$COOKIE_INFO$
Najnowsze opinie czytelników
książek: 206
Snieznooka | 2018-11-18
O książce: Guerra
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Melissa Darwood to autorka polskiego pochodzenia, która pisze pod pseudonimem oddzielając w ten sposób życie rodzinne, prywatne z tym zawodowym, które ofiarowuje czytelnikom. Kiedy się dowiedziałam, że Wydawnictwo Kobiece wydaje drugi tom serii Wysłannicy ucieszyłam się, bardzo przypadła mi do gustu pierwsza część, która nosi tytuł „Larista”. Wiadomość o tym, że mogę ją dla Was zrecenzować sprawiła, że moim „och’om” i „ach’om” oraz „yes-yes’om” nie było końca. Czytelnicy, którzy zerkają na mojego bookstagrama wiedzą, z jaką niecierpliwością oczekiwałam przesyłki z „Guerrą” i jakie kary przygotowywałam dla kuriera, który zbłądził po drodze. Tak, planowałam wrzucić go do Guerry, z czego całą pewnością nie byłby zadowolony. Ciekawe, czy miałby, kto po niego iść, w sumie, jakbym miała spotkać po drodze Bjora, to może bym się skusiła na taką wyprawę, a wy?

„Nosisz w sobie Guerrę”.

Ten cytat zrobił na mnie wrażenie, chociaż w całej książce można doszukać się takich perełek bardzo...

książek: 312
gosiuloch | 2018-11-18
O książce: Niepokorna
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Od wielu miesięcy przyglądałam się tej książce i czekałam na właściwy moment, w którym ją przeczytam. W końcu nadszedł i jestem zaskoczona jak wielkim chłamem to się okazało.
Opis i początek książki zapowiadał się ciekawie do czasu aż zauważyłam, że autorka zamierza co chwila dodawać im lat (postarzać bohaterów) i wprowadzać coraz więcej chamstwa, zdrad, nienawiści.
Czytałam już naprawdę wiele książek o klubach motocyklowych i pierwszy raz spotykam się z tym, żeby faceci aż tak bardzo nie szanowali swoich kobiet w klubie. Każdy miał żonę którą zdradzał i dzieci, które podobno kochał. Książka wzbudziła we mnie obrzydzenie i niesmak i to nie ze względu na ostre sceny tylko tym, że chyba pierwszy raz w życiu nie polubiłam głównych bohaterów i czekałam aż w pewnym momencie ich zabiją i skończy się moje cierpienie w czytaniu tego. Ich zachowanie było kretynizmem w najczystszej postaci.
Eva, którą miałam za twardzielkę okazała się słabą, wybaczającą i usprawiedliwiającą wszystkie czyny...

książek: 781
Aga | 2018-11-18
O książce: Zacisze 13. Powrót
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Nieprawdopodobne zwroty akcji, dowcipne dialogi i pozytywne zakończenie sprawiło że książkę czyta się przyjemnie.

książek: 632
Kubencjusz_z_Angmaru | 2018-11-18
O książce: Przygoda z owcą
Dodana: dzisiaj

Moja druga książka Murakami'ego po Mężczyznach bez Kobiet. I zacząłem dostrzegać pewne synonimy twórcze.
Ciężko nie odnieść wrażenia, że Murakami opowiada sam o sobie. O swojej nieszczęśliwej młodości i poszukiwaniach sensu i miłości, jakie by one nie były. Ponieważ opowiadanie samo w sobie sensu nie ma i jest to pozytywna cecha.
Kim była, oś fabularna, Owca? Nie wiem.
Dlaczego dotykała akurat tych ludzi? Nie wiem.
Co popchnęło mężczyznę do zostania Człowiekiem Owcą? Nie wiem.
Dlaczego dziewczyna miała nadprzyrodzone uszy? Nie wiem.
Z jakiego powodu główny bohater płakał przez dwie godziny na plaży? Nie wiem, choć się domyślam.
Dużo niewiadomych, dużo formy i kwintesencja treści.
To opowieść o samotności i próbach zaspokojenia jej. Właśnie na tym uczuciu żerowała Owca. Dawała samotnym ludziom złudną nadzieję na zatarcie samotności władzą i siłą i potęgą.
Główny bohater zatoczył duże koło, dzięki czemu morał historii jest głęboko ukryty i nie będzie widoczny dla wszystkich, nie...

książek: 410
Nina | 2018-11-18
O książce: Past Tense
Na półkach: Przeczytane, English
Dodana: dzisiaj

Past Tense (Jack Reacher, #23)

Jack Reacher, przemierzając autostopem Amerykę, trafia do Laconii w stanie New Hampshire, skąd pochodził jego ojciec. Poszukiwanie jego śladów idzie Reacherowi jak po grudzie, w końcu tropy prowadzą go do nieistniejącej już fabrycznej osady Ryantown. W tym samym czasie w pobliskim motelu utknęła w drodze do Nowego Jorku para młodych Kanadyjczyków, Patty Sundstrom i Shorty Fleck, których samochód tak się przegrzewał, że nie szło jechać dalej. W ciagu następnych dni jest jeszcze gorzej, auto w ogóle nie chce odpalić, a właściciel motelu i jego kumple zwodzą Patty i Shorty’ego obietnicą pomocy. Wygląda na to, że żywią wobec nich jakieś niecne zamiary.

Prawdziwa akcja zaczyna się gdzieś po dwóch trzecich książki. Ale ponieważ jest dynamiczna, trup ściele się gęsto, a sceneria jest mroczna i przerażająca, niejednemu pewnie przypadnie do gustu. Mnie, przyznam, raczej wymęczyła. Jeszcze gorsze wrażenie odniosłam śledząc przygrywkę, ciągnącą się jak flaki z...

książek: 2482
O książce: Oskarżyciel
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Książka zaje....w 100% lepsza niż Grey. Gdybym mogła dałabym więcej niż 10 gwiazdek ☺

książek: 2135
Kasia b | 2018-11-18
O książce: Zakochane Zakopane
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Trochę się rozczarowałam: w początkowej części antologii zabrano opowiadania dobijające próchniczotwórczym przesłodzeniem, zbyt ckliwym nawet w okresie świąt i łopatologicznym moralizatorstwem. Za to od drugiej połowy książki nagła zmiana: parada naprawdę fajnych, niegłupich tekstów. Dość ryzykowna kompozycja redaktora, no ale w końcu wszystko dobre, co się dobrze kończy...

książek: 273
mack | 2018-11-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Elżbiety Cherezińskiej i to jakie. Książka jest naprawdę rewelacyjna. Autorce udała się trudna sztuka stworzenia świetnej powieści bazującej na wydarzeniach z okresu rozbicia dzielnicowego Polski. Książka nazywana jest polską "Grą o tron" i widać faktycznie pewne podobieństwa choć widać i zdecydowane różnice. Duża ilość wątków i ich wzajemne nieustanne przenikanie się i splatanie w połączeniu z faktyczną walką o tron oraz domieszką fantasy to niewątpliwie podobieństwa. Natomiast zasadnicza różnica polega na tym, że książka Cherezińskiej oparta jest na prawdziwych wydarzeniach i opowiada o ludziach, którzy rzeczywiście kiedyś żyli i panowali. Tym bardziej jest więc to niesamowite, że czyta się tą książkę jak thriller historyczny, mając jednocześnie świadomość, że te wszystkie intrygi, porwania, morderstwa i bitwy miały faktycznie miejsce. Autorka nie odbiega tutaj od rzeczywistości i zarówno chronologia zdarzeń jak i umiejscowienie głównych...

książek: 436
Łokieć_Pana_D | 2018-11-18
O książce: Asystent śmierci
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Zaraz, chwila, gdzie tam! Te gwiazdy liche, jak bicie posłańca. Za to, że brzydki temat zaczyna. Nie walmy go za to po twarzy.
Postawię sprawę inaczej. Zapraszam (a ja wszystko mogę, prawie) Sokratesa na pogaduszki. Mocno wieczorne. Z Platonem i tym na A. Do kompletu. Dzwoniąc po nich, do Hadesu, zaznaczam wyraźnie, że chcę rozmawiać. Czyli wymieniać poglądy. Najlepiej różne. Oni wpadają, mówią co myślą (to szok dla wielu współbraci, ale tak, tak, były czasy i w Grecji, i w Polsce, że mówiono to, co się myśli), no więc wpadają te trzy chłopy do mnie na chatę, walimy po secie, oni otwarcie mówią co im leży, a ja ich szczuję. Psem. Nie po to prosiłem, by przeciw gadali. Nawet moje, siedem lat temu dwuletnie dziecko, mówiło: "tak nie monia".
Świderski pisze co chce napisać. Co chce podpalić - podpala. Wali z rury niepoprawnie. I z treścią tego jego wyziewu słownego mogę polemizować. Kto jest nasz, a kto Duńczyk. Duński Arab czy polski Olsen. Za to jednak, że dyskusję wywołał, ba,...

książek: 34
Pan_Poeta | 2018-11-18
O książce: Gottland
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Nie wiem czy nie jedyna tego typu książka, którą przeczytałem, ale naprawdę dobra i jest w niej trochę świetnych obserwacji. Warto zajrzeć.

książek: 871
MsChocolate | 2018-11-18
O książce: Poza rytmem
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Jak zawsze Brittainy C. Cherry doprowadziła mnie do łez. Książka nieco mniej wzruszająca niż poprzednie tej autorki, mimo to, czyta się ze ściśniętym sercem, żołądkiem i gardłem. To bardzo współczesna i na pewno bardzo kobieca historia. Zdecydowanie idealnie nadaje się na sobotnie popołudnie. Ja nie potrafiłam się od niej oderwać i nie odłożyłam jej, dopóki nie dotrwałam do ostatniej strony.

książek: 23
Katarka | 2018-11-18
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

No i koniec. Podsumowując, ta ostatnia część jest fajnym uzupełnieniem czy dopełnieniem całej historii, opowiedzianej z perspektywy Caleba, który z pewnością ma chwytliwe stwierdzenia i przemyślenia. Trochę mi tu brakowało przemyśleń ze strony Olivii, tak jak było to przedstawione w pierwszej części ale jest wiele zaskakujących momentów i cały czas się coś dzieje. Ciężko było jednoznacznie stwierdzić jak się ta historia zakończy. W międzyczasie wyjaśnia się wszystko to, co zostało niedopowiedziane we wcześniejszych częściach. Zakończenie czytało mi się z ulgą ale i lekkim żalem. Jeśli mam porównywać wszystkie trzy części to pierwsza zdecydowanie najbardziej mnie ujmuje. Po prostu bomba emocjonalna.

książek: 34
Pan_Poeta | 2018-11-18
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Nie mam pewności do końca co do akcji i raczej nie jest to moja ulubiona książka, ale jak najbardziej do poczytania.

książek: 34
Pan_Poeta | 2018-11-18
O książce: Mitologia nordycka
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Bardzo fajnie sfabularyzowana i opowiedziana mitologia nordycka. Przyjemnie się czyta. Tylko zachowanie bogów czasem wygląda jakby ktoś powiedział dzieciom, że są nieśmiertelne i mogą robić co chcą. Aczkolwiek ciekawe to wszystko

książek: 1041
Wojciech | 2018-11-18
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Kolejny tom za mną.
To już piąty, i coraz bardziej przeraża mnie ta świadomość że seria coraz bliżej końca.

W tym tomie, mam wrażenie że Ropuch stał się moim bliskim znajomym. Zabieg który powstał poprzez opisanie jego najmłodszych lat, sytuacji związanych z pierwszą miłością… naprawdę godny uwagi.
W tym tomie pada również wyjaśnienie, za co Ropuch odsiaduje dożywocie. Wszystko to w moim odczuciu, pozwala spojrzeć na poprzednie tomy przez inny pryzmat.

Może w tym wszystkim ten tom, nie był tak porywczy jak poprzednie, ale skoro jesteśmy już przy V, to znaczy że jesteś tak samo zafascynowany jak ja. Bo nie da się brnąć w lekturę której nie lubimy prawda?

Panie Krzysztofie, chylę czoła. Po raz któryś, ale nie zamierzam poprzestawać.

książek: 34
Pan_Poeta | 2018-11-18
O książce: Droga Cienia
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Dawno czytane, ale pamiętam, że cała seria bardzo mi się podobała. Muszę kiedyś wrócić do niej

książek: 6714
AnnaSikorska | 2018-11-18
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

„Od zwierząt do bogów” Yuvala Noaha Harariego to książka, obok której nie można przejść obojętnie. Pracujący na Wydziale Historii Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie profesor historii prowadził rozległe badania nad historią średniowiecza, wojskową, historią świata i procesami makroekonomicznymi, których wyniki zawarł w swoim dziele „Od zwierząt do bogów” (znanej na świecie jako „Sapiens: A Brief History of Humandkind”) wydanym w 2011 roku języku hebrajskim, a w 2014 roku w angielskim. Publikacja ta szybko stała się bardzo popularna na świecie i tłumaczona na wiele języków.
W książce znajdziemy analizę całej historii ludzkości: od ewolucji homo sapiens po rosnące możliwości czasów, w których żyjemy. Interesujące zestawienie faktów, ciekawe spojrzenie na wiele zagadnień, odmienna ocena ludzkości od tej zawartej w wielu pracach historyków, pokazanie homo sapiens jako jednego z gatunków człowieka, który z niewiadomych powodów przetrwał, kiedy inni wyginęli. Nie zabraknie...

książek: 34
Pan_Poeta | 2018-11-18
O książce: Słowo i miecz
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Dobra pod względem przedstawienia czasów i pokazania nowej perspektywy na temat wiary, o której trochę zapomina się w szkołach, ale koncepcyjnie można by było podciągnąć. Jest kilka razy wstęp z innymi bohaterami, ale podobnym plottwistem i tam w jednym/dwóch miejscach jest tak dziwne przejście między retrospekcją, a normalną fabułą. No i dużo skakania po różnych latach, ale z tymi samymi bohaterami.
Tak więc podsumowując trochę ciężko się zaczyna i jest parę niezręcznych fragmentów, ale całokształt nadal na mocny plus

książek: 107
Ryoukotsu | 2018-11-18
O książce: Gildia magów
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Pamiętam, że czytałem na starej nokii (na szczęście już, z tych, z kolorowym wyświetlaczem) z ekranem rozmiarów 320x240 (pixeli), to aktualnie chyba jakość 144p. Aż dziw, że oczu nie popsułem po dosłownie godzinach wgapionych w ekran. Na przerwach dzieciaki grały w różne gierki na telefonach, a ja znajdowałem się w świecie Magii. Wow, pamiętne lata...

książek: 6714
AnnaSikorska | 2018-11-18
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Baśnie zaraz obok „Biblii” i mitologii starożytnej Grecji są bardzo ważnymi tekstami pozwalającymi na rozumienie tropów kulturowych. Znajomość utartych motywów pozwala nie tylko na lepszy, intensywniejszy, bardziej świadomy odbiór wielu motywów pojawiających się w twórczości, ale też na świadomość językową. Zaczerpnięte z baśni symbole i zwroty są tak samo ważnym elementem naszego języka jak związki frazeologiczne pochodzące z najstarszych pism religijnych. Czytanie ich pozwala na wzbogacanie wiedzy o związku znaku ze znaczeniem. W tym wypadku jest to wiedza trudna do zdobycia ponieważ nie ogranicza się do kształtowania umiejętności połączenia znaczeń z obrazami znanymi z otoczenia, ale z symbolami, kodami kulturowymi, które pozostają niezrozumiałe bez poznania kontekstu, w jakim zostały ukształtowane, historii, która wokół nich jest snuta. Język w naszym życiu ma bardzo duże znaczenie. Dużo większe niż byśmy przypuszczali i tego chcieli, dlatego niezwykle ważna w edukacji jest...


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd