Aiden Wilson Tozer

Aiden Wilson Tozer - kaznodzieja, autor książek chrześcijańskich, mentor duchowy. Za swoje dokonania otrzymał dwa honorowe doktoraty. Pomiędzy ponad czterdziestoma książkami jego autorstwa przynaj... Aiden Wilson Tozer - kaznodzieja, autor książek chrześcijańskich, mentor duchowy. Za swoje dokonania otrzymał dwa honorowe doktoraty.

Pomiędzy ponad czterdziestoma książkami jego autorstwa przynajmniej dwie: Szukanie Boga i Poznanie Świętego są uznawane za chrześcijańską klasykę. Jego książki wskazują czytelnikowi na możliwość i konieczność głębszej relacji z Bogiem.

Aiden powierzył życie Jezusowi Chrystusowi w 1915 r. Cztery lata później został pastorem zboru w Nutter Fort. Potem był pastorem kilku innych zborów. Przez 31 lat był odpowiedzialny jako pastor za zbór "Southside Alliance" z Chicago. Później objął tę funkcję w zborze Avenue Road Church z Toronto. Żyjąc w prosty, niematerialistyczny sposób, on i jego żona Ada Cecelia Pfautz, nie kupili nigdy samochodu wybierając podróżowanie autobusami i koleją. Zmarł na nagły atak serca.

Tozer miał siedmioro dzieci, sześciu chłopców i jedną dziewczynkę. Pochowano go na cmentarzu Ellet, w miejscowości Akron w stanie Ohio w USA. Na jego grobie napisano po prostu: "A. W. Tozer - Mąż Boży".

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Aiden_Wilson_Tozer

źródło zdjęcia: http://polczynskabiblioteka.wordpress.com/category/tozer/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Poranki z Bogiem
Poranki z Bogiem
Aiden Wilson Tozer

8 (1 ocen i 0 opinii)
Poranki z Bogiem
366 codziennych rozważań biblijnych W czasach nowożytnych pastor Aiden Tozer był wyjątkowym kaznodzieją i nauczycielem, który radykalnie, lecz prosto głosił Kościołowi i światu Ewangelię Bożego zbawi...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 8 (1 głos)
Poznanie Świętego
Poznanie Świętego
Aiden Wilson Tozer

6 (1 ocen i 0 opinii)
czytelników: 5 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)
Szukanie Boga
Szukanie Boga
Aiden Wilson Tozer

8 (4 ocen i 0 opinii)
Szukanie Boga
“Każdy wiek odznacza się czymś charakterystycznym. Obecnie żyjemy w czasach ogromnie skomplikowanej religijności. Prostota, jaka cechowała Chrystusa, rzadko występuje wśród nas. Zamiast tego mamy pr...
czytelników: 10 | opinie: 0 | ocena: 8 (4 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

3
6
11
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (6)

zgłoś błąd zgłoś błąd