$COOKIE_INFO$
Najnowsze opinie czytelników
książek: 148
Dawid | 2018-08-19
O książce: Drapieżcy
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Ostatnio bardzo spontanicznie wybieram pozycje spośród książek na moim kindlu, od tak na chybił-trafił, co otworzę to czytam. I udaje mi się wybierać coś co pozytywnie zaskakuje. Tą książkę zaliczyłbym ,chyba do horroru ,( które raczej do tej pory omijałem szerokim łukiem). Kto wie, być może to się zmieni?
Główny bohater rozwodzi się z żoną a ta wyjeżdża do swojego "lowelasa" do miasta Durham w północnej Anglii- co za zbieg okoliczności , akurat tu mieszkam :-) .
David opiekuje się synem ale jest bez grosza przy duszy , więc postanawia przyjąć zlecenie odremontowania domu. A w domu co? Wiadomo -straszy! Tyle że w taki trochę inny sposób niż zazwyczaj, znaczy się zaczyna się normalnie( jak na straszenie przystało). Chrobotanie , stuki-puki itp. Tyle ,że w domu jest właz na stryszku ,przez który to można .... No właśnie , za dużo nie będę wam pisał , sami się dowiedzcie.

książek: 52
red davenport | 2018-08-19
O książce: Złoto mefista
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

długo zastanawiałam się, co mogę powiedzieć, o tej książce. naprawdę. nadal wydaje mi się dosyć specyficzna, ale chyba właśnie ta specyfika sprawiła, że tak dobrze mi się ją czytało. dorzućmy do tego jeszcze drugą wojnę światową - czyli temat mnie zajmujący i to dosyć mocno - i było jasne, że nie mogłam się oderwać od czytania. sam zarys fabuły znajdujący się na odwrocie książki mnie zaintrygował i szczerze mówiąc intryguje mnie do tej pory, choć książka jest już dawno u moje taty i czeka, aż ją przeczyta.

każdy wie, z czym dokładnie wiązała się wojna. kiedy się rozpoczęła, co się działo w ciągu tych lat i jak się zakończyła. to można sobie odpuścić, bo większości i tak nie interesuje historyczny bełkot. w tej pozycji natomiast wszystko zaczyna się na spotkaniu, któremu przewodził senior lienart. do życia powołano organizację, która ma umożliwić bezpieczną ucieczkę wszelakim zbrodniarzom wojennym, zaczynając od esesmanów z obozów koncentracyjnych, a kończąc na samej głowie...

książek: 13
cinnamon_shops | 2018-08-19
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Świetny thriller z elementami realizmu magicznego, oniryzmu, a nawet w pewnym stopniu wierzeń ludowych, osadzony w nieelementarnym przedziale czasowym. Autor bardzo zgrabnie balansuje po równoległych płaszczyznach zdarzeń i wymiarów, zabierając czytelnika w niezwykłą podróż w towarzystwie zjawisk nadprzyrodzonych. Nośnikiem fabuły jest bardzo dobry i dynamiczny język utworu, który pozwala w pełni zatopić się w treści. Świetna narracja sprawia, że ciężko jest oderwać się od książki. Dziesiąta gwiazdka odcięta za zbyt mało spektakularne zakończenie w stosunku do punktu kulminacyjnego i ogółu treści.

książek: 3162

Zmęczona literaturą faktu miałam ochotę na coś lżejszego, sięgnęłam więc po fantastykę, a dokładnie po kolejny tom z cyklu "Czarne kamienie" Anne Bishop. Choć historia dworu Jeanelle właściwie skończyła się w tomie trzecim, ciągle jestem ciekawa tajemnicy wiążącej się z jej kamieniem- Świtem Zmierzchu- miłą niespodzianką było to, że wątek Czarownicy pojawił się i w tym tomie. Czy mam rację, że jej Kamień jest czymś więcej niż Hebanowy, który nosiła przed Maestroomem? Tajemnicę mocy Jeanelle w części tutaj poznamy- jednak jest to nadal tylko uchykenie rąbka tajemnicy.
Główną bohaterką "Przymierza Ciemności" jest Cassidy- Królowa, która na prośbę Jeanelle przystaje na pewien kontrakt- ma pomóc w Dena Nehele przywrócić Dawne Obyczaje i nauczyć żyjących tam Krwawych Protokołu. Z taką prośbą zwraca się do Deamona Sadiego Książę Wojowników- Theron, powołując się- niezbyt mądrze- na dawny dług wdzięczności. Czytając o tym, jak zachowuje się Theron, kilka razy pomyślałam sobie że kawał z...

książek: 13
cinnamon_shops | 2018-08-19
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Książka wciągająca, nieskomplikowana, idealne "czytadło" wakacyjne. Język na poziomie, fabuła z wyraźnymi związkami przyczynowo-skutkowymi, liczba wprowadzanych bohaterów ani za duża, ani za mała. W ogólnym rozrachunku wszystko się tutaj zgadza i łączy w całkiem zgrabną układankę, jednak nie byłem w stanie odsunąć od siebie myśli, że cała konstrukcja jest skrajnie naiwna i niewspółmierna do reprezentowanego gatunku literackiego. Natomiast, jeżeli nastawimy się na niewymagającą rozrywkę, a nie ucztę intelektualną, książka wypada całkiem dobrze.

książek: 13
cinnamon_shops | 2018-08-19
O książce: Balladyny i romanse
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Wyjątkowy, słodko-gorzki koktajl; znajdziecie tutaj reinterpretację wielu dzieł literackich, wierzeń, przekonań i idei. Wszystko to opisane specyficznym językiem- zarówno silnie zwulgaryzowanym, jak również momentami wręcz lirycznym, czasem naukowym. Książka kontrowersyjna i obrazoburcza.

Jeżeli chodzi o treść, najtrafniejsze pytanie musiałoby brzmieć: "Gdzie dokonała się degrengolada?" W świecie bogów, wierzeń i ikon, czy nastała na ziemi za sprawą popkultury i moralności w wersji v. 2.0? Który ze światów należy więc naprawić? Czy w ogóle jest to możliwe? Czy w ogóle jest to potrzebne? Odpowiedzi doszukacie się w meandrach własnego umysłu po przeczytaniu książki, o której z pewnością trudno będzie zapomnieć.

Jedynym powodem, dla której książka nie dostała ode mnie oceny 10/10 jest fakt, iż w wielu miejscach odnosiłem wrażenie zbyt dużej ilości opisów, niewiele wnoszących do ogółu treści.

książek: 272
Natalia | 2018-08-19
O książce: Historia Tajwanu
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Spodziewałam się przejrzyście napisanej i dobrze skompilowanej historii Tajwanu, zamiast tego dostałam zlepek informacji, które w niektórych miejscach niekoniecznie są ze sobą powiązane, poza tym nie zawsze są merytorycznie poprawne. Szkoda.

książek: 925
Salma | 2018-08-19
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Do dzisiaj nie płakałam nigdy podczas czytania książki. Może nie jest to reportaż doskonały, może pokazuje realia jedynie z jednej strony - udzielając głosu wyłącznie matkom niepełnosprawnych dzieci, nie konfrontuje tym samym ich odczuć i opinii z pracownikami instytucji, fundacji, ośrodków, szpitali. Doceniam jednak fakt, że autor udzielił głosu tym bohaterskim matkom, które każdego dnia stawiają czoła właściwie niemożliwemu. W kraju, gdzie wiele jest niemożliwe, w starciu z bezdusznym i źle funkcjonującym systemem, a także z obojętnym społeczeństwem. Do cholery! Dlaczego samochodowy fotelik rehabilitacyjny może kosztować więcej niż sportowy skuter a miesięczny turnus rehabilitacyjny więcej niż miesięczny rejs po Nilu statkiem klasy luks? Nie podniosę tematu wysokości świadczenia pielęgnacyjnego, bo wiadomo, że więcej się nie da (ponoć). Żal mi tych pięciu kobiet z książki Hołubca i całego szeregu innych, które wychowują i pielęgnują swoje niepełnosprawne dzieci. Nie dlatego, że...

książek: 20
ilona | 2018-08-19
O książce: Bang
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Średniawo. czułam inspiracje Grayem ;/
Nie lubię takich zakończeń

książek: 299
Kuba Kuba | 2018-08-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Dla fana serialu The Simpsons pozycja obowiązkowa. Niemniej odkryłem, że nie jestem tak dobry z matematyki jak mi się wydawało.

książek: 1869
Kasia b | 2018-08-19
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Zbiór historii niezbyt ze sobą powiązanych, za to wpasowujących się w cykl przygód Maga i jego czarującej małżonki. Co się stało z pełzającą bestią? Jak żyją inni czarodzieje? Czy duszki i zjawy wszędzie są takie same? Przyjemne w odbiorze, niegłupie, ale też nic odkrywczego szczerze mówiąc.

książek: 315
hanees | 2018-08-19
O książce: Kula
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Jedna z lepszych pozycji jakie czytałem. Trzymająca w napięciu książka przeplatana akcją, rozmyślaniami głównych bohaterów, oraz analizą zachowań tychże. Bardzo dobrym pomysłem było wprowadzenie psychologa jako jednego z głównych bohaterów. Mimo małej ilości postaci występujących w książce jest ukazana duża różnorodność zachowań w skrajnej, dramatycznej i niespotykanej sytuacji. Pozwala to nam na utożsamianie się z tym czy innym bohaterem i możliwości zastanowienia się jak my byśmy się zachowali w danej sytuacji. Zakończenie genialne w swej prostocie. Niestety nie zaskoczyło mnie, gdyż wcześniej oglądałem film, lecz wciąż mi się podoba. Crichton jest jednym z moich ulubionych autorów a ta książka przypomina mi dlaczego.

książek: 28
Cynicc | 2018-08-19
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Nie mam ochoty rozdrabniać mojej opinii na sześć części, od razu powiem co sądzę o całej serii. Tytułem wstępu: nie lubię YA fantasy, nie miałam szczęścia do młodzieżówek. Podeszłam więc do tej książki jak do jeża, pewna, że będzie głupio i infantylnie. Kurczę! Nie było! Zacznę od wątku romansowego: zaskoczył mnie, baaardzo. Pokochałam Clary i Jace każde z osobna i razem. Swoim zachowaniem nie przekraczali granic absurdu jak to czasem bywa, nie robili dram, nie zachowywali się jak rozkapryszone dzieci, traktowali się serio, dojrzale, jak coś było źle to rozmawiali a nie udawali niemowy („domyśl się”). Pierwszy raz w mojej długiej przygodzie książkowej obdarzyłam główną bohaterkę uczuciem większym niż sympatia. Clary jest silna, tak silna, że dosłownie może poruszyć świat w posadach, a przy tym delikatna, ma wyczucie, nie zachowuje się jak dziecko cokolwiek tam Jocelyn chce o niej myśleć. Matka Clary doprowadzała mnie do białej gorączki, zachowywała się bezrozumnie w próbach...

książek: 84
Mieko | 2018-08-19
O książce: Policjanci. Ulica
Dodana: dzisiaj

Lekka lektura. Wywiady autorki z kilkoma policjantami z wieloletnim stażem pracy w różnych formacjach tej służby. Książka zawiera opinie samych funkcjonariuszy na temat samej służby i parę bardzo ciekawych historii z ich interwencji, które pochłaniałem łapczywie ze względu na fakt, że są autentyczne. Pozycja dobra jako lektura relaksacyjna pomiędzy cięższymi pozycjami.

książek: 1674
Nagzymsie | 2018-08-19
O książce: Święta Filomena
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Trudno się nie uśmiechnąć, widząc podobiznę tej wdzięcznej świętej. Męczennicy z czasów Dioklecjana. Filomena pochodziła z greckiej rodziny pogan, których Bóg obdarzył potomstwem dopiero wówczas, gdy zostali chrześcijanami. Piękna 13-letnia dziewczynka zwróciła na siebie uwagę samego cesarza. Odmówiła mu jednak z powodu swojej wiary. Cesarz skazał ją na śmierć. Biczowana, topiona w Tybrze, rażona strzałami z łuków - była cudownie uzdrawiana. W końcu została ścięta, w piątek 10 sierpnia. Jej szczątki złożone w katakumbach Świętej Pryscylli, odnaleziono w 1802 roku, wraz z ampułką z krwią. Odkryciu towarzyszyły cuda. I cały czas towarzyszą. Gdyż święta, aczkolwiek wykreślona z kalendarza liturgicznego Kościoła w 1961 roku (co jest dla mnie niepojęte - czyżby była zbędna, lub kogoś zawstydzała swoją wiarą?) uchodzi za niezwykle skuteczną wstawienniczkę. Za ulubienicę Jezusa i Matki Boskiej. Jej czcicielami było wielu papieży. Jest też patronką Żywego Różańca. Szczególne nabożeństwo do...

książek: 325
Martyna Kozieł | 2018-08-19
O książce: Duma i uprzedzenie
Dodana: dzisiaj

Książkę przeczytałam pierwszy raz trzy lata temu i już wtedy ją pokochałam. Teraz czytałam ją ponownie i kocham ją tak bardzo, nawet bardziej niż kiedyś <3

książek: 301
Dawid Lebensztejn | 2018-08-19
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Praca bez poważnej i wyczerpującej analizy z zakresu historii, kultury czy socjologii tego zjawiska, za to litanią przekleństw najróżniejszych. Straszny gniot bez rzetelnego podejścia do sprawy, a jedynie feministyczny bełkot. Sorki, ale argumenty autorki kompletnie do mnie nie trafiły. Że niby kobieta, która wchodzi do branży porno spodziewa się, że na planie filmowym będzie gotowała budyń z kolegą? Litości! Kolejna sprawa, dlaczego autorka zapomniała poświęcić uwagę pornografii gejowskiej? Czy tam aktorzy pasywni też przypadkiem nie są eksploatowani? Ten sam scenariusz, co u hetero, bo wiadomo jak zaczynie i skończy film.

książek: 370
Patrycja | 2018-08-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Tym razem spotykamy się z wodą i ciszą jaką niesie ten żywioł. Maggie to słodka, gadatliwa i pełna życia dziewczynka, która planuje "ślub" z chłopakiem z sąsiedztwa, Brooksem, który mimo wielkiej dobroci nie od razu przekonał się do uroczej sąsiadeczki. Pod wpływem spóźnienia chłopca, Maggie postanawia go poszukać w lesie w którym z godziny na godzinę robi się coraz ciemniej, dziewczynka jest świadkiem tragicznych wydarzeń, które na długo mają zamknąć ją w klatce cisz.
Brooks składa obietnicę, zawsze być przy Maggie May i być jej przyjacielem i kotwicą kiedy będzie pochłaniała ją ciemność.
Jednak miłość nie zawsze jest łatwa kiedy człowiek uwięziony jest w domu i we własnej głowie. Maggie i Brooks będą musieli poradzić sobie z własnymi demonami oraz z przeciwnościami jakie stawiają im inni.
Jest to bardzo wzruszająca historia opowiadająca o tym, jak pewne wydarzenia mogą wpłynąć na nasze życie, jak czasami każdy z nas potrzebuje posiadać kotwicę w postaci drugiego człowieka, a...

książek: 37
Aquaria | 2018-08-19
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

W Zakonie Feniksa wszystko trzyma się kupy a ostatnie dwa rozdziały są bardzo logiczne.
Ale książka ma tutaj bardzo dużą wadę i niestety jest nią główny bohater.
Przez cztery lata znajomości z Harrym technicznie rzecz ujmując przymykałem oczy na jego niedoskonałości. Dziecko się dopiero uczyło i każdy miał prawo do błędów. Piąty rok obfitował w wiele bardzo agresywnych momentów i szczerze nie raz musiałem lekturę przekładać bo najzwyczajniej miałem już dość jego gderania, ciągłych bezsensownych krzyków i tego, że otoczenie zdawało się nie przejmować jago wyskokami.
Nowe postacie i starzy znajomi zblakli w porównaniu do awantur jakie Harry Potter urządza właściwie od drugiego czy trzeciego rozdziału.
To była męka i chociaż jest to seria do której wracam co rok tak do Zakonu przekonać się nie mogę. (Dobrze, że filmowcy obcięli ten wątek bo to byłaby katastrofa).

książek: 56
Pandora | 2018-08-19
O książce: Assumption
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Mam mieszane odczucia. Męczyłam się tą pozycją. Niby niezła, bohaterowie ok, fabuła niewymagająca, ale niepłaska, styl może być. Ale jakoś mi ta książka nie przypadła i tyle. Za tydzień już nie będę o niej pamiętać.


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd