedzy... jeżeli już jest to aż tak tajne.
W innym serwisie czytelniczym takowa notka jest obok fotki użytkownika w formie: "Joined in January 2014, last active this month"
Myślę że jest to do załatwienia za pomocą jednej czy dwu linijek kodu a jak bardzo ułatwiłoby to życie osobom które wklepują tę informację ręcznie
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1485
Babi
19-02-2018 14:08
to powinna być oczywista oczywistość, to nawet na filmwebie jest :D
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 587
Grot
19-02-2018 14:46
Im więcej jest znajomych tym bardziej czasochłonne przeglądanie opinii, aktywności, dlatego proponuje aby wchodząc na "Moje konto" wyświetlały się TYLKO najnowsze opinie znajomych o książkach przeczytanych, a wszystkie inne mniej interesujące informacje typu, że ktoś coś chce przeczytać/teraz czyta/dodał cytat... były uruchamiane gdzie indziej bo gdy wszystko uaktywnia się jedną opcją "moje konto" to robi się bajzel i jest dość uciążliwe w ciągłym rozwijaniu suwaka aktywności...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1485
Babi
19-02-2018 14:54
a w ustawieniach nie można tego zmienić? ja coś tam kiedyś odznaczałam
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1485
Babi
19-02-2018 14:56
będzie jakaś nowa skórka? motyw? albo możliwość dodania swojego tła? i fajnie jakby taka zmiana była widoczna dla innych na swoim profilu, czyli jak ktoś wchodzi na moje konto, widzi spersonalizowane tło, wyróżniające się, tak jak to kiedyś miało miejsce na myspace

Obrazek został usunięty ze zdalnego serwera.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1343
Monika
19-02-2018 22:05
Odkąd wprowadzono skórki i ustawiłam sobie, co chciałam, więcej tam nie zaglądałam, a dzięki Twojemu screenowi dowiedziałam się, że w tym samym miejscu można ubić statystyki. Dzięki!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1093
Zuba
19-02-2018 15:31
A ja się zastanawiam czemu służy ten wątek. Wyglada na to, że spełnia rolę wentyla, żeby móc spuścić trochę nagromadzonej frustracji. Ma on już 134 strony, czyli uwag i pomysłów jest mnóstwo. Rozumiem, że niektóre są trudne do realizacji, inne się wykluczają ale dobrze byłoby usłyszeć od administracji serwisu, że pracujemy nad jakimś rozwiązaniem, że przychylamy się do wielokrotnie wyrażanych próśb, jeszcze inne rozwiazanie niestety nie ma szans na realizację. Przynajmniej byłoby widac dialog i poważne traktowanie użytkowników.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1485
Babi
19-02-2018 15:59
no ja sobie czytam stare posty i podbijam, na 20 stron widziałam 1 odpowiedź administracji :D

jest naprawdę dużo próśb powtarzających się, które irytują w serwisie, ale nie ma nawet odpowiedzi czy coś się zmieni, czy pracują nad tym...

najważniejsze aby na stronie głównej pojawiały się reklamy <3

LC ma już tyle lat, a nawet nie jest w połowie drogi do goodreads, a szkoda :(
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1485
Babi
19-02-2018 16:47
a i proszę, koledzy i koleżanki, nie sugerować się moją liczbą 1413 (gardzę tym), ja przeczytałam zaledwie ponad 600 książek ;)

ale czy to się kiedyś zmieni i nie będzie ludzi wprowadzało w błąd? nie sądzę [*]
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1343
Monika
19-02-2018 22:21
O moim 1319 też na razie zapomnijcie, do tego wyniku brakuje mi trochę czasu, pod moim avatarem proszę sobie dzisiaj wyobrażać 1175.

Kiedy to się wreszcie zmieni?!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2456
jatymyoni
19-02-2018 17:31
Od kiedy pamiętam, a jestem już parę lat na LC nie można rozwiązać jednego prostego problemu. Wystarczy aby, gdy wchodzimy na daną książkę pojawiały się wszystkie jej wydania, które są w bibliotece LC i wszystkie dotyczące ją recenzje. Zdaje sobie sprawę, że czasami są różne tłumaczenia, ale zasadniczo nie jest to inna książka,autor i tytuł nie zmieniają się. Ostatnio ciągle natykam się na książki, które według LC nie przeczytałam, a jak wchodzę do swojej biblioteki, to się tam znajdują jako przeczytane. W ostatnich rekomendacjach LC podaje mi : "Mały Książę", Mężczyźni z Marsa..." i "Elementarz" , wszystkie przeczytane i w bibliotece. Za każdym razem jak wchodzę do rekomendacji odnajduję tam parę książek już przeczytanych. Sprawdzając aktywność znajomych, lub w innych miejscach mam ten sam problem, pojawiają się książki jako nieprzeczytane, znajdujące się w mojej bibliotece. Przy większej ilości książek przeczytanych staje się to problemem i utrudnia , a także zniechęca do korzystania z LC
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1343
Monika
19-02-2018 22:34
Podobnież nad tym pracują. A problem wygląda na prosty, ale niestety taki nie jest, bo siedzi w strukturze bazy książek, w całym tym poronionym pomyśle "książki głównej" i powiązanych z nią innych wydań i duplikatów. Tak to sobie wymyślili pierwsi twórcy LC, nie przemyśleli wszystkich konsekwencji lub nie przewidzieli problemów, jakie zrodzą się wraz z wprowadzaniem nowych funkcji, więc taki... Podobnież nad tym pracują. A problem wygląda na prosty, ale niestety taki nie jest, bo siedzi w strukturze bazy książek, w całym tym poronionym pomyśle "książki głównej" i powiązanych z nią innych wydań i duplikatów. Tak to sobie wymyślili pierwsi twórcy LC, nie przemyśleli wszystkich konsekwencji lub nie przewidzieli problemów, jakie zrodzą się wraz z wprowadzaniem nowych funkcji, więc taki system dostaliśmy i taki mamy. Eliminacja tego "prostego" problemu wymaga stworzenia całkowicie nowej struktury organizowania danych w serwisie, po czym konwersji obecnej bazy na nową, miejmy nadzieję, że lepszą. To naprawdę kupa roboty, a zatem nic dziwnego, że musi trochę potrwać. Ale może już niedługo?
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 755
Kamilkaa21
23-02-2018 22:09
Przydałaby się jeszcze opcja wyświetlania np 10.20.50 czy 100 postów na swojej tablicy tam gdzie pokazują się książki znajomych/obserwowanych :p
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2456
jatymyoni
04-03-2018 20:54
Najpierw ogarnia mnie śmiech, a póxniej stwierdzam, że to jest żenujące. Wchodząc na stronę dowolnego pisarza z listą książek przez niego napisanych w drugim oknie muszą otworzyć swoją bibliotekę, żeby sprawdzić, jak nie pamiętam co ja czytałam z tych książek. Czy to, że ktoś czytał starsze wydania to już jest gorszym czytelnikiem? Ciągle się łapię na zastanawianiu: "czytałam, czy nie czytałam, muszę sprawdzić w swojej bibliotece. Naprawdę to jest żenujące.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3732
żabot
05-03-2018 07:43
To jest standard :/ To kolejna "dobra zmiana" w LC. Kiedyś tego chlewu nie było. Miałem tak wielokrotnie, że przeczytałem wszystko, albo większość twórczości jakiegoś autora a system usiłował mi wmówić, że nic nie przeczytałem. System rekomendacji też działa od czapy z tego samego powodu. Ostatnio na 30 książek zarekomendowano mi 10, które czytałem. Powoli zaczynam patrzeć na wszelkie... To jest standard :/ To kolejna "dobra zmiana" w LC. Kiedyś tego chlewu nie było. Miałem tak wielokrotnie, że przeczytałem wszystko, albo większość twórczości jakiegoś autora a system usiłował mi wmówić, że nic nie przeczytałem. System rekomendacji też działa od czapy z tego samego powodu. Ostatnio na 30 książek zarekomendowano mi 10, które czytałem. Powoli zaczynam patrzeć na wszelkie statystyki itp. na LC jako zabawę. Takie tropienie, co tu jeszcze zepsuto. Tylko czy o to chodzi adminom LC?
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2456
jatymyoni
05-03-2018 10:33
Gdzie się przenieść, jeżeli tu nie ma szans na poprawę?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3732
żabot
05-03-2018 18:31
Nigdzie. Może po prostu odpuścić sobie, przestać się podniecać i zacząć traktować LC baaardzo merkantylnie, jedynie jako bazę własnych półek wirtualnych. Katalog własnych przeczytanych i nieprzeczytanych lektur. A resztę olewać dla spokojności umysłu ;-) Idę czytać! A mam co! :D :D Nawet jeśli szlag trafi serwer LC, to lektur mi na parę lat nie zabraknie :D I życzę tego Wam wszystkim. To... Nigdzie. Może po prostu odpuścić sobie, przestać się podniecać i zacząć traktować LC baaardzo merkantylnie, jedynie jako bazę własnych półek wirtualnych. Katalog własnych przeczytanych i nieprzeczytanych lektur. A resztę olewać dla spokojności umysłu ;-) Idę czytać! A mam co! :D :D Nawet jeśli szlag trafi serwer LC, to lektur mi na parę lat nie zabraknie :D I życzę tego Wam wszystkim. To znaczy: zapasu lektur a nie anihilacji serwera LC ;-)
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 10004
tsantsara
08-03-2018 22:39
Marzy mi się bardziej intuicyjna zmiana wydania książki, która nie pociągałaby za sobą skasowania plusów za opinię, nie wymagałaby kopiowania treści naszej opinii, może też nie zmieniałaby daty dodania (dodaliśmy ją wcześniej, tylko wydanie było niewłaściwe, bo może wcześniej nie było dodane?), ani nawet nie byłoby wysyłane w w powiadomieniu o aktywności do obserwowanych/znajomych. Bo po co, skoro była dodana wcześniej?
Co o tym myślicie? Już dłuższy czas obecna funkcja "zmiany wydania" wydaje mi się pozorna - tylko otwiera nowe okno, a wszystko trzeba od nowa wkopiować...tracąc dodane do opinii plusy. W idealnym przypadku powinniśmy wybrać odpowiednie wydanie, a wartości z poprzedniego (plusy za opinie, data dodania, tekst naszej opinii) powinny przejść na inne, wybrane wydanie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1343
Monika
08-03-2018 23:17
A to nie działa? Nie próbowałam z książkami, do których napisałam opinie, ale przy innych działało poprawnie, przechodzi ocena, lista półek i data przeczytania, więc nie widzę powodu, żeby nie przechodziły opinie i plusy.

Przetestujemy?
Nie mam ochoty tracić plusów zasłużonych, więc dla testu prosiłabym o plus pod nie zasługującą na to opinią tymczasową, którą właśnie napisałam pod książką Poszukiwana
A to nie działa? Nie próbowałam z książkami, do których napisałam opinie, ale przy innych działało poprawnie, przechodzi ocena, lista półek i data przeczytania, więc nie widzę powodu, żeby nie przechodziły opinie i plusy.

Przetestujemy?
Nie mam ochoty tracić plusów zasłużonych, więc dla testu prosiłabym o plus pod nie zasługującą na to opinią tymczasową, którą właśnie napisałam pod książką Poszukiwana, link do opinii: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4399635/poszukiwana/opinia/44774230#opinia44...
Po otrzymaniu plusa podmienię wydanie i zobaczymy jak to zadziała.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd