Andrzej Szczęsny

Ksiądz Andrzej Szczęsny urodził się 1 lutego 1960r. w Jarocinie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk ks. Prymasa Józefa Glempa 1 czerwca 1985r. Po święceniach mianowano go wikariuszem parafii w Orzech... Ksiądz Andrzej Szczęsny urodził się 1 lutego 1960r. w Jarocinie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk ks. Prymasa Józefa Glempa 1 czerwca 1985r. Po święceniach mianowano go wikariuszem parafii w Orzechowie, a od 1 czerwca 1986r. wikariuszem parafii bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie.

W 1990r. zwolniony z archidiecezji gnieźnieńskiej do posługi katechisty wędrownego w ramach Drogi Neokatechumenalnej. Na początku został posłany na Białoruś. W tym czasie bp. Tadeusz Kondrusiewicz polecił mu opiekę nad odradzającą się parafią p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Bobrujsku, gdzie po utworzeniu się struktur parafialnych został proboszczem. Po 3 latach rozpoczął wędrówkę na Łotwę, gdzie w kilku parafiach zostały utworzone wspólnoty neokatechumenalne. Po niespełna pół roku na zaproszenie bpa Jana Pawła Lęgi został posłany z ekipą katechistów wędrownych do Kazachstanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu i Kirgizji. W 1995r. mianowany przez bp. Lengę proboszczem katedralnej parafii św. Józefa w Karagandzie.

Ukończył licencjat na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, a następnie podjął studia doktoranckie na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zakończone w 2006r. obroną pracy pt. "Proces tworzenia się struktur i instytucji kościelnych w Kazachstanie i Azji Środkowej". W 2007r. powrócił do posługi w Archidiecezji Gnieźnieńskiej gdzie od 1 czerwca został administratorem parafii św. Kazimierza we Wrześni, a następnie z dniem 26 czerwca 2008r. proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Szymanowicach. Dekretem Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego z dniem 26 czerwca 2009 r. mianowany proboszczem parafii Bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie. Pod koniec 2009r. mianowany wicedziekanem Dekanatu Gniezno II oraz Diecezjalnym Duszpasterzem Niewidomych.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Łotrzy - towarzysze kaźni krzyża Jezusa Chrystusa
Łotrzy - towarzysze kaźni krzyża Jezusa Chrystusa
Andrzej Szczęsny

8 (1 ocen i 1 opinii)
Łotrzy - towarzysze kaźni krzyża Jezusa Chrystusa
Temat łotrów nie ma szerszych opracowań monograficznych. Ze zrozumiałych powodów uwaga koncentruje się na wydarzeniach zbawczych dokonywanych przez Jezusa Chrystusa. Epizod z łotrami często traktow...
czytelników: 4 | opinie: 1 | ocena: 8 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
3
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd