Edward Miszczak

Polski dziennikarz telewizyjny i radiowy. Jeden z twórców radia RMF FM. Dyrektor programowy TVN od 1998 roku. Od 12 listopada 2012r. członek Zarządu TVN S.A. Studiował historię na Uniwersytecie Jagie... Polski dziennikarz telewizyjny i radiowy. Jeden z twórców radia RMF FM. Dyrektor programowy TVN od 1998 roku. Od 12 listopada 2012r. członek Zarządu TVN S.A.

Studiował historię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pracował w Radiu Kraków, gdzie zasłynął jako autor reportaży o tematyce katyńskiej i sybirackiej. Od 1990 roku pracował w RMF FM. Pełnił tam funkcję dyrektora anteny, a następnie również wiceprezesa zarządu radia. Prowadził także główny program publicystyczno-informacyjny w RMF FM – "Radio, muzyka, fakty".
W 1997 roku przeniósł się do TVN, rok później został dyrektorem programowym stacji. Prowadził tam programy pt. "Urzekła mnie twoja historia", "Cela nr" oraz "Cela". W 2007 roku podczas gali Wiktory 2006 otrzymał Super Wiktora za całokształt osiągnięć.

źródło opisu: www.wikipedia.org

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Powrót do Katynia
Powrót do Katynia
Stanisław Maria Jankowski, Edward Miszczak

7,5 (2 ocen i 0 opinii)
Powrót do Katynia
"Powrót do Katynia" jest opowieścią o tym, jak przez przeszło 45 lat usiłowano ukryć prawdę o sprawcach zbrodni katyńskiej, o tragicznym losie polskich oficerów z Kozielska, Ostaszkowa i Sta...
czytelników: 6 | opinie: 0 | ocena: 7,5 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
2
4
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd