Danuta Stenka

Polska aktorka teatralna, filmowa i radiowa. Urodziła się 10 października 1961 r. w Sierakowicach, wychowała w miejscowości Gowidlino na Kaszubach. Mężem Danuty Stenki jest Janusz Grzelak, z którym ma... Polska aktorka teatralna, filmowa i radiowa.
Urodziła się 10 października 1961 r. w Sierakowicach, wychowała w miejscowości Gowidlino na Kaszubach. Mężem Danuty Stenki jest Janusz Grzelak, z którym ma dwie córki – Paulinę i Wiktorię. Tuż po maturze pracowała przez rok w szkole podstawowej w rodzinnej wsi jako nauczyciel j. rosyjskiego. Ukończyła Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, na deskach którego debiutowała w 1982 r. w „Betlejem Polskim” Lucjana Rydla. Od 1984 r. przez kolejne cztery lata występowała na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie. Następnie, w 1988 r. przeniosła się do Teatru Nowego w Poznaniu, gdzie zaczęła się jej długoletnia współpraca z Izabellą Cywińską, a także pierwsze role w Teatrze Telewizji. W 1991 r. została aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie. Od 2003 r. jest aktorką warszawskiego Teatru Narodowego. Występuje także gościnnie w spektaklach innych teatrów, u takich reżyserów jak: Grzegorz Jarzyna czy Krzysztof Warlikowski. Danuta Stenka od kilku lat odczytuje kaszubskie tłumaczenia Biblii w wejherowskiej kolegiacie – podczas corocznych koncertów w ramach projektu „Verba Sacra”. Jest także ambasadorem kampanii „Legalna Kultura”.

źródło opisu: http://www.danutastenka.art.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Flirtując z życiem
Flirtując z życiem
Łukasz Maciejewski, Danuta Stenka

6,97 (490 ocen i 109 opinii)
Flirtując z życiem
Wydanie specjalne uzupełnione o nowe rozmowy! Piękna, emocjonalna, wrażliwa, kobieta sukcesu, gwiazda ekranu. Wykreowany przez media wizerunek Danuty Stenki nawet w połowie nie oddaje prawdy o jej ni...
czytelników: 1098 | opinie: 109 | ocena: 6,97 (490 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
620
445
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (621)

Cytaty tego autora (3)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd