Leon Markiewicz

Wyższe studia muzyczne z zakresu pedagogiki i teorii muzyki odbył w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach. Uzupełnił je dysertacją doktorską w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszaw... Wyższe studia muzyczne z zakresu pedagogiki i teorii muzyki odbył w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach. Uzupełnił je dysertacją doktorską w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz habilitacją w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
Od początku swej działalności zawodowej związany jest z Akademią Muzyczną w Katowicach, w której kierował m. in. Katedrą Teorii Muzyki, a ostatnio Katedrą Edukacji Muzycznej. Od roku 1975 był prorektorem, zaś w latach 1979-81 rektorem tej Uczelni. Nominację profesorską otrzymał w roku 1984.
W jego dorobku znajduje się ponad 100 publikacji i rozpraw naukowych oraz ponad 300 recenzji muzycznych i artykułów publicystycznych. Popularyzator muzyki na koncertach, w radiu i telewizji, jest także organizatorem imprez muzycznych i sesji naukowych. Od wielu lat uczestniczy w organizacji kolejnych edycji Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G. Fitelberga jako dyrektor i sekretarz jury.

źródło opisu: www.pwm.com.pl

źródło zdjęcia: www.pwm.com.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Grzegorz Fitelberg (1879-1953) Życie i dzieło
Grzegorz Fitelberg (1879-1953) Życie i dzieło
Leon Markiewicz

6 (1 ocen i 0 opinii)
Grzegorz Fitelberg (1879-1953) Życie i dzieło
Monografia życia i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich dyrygentów to nie tylko oparta na wielu źródłach pisanych (listy, czasopisma, wspomnienia, kroniki) opowieść o życiu i działalności a...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd