Grzegorz Sztabiński

Pracuje jako profesor zwyczajny na Uniwersytecie Łódzkim (gdzie kieruje Katedrą Estetyki) i w Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi (prowadzi pracownię kompozycji inermedialnej i uczy... Pracuje jako profesor zwyczajny na Uniwersytecie Łódzkim (gdzie kieruje Katedrą Estetyki) i w Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi (prowadzi pracownię kompozycji inermedialnej i uczy teorii i historii sztuki). Wdziałalności naukowej koncentruje się na problemach estetyki współczesnej, dziejach awangardy i problemach postmodernizmu. Utworzył roczniik "Art Inquiry" i jest jego redaktorem naczelnym. Opublikował około 150 artykułów i książek.
W działalności artystycznej koncentruje się na malarstwie, rysunku, szutce instalacji oraz sporadycznie uprawia performance. Zorganizował wiele wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą oraz uczesniczył w prezentacjach zbiorowych, np. XV Bienal Internacional de Art (Sao Paulo, 1979), Troisieme Symposium International d'Art Performace (Lyon, 1980), Symposium of Systematic and Constructive Art (Madrid, 1989).

źródło opisu: Wydawnictwo Nerion, 2011

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Inne idee awangardy
Inne idee awangardy
Grzegorz Sztabiński

0 (0 ocen i 0 opinii)
Inne idee awangardy
Książka nie ma na celu prezentacji nowej teorii awangardy. Tytułowe sformułowanie "inne idee" sugerować ma podjęcie w związku z nią takich zagadnień, jakie poszerzają dotychczasowy zakres badań o prob...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
2
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd