Halina Miroszowa

Halina Miroszowa (ur. jako Halina Stefania Uścińska) - dziennikarka radiowa i telewizyjna. Rodowita warszawianka. W czasie II wojny światowej studiowała w warszawskiej szkole sanitariuszek doc. Zao... Halina Miroszowa (ur. jako Halina Stefania Uścińska) - dziennikarka radiowa i telewizyjna.
Rodowita warszawianka.
W czasie II wojny światowej studiowała w warszawskiej szkole sanitariuszek doc. Zaorskiego, ale po urodzeniu dziecka przerwała naukę.
Po wojnie rozpoczęła pracę w Polskim Radiu, z którym związała się na długie lata (prowadziła magazyn radiowy "Miniatury" oraz cotygodniową audycję "Bank miast").
Ale największy rozgłos przyniosło jej prowadzenie wraz z Aleksandrem Małachowskim programu TV "Telewizja nocą" (1987-1992). Mimo tego, że program emitowany był późną porą w środku tygodnia (środa, po 23:00) miał bardzo dużą oglądalność.
Autorka dwóch książek: "Czerwone oczy kamer" (Wyd. Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, 2000), "Mój czas" (Wyd. Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, 2008).
Halina Miroszowa zmarła w 70. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Miała 93 lata.

Dwukrotnie zamężna: 1. Antoni Rościszewski (1941-04.01.1945, jego śmierć), syn Jacek (ur. w styczniu 1943); 2. Henryk Mirosz (do 2006, jego śmierć).

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

źródło zdjęcia: lomza-archiwum.hi.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Mój czas
Mój czas
Halina Miroszowa

6 (1 ocen i 0 opinii)
Mój czas
Halina Miroszowa to znana i ceniona dziennikarka radiowa i telewizyjna. Niniejsza publikacja to panoramiczny film, w którym nie brakuje i wojennych dramatów, i wspomnień wielu wielkich i wspaniałych l...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd