Kaz Cooke to jedna z najsławniejszych po drugiej stronie globu (i nie tylko) australijska autorka książek i komiksów. Jej książki przetłumaczono m.in. na chiński, hiszpański, niemiecki, włoski, litews... Kaz Cooke to jedna z najsławniejszych po drugiej stronie globu (i nie tylko) australijska autorka książek i komiksów.
Jej książki przetłumaczono m.in. na chiński, hiszpański, niemiecki, włoski, litewski, łotewski (na Łotwie jest znana jako "Kaza Kuka"), czeski (po drugiej stronie Tatr występuje jako "Kaz Cookeova"), francuski, a nawet na północnoamerykański. Oprócz poradników takich jak "Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach" (tytuł oryginału: Up The Duff, w Wielkiej Brytanii wydany jako Bun In The Oven, w USA jako The Rough Guide to Pregnancy And Birth) i stanowiące jego kontynuację "Dzieciozmagania" (oryg. "Kidwrangling", poradnik dla rodziców dzieci w wieku od 0 do 5 lat), Cooke pisze również bardzo popularne książeczki dla dzieci oraz felietony do kilku australijskich gazet i czasopism.
Kaz Cooke mieszka w Melbourne, gdzie pracuje i wychowuje 10-letnią córkę. Jak pisze sama o sobie w krótkich biografiach publikowanych między innymi na stronie autorki oraz na stronie swojego wydawcy, Penguin Australia:
"Kaz Cooke pisze książki i inne rzeczy, rysuje komiksy i często można ją usłyszeć w radio. Stworzyła postać Hermenegildy - Dziewczyny Nowoczesnej. Nowoczesne dziewczyny (i faceci) w każdym wieku kochają jej zabawne i trzeźwe spojrzenie na wszystko: począwszy od okresu dojrzewania i menopauzę poprzez idiotyczne trendy w modzie, kłopoty z pewnością siebie, ciążę aż po niewytłumaczalny szał na punkcie filozofii New Age. W przeciwieństwie do wielu innych autorów i autorek, którzy też sami pisują swoje krótkie biografie, Kaz Cooke nie mieszka w nadgryzionej zębem czasu wiejskiej posiadłości z zabójczo przystojnym mężem i wyjątkowo uzdolnionymi dziećmi i nie dzieli czasu między Nowy Jork, Lazurowe Wybrzeże i Toskanię. Jednak bardzo możliwe, że pewnego pięknego dnia coś z tym fantem zrobi."

źródło opisu: http://www.insignis.pl/

źródło zdjęcia: http://www.insignis.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach
Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach
Kaz Cooke

7,32 (374 ocen i 68 opinii)
Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach
Autor:
Chociaż rady zawarte w większości poradników dla ciężarnych są zwykle bezcenne, to ich lektura jest równie przyjemna jak mieszanie cementu rękami. W porównaniu z nimi poradnik Kaz Cooke to kąpiel z bą...
czytelników: 750 | opinie: 68 | ocena: 7,32 (374 głosy) | inne wydania: 1
Dzieciozmagania. Z maluchem przez pierwsze 5 lat
Dzieciozmagania. Z maluchem przez pierwsze 5 lat
Kaz Cooke

7,36 (113 ocen i 18 opinii)
Dzieciozmagania. Z maluchem przez pierwsze 5 lat
Autor:
Nowe, uaktualnione wydanie kultowego poradnika! No dobrze, urodziło ci się dziecko, i co teraz? Kaz Cooke podsunie ci mnóstwo przydatnych i rzetelnych wskazówek w charakterystycznym, przezabawnym sty...
czytelników: 387 | opinie: 18 | ocena: 7,36 (113 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
556
407
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (3)

Czytelnicy (556)

Cytaty tego autora (1)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd