Simon Kuper

Brytyjski dziennikarz sportowy żydowskiego pochodzenia. Przyszedł na świat w Ugandzie, w młodości przeprowadził się z rodzicami do Holandii. Później mieszkał w RPA, Anglii, Niemczech, USA, Szwecji i n... Brytyjski dziennikarz sportowy żydowskiego pochodzenia. Przyszedł na świat w Ugandzie, w młodości przeprowadził się z rodzicami do Holandii. Później mieszkał w RPA, Anglii, Niemczech, USA, Szwecji i na Jamajce. Studiował w Oxfordzie i na Harvardzie. Obecnie mieszka w Paryżu z żoną i dziećmi.
Pisał dla „Observera” i „Guardiana”, obecnie współpracuje z „Financial Times”. W pracy dziennikarskiej skupia się na obserwowaniu sportu „z perspektywy antropologicznej”.
Opublikował dwie bardzo dobrze przyjęte książki poświęcone historii piłki nożnej: Football Against the Enemy oraz Ajax, the Dutch, the War (tytuł polski: Futbol w cieniu Holokaustu. Ajax, Holendrzy i wojna).

źródło opisu: materiały wydawnictwa

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Futbol w cieniu Holokaustu. Ajax, Holendrzy i wojna.
Futbol w cieniu Holokaustu. Ajax, Holendrzy i wojna.
Simon Kuper

7,36 (39 ocen i 6 opinii)
Futbol w cieniu Holokaustu. Ajax, Holendrzy i wojna.
Autor:
Simon Kuper, brytyjski dziennikarz sportowy żydowskiego pochodzenia, omawia tragedię Holokaustu i jej późniejsze reperkusje z niespotykanej dotąd perspektywy – piłkarskiej. Najwybitniejszy holende...
czytelników: 179 | opinie: 6 | ocena: 7,36 (39 głosów)
Futbonomia
Futbonomia
Simon Kuper, Stefan Szymański

7,01 (180 ocen i 26 opinii)
Futbonomia
Gdyby Nicolas Anelka przeczytał Futbonomię, to Chelsea, a nie Manchester United, zwyciężyłaby w finale Ligi Mistrzów w 2008 roku. Gdyby trenerzy wiedzieli, ile strzałów z dystansu w Premier League zna...
czytelników: 395 | opinie: 26 | ocena: 7,01 (180 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
256
280
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (256)

Cytaty tego autora (1)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Matematyka i piłka nożna

Dziś zaczynają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Przez najbliższe tygodnie doniesienia z rosyjskich boisk będę elektryzować większość osób. Jeśli lubicie futbol, a waszym ulubionym przedmiotem była matematyka, to polecamy wam kilka książek na ten temat.


więcej
Wszystkiemu winien wiatr od morza

Zapraszamy do lektury wywiadu z Michałem Alenowiczem, założycielem wydawnictwa Wiatr od Morza, którego książki "Dostatek", "Wybrany", "Pobojowisko", "Futbol w cieniu Holokaustu" oraz "Dotyk" ukazały się pod naszym patronatem. 30 września ukaże się książka "Anglicy na pokładzie" - również pod naszym patronatem. Wywiad przeprowadził Tomasz Zboina, autor bloga thatslife.pl. 


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd