Nic Pizzolatto

Scenarzysta, producent, powieściopisarz. Jego opowiadania zdobyły nominację do nagrody National Magazine Award, a debiutancki zbiór Beetween Here and Yellow Sea ogłoszono jednym z pięciu najci... Scenarzysta, producent, powieściopisarz. Jego opowiadania zdobyły nominację do nagrody National Magazine Award, a debiutancki zbiór Beetween Here and Yellow Sea ogłoszono jednym z pięciu najciekawszych literackich debiutów przez „Poets & Writers Magazine”. Galveston, jego pierwsza powieść, trafiła w 2010 roku na listę finalistów Discover Award oraz nagrody im. Edgara Allana Poe dla najlepszego debiutu, wyróżniono ją także Spur Award oraz nagrodą Akademii Francuskiej dla najlepszego zagranicznego debiutu – Prix de Premier Roman L’Etranger. Prawa do książki kupiły wydawnictwa z szesnastu krajów. Autor jest wykładowcą kilku amerykańskich uniwersytetów.

źródło opisu: http://nicpizzolatto.com/about.html

źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/pages/Nic-Pizzolatto/118824384827896

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Galveston
Galveston
Nic Pizzolatto

6,53 (350 ocen i 57 opinii)
Galveston
„Od dekady nie czytałem lepszej powieści noir. Jest mroczna, brutalna, seksowna, smutna i napisana tak wspaniałym językiem, że podczas lektury czułem zwyczajną zazdrość”. - Dennis Lehane, autor powie...
czytelników: 822 | opinie: 57 | ocena: 6,53 (350 głosów) | inne wydania: 1
W drodze nad Morze Żółte
W drodze nad Morze Żółte
Nic Pizzolatto

6,15 (59 ocen i 14 opinii)
W drodze nad Morze Żółte
Matka, która straciła syna, weteran w depresji, amator BASE jumpingu, który przymierza się do skoku z łuku w St. Louis, jedenastoletni chłopiec z przerażeniem uświadamiający sobie, że może być podobny...
czytelników: 316 | opinie: 14 | ocena: 6,15 (59 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
455
646
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (9)

Czytelnicy (455)

Cytaty tego autora (7)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
10 współczesnych pisarzy-scenarzystów

Przenoszenie literackich dzieł na ekrany ma niemal tak długą tradycję jak samo kino. Równie stary związek łączy pisarzy z zawodem scenarzysty. Niemal od początku autorzy książek pracowali w przemyśle filmowym. Przedstawiamy 10 współcześnie żyjących pisarzy, którzy przynajmniej raz współpracowali przy pisaniu scenariusza filmowego.


więcej
Patronaty tygodnia

Zbiór opowiadań twórcy serialu „True Detective”, piąty tom cyklu „Zmierzch” Stephenie Meyer, historia miłosna (i żółtego telefonu) i dwie historie o uwikłaniach i poufnych grach – podpowiadamy, jakich tytułów pod naszym patronatem możecie wypatrywać w księgarniach w najbliższych dniach. Polecamy!


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd