Maciej Gitling

Dr hab. nauk hum. w zakresie socjologii, prof. nadzw. Specjalizuje się w problematyce zarządzania zasobami ludzkimi, socjologii organizacji, komunikacji społecznej, polityce społecznej. Aktualnie z... Dr hab. nauk hum. w zakresie socjologii, prof. nadzw.

Specjalizuje się w problematyce zarządzania zasobami ludzkimi, socjologii organizacji, komunikacji społecznej, polityce społecznej.

Aktualnie zatrudniony w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego na stanowisku profesora nadzwyczajnego oraz w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu - Instytut Socjologii, gdzie pełni funkcję Kierownika Zakładu Polityki Społecznej.

Ukończył Uniwersytet Opolski, uzyskując stopień magistra pedagogiki pracy. Na Uniwersytecie Śląskim (1999r.) obronił pracę doktorską w zakresie socjologii, pt: Społeczne aspekty restrukturyzacji przemysłu i zarządzania przedsiębiorstwem na przykładzie rejonu raciborskiego, napisaną pod kierunkiem prof. Władysława Jachera. Na podstawie dorobku naukowego oraz dysertacji: Społeczno - kulturowe procesy w organizacji. Aspekty komunikacyjne, w roku 2005 uzyskał stopień doktora habilitowanego.

Dorobek naukowy obejmuje kilkadziesiąt artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz sześć prac zwartych, które ukazały się m.in. w języku angielskim, rosyjskim, słowackim i litewskim. Aktualny uczestnik i prelegent licznych konferencji o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Promotor ponad dwustu prac magisterskich i licencjackich z zakresu socjologii i polityki społecznej.

źródło opisu: http://www.pwsw.pl

źródło zdjęcia: http://www.pwsw.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Człowiek w organizacji. Ludzie, struktury, organizacje
Człowiek w organizacji. Ludzie, struktury, organizacje
Maciej Gitling

0 (0 ocen i 0 opinii)
Człowiek w organizacji. Ludzie, struktury, organizacje
Współczesne organizacje składają się z wzajemnie ze sobą połączonych części (systemów), w których czynnik ludzki jest najważniejszy, bowiem realizuje wspólne określone cele dla powodzenia organizacji...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
2
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd