Anya Lipska

Anya Lipska (właśc. Alison Turner) urodziła się i wychowała w Anglii. Z wykształcenia jest dziennikarką. Przez wiele lat pracowała w telewizji jako producentka filmów dokumentalnych. Jej mąż Tomasz po... Anya Lipska (właśc. Alison Turner) urodziła się i wychowała w Anglii. Z wykształcenia jest dziennikarką. Przez wiele lat pracowała w telewizji jako producentka filmów dokumentalnych. Jej mąż Tomasz pochodzi z Łodzi i jest witrażystą. Jako autorka sama podkreśla: „Dzięki mężowi przeżyłam fascynację historią Polski, szczególnie epoką Solidarności oraz doświadczeniami różnych pokoleń Polaków, którzy mieszkali i pracowali w Anglii. Doszłam więc do wniosku, że środowisko polonijne może stanowić żyzny grunt dla inteligentnej powieści kryminalnej. Chciałam napisać powieść o emocjonujących wątkach, lecz także książkę poruszającą zarówno tematykę historyczną, jak i problemy współczesności”.

Aktualnie Anya Lipska mieszka we wschodnim Londynie, gdzie żyje największa wspólnota polonijna w Wielkiej Brytanii. Autorka pisze już swoją trzecią powieść poświęconą niezwykłemu duetowi Kiszka i Kershaw.

Val McDermid, autor bestsellerowych kryminałów, uznał pisarkę za „godną uwagi autorkę kryminałów” a powieść Toń za „świetne przypomnienie o sposobie, w jaki kryminał opisuje świat wokół nas”.

źródło opisu: czwartastrona.pl

źródło zdjęcia: http://www.anyalipska.com/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Toń
Toń
Anya Lipska

6,14 (77 ocen i 15 opinii)
Toń
Autor:
Cykl: Kiszka i Kershaw (tom 1)
Współczesny Londyn. Tamiza wyrzuciła na brzeg ciało młodej dziewczyny. Jedyną wskazówką mogącą pomóc w ustaleniu jej tożsamości jest tatuaż w kształcie serca. Kim jest i dlaczego zginęła? Janusz Kisz...
czytelników: 295 | opinie: 15 | ocena: 6,14 (77 głosów) | inne wydania: 1
Where the devil can't go
Where the devil can't go
Anya Lipska

0 (0 ocen i 0 opinii)
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
95
197
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (95)

Powiązane treści
Najnowsze konkursy w serwisie

Zapraszamy Was do odwiedzenia naszej konkursowej zakładki. W tej chwili toczy się aż 9 konkursów, w których wygrać można aż 13 książek, e-booki i romantyczny wyjazd.


więcej
"Nigdy nie sądziłam, że Polacy będą bohaterami mojej książki" - wywiad z Anyą Lipską

O pisaniu, polskich inspiracjach i Polakach w Londynie opowiada Anya Lipska, autorka powieści "Toń", wydanej na początku listopada nakładem Wydawnictwa Poznańskiego. Zapraszamy!


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd