Bogdan Zemanek

Ukończył psychologię (2000) i etnologię (2001) na UJ. W trakcie studiów przebywał na stypendium na Zjednoczonym Uniwersytecie Sichuańskim w Chengdu i Uniwersytecie Shandong w Jinan, ChRL, jako stypen... Ukończył psychologię (2000) i etnologię (2001) na UJ. W trakcie studiów przebywał na stypendium na Zjednoczonym Uniwersytecie Sichuańskim w Chengdu i Uniwersytecie Shandong w Jinan, ChRL, jako stypendysta rządu polskiego, gdzie zebrał materiały do pracy magisterskiej Przestrzeń i gest w obrzędzie szamańskim u mniejszości narodowej Yi z Da Liangshan. Po rocznym pobycie na Uniwersytecie Chenggong w Tainanie (Rep. Chińska) obronił na Wydziale Historycznym UJ w 2006 roku pracę doktorską pt. Obraz grupy własnej Tajwańczyków w proniepodległościowej publicystyce prasowej podczas kampanii prezydenckiej 2004 r. Od 2004 roku związany z KBiDW, od 2006 regularnie wykłada; prowadzi także zajęcia na etnologii i japonistyce; w latach 2006-2010 dyrektor CJiKCh UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie".

Zainteresowania naukowe: mniejszości i grupy etniczne Chin, polityka mniejszościowa, kwestie tożsamości etnicznej i stereotypów kulturowych, kwestia tajwańska.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Tajwańska tożsamość narodowa w publicystyce politycznej
Tajwańska tożsamość narodowa w publicystyce politycznej
Bogdan Zemanek

6 (1 ocen i 0 opinii)
Tajwańska tożsamość narodowa w publicystyce politycznej Cykl: Societas (tom 12)
Mottem tej pracy mogłoby być strawestowane powiedzenie "jak cię widzą, tak cię piszą". Podjąłem próbę naszkicowania, jak na podstawie tego, co Tajwańczycy "piszą", można ich "...
czytelników: 10 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
2
7
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd