tequila (7)
 • Piłaś kiedyś tequilę? [...] nalał mi kiedyś kieliszek i była po prostu cholernie dobra. Gładka, żadnego szczypania. Chciało się wysączyć ją do ostatniej kropli. Moglabym wypić sama całą butelkę. Smakowała jak płynne złoto. [...] Ty smakujesz tak samo. więcej
  Jacqueline CareySanta Olivia
 • To bez znaczenia. Po tobie wszystko jest jak tania tequila. więcej
  Jacqueline CareySanta Olivia
 • Mam uczucie, jakby ktoś odessał mi z głowy wszystkie szare komórki, w to miejsce wpompował gęstą morską wodę, a na koniec wpuścił rybki. Teraz moim zadaniem jest nie rozbić tego pieprzonego akwarium. więcej
  Dmitry GlukhovskyFutu.re
 • W swojej zgryzocie pocieszali się powiedzeniem: Głodny sytego nie zrozumie (str. 85).

  Carabinieri i militari … rzucali im pod nogi świeże pachnące kwiaty, przede wszystkim róże gorące jak młoda krew, a po powrocie do koszar ciskali broń na ziemię, publicznie demonstrując bezwzględny pacyfizm (str. 88).

  … Część z nich przypada konkurencji szalejącej jak białogłowa na wydaniu. Zna pan to przysłowie, monsieur: Kiedy głowa siwieje, to dupa szaleje? - zapytała mnie rozmówczyni, pogłębiając mój szacunek dla jej wyszukanej znajomości kultury, tradycji i języka (str. 91).

  Prezydent od chłopięcości był przystojnym mężczyzną. Oglądały się za nim dojrzałe kobiety i niektóre podlotki, później także mężczyźni marzący o tym, aby być takimi jak on: wysportowany, wysoki, barczysty, bogaty. Mówiono, że kiedy był młody to miał jedwabistą skórę (str. 116).

  W takich dniach prezydent męczył się i z rozpaczy pił z malutkiego kieliszeczka z wąskim złotym paseczkiem i trupią główką ze szczerego złota na krawędzi. Pił to, co piją nieszczęśliwi mężczyźni na wysokich stanowiskach … (str. 118).

  W kobiecie jest tyle piękna - słowa te pieścił na ustach, delikatnie dotykając językiem warg. Mówienie o kobietach pobudzało jego kubeczki smakowe bardziej niż aromatyczny napój owocowy z dodatkiem alkoholu (str. 123).

  Tkwiła w tym bolesna sprzeczność logiczna: policja ścigała jak przestępcę ideał, który powinien być obnoszony paradnie w lektyce przez wiwatujący tłum, wśród orgii kwiatów i szalejących fanfar (str. 141).

  Ślepy Koń był tak przekonujący, że ... ludzie jedli mu z ręki, pardon, z kopyta … Każdy rząd, włącznie z naszym, który jest najlepszym rządem na świecie, z wielkimi osiągnięciami i wrażliwością na ludzkie potrzeby i troski, życzyłby sobie mieć takie podejście do obywatela (str. 146).

  Mówiono, że miał z gruntu życzliwy stosunek do wszystkiego, co się ruszało za dużym eleganckim biurkiem, w luksusowym samochodzie czy w kosztownej restauracji (str. 146).
  więcej
  Michael TequilaNiezwykła decyzja Abuelo Caduco. Humoreski i inne opowiadania
 • -Kobiety pod wieloma względami są jak tequila(...)Towarzyszą muzykom, nie odstępują ich na krok. Czasem człowiek wypija haust i się otrząsa. Czasem sięga po szklankę,bo po prostu ktoś mu ją podsunął(...)Po co pić tanią tequlie , kiedy w domu ma się najszlachetniejszy gatunek. więcej
  Emily McKayGry miłosne; Wielka pokusa
 • Melisa zmierzała w stronę biura. Czuła się tak, jakby została przemielona przez maszynkę do mięsa, potem jeszcze zahaczyła o pralkę z ekstrawirowaniem i na koniec została rozjechana przez walec.

  – Tequila w środku tygodnia... – szła powoli, w czapce z daszkiem na głowie i z oczami ukrytymi za wielkimi ciemnymi okularami. – Zajebisty pomysł, Mil – mamrotała po nosem.
  więcej
  Agnieszka Lingas-ŁoniewskaObrońca nocy
 • Rozwierasz dłonie

  Rozwierasz dłonie kwiatami pachnące
  - ja je całuję,
  otwierasz serce miłością tętniące
  - ja je miłuję,
  płaczesz ze smutku, z nieznanej przyczyny
  - ja z Tobą szlocham,
  śmiejesz się warg rozchylając karminy
  - taką Cię kocham.
  więcej
  Michael TequilaKlęczy cisza niezmącona
Jak mogę dodać nowy cytat?
Znajdź autora lub książkę, następnie w sekcji "cytaty" kliknij link Dodaj cytat.
Popularne tagi cytatów
więcej
zgłoś błąd zgłoś błąd