Bernice Rubens

Pisarka walijska, laureatka Nagrody Bookera. Urodziła się w Cardiff w Walii. Jej ojciec, Eli Harold Rubens, był litewskim Żydem; rodzina matki, Dorothy Cohen, pochodziła z Polski. W Walii Eli Rubens z... Pisarka walijska, laureatka Nagrody Bookera. Urodziła się w Cardiff w Walii. Jej ojciec, Eli Harold Rubens, był litewskim Żydem; rodzina matki, Dorothy Cohen, pochodziła z Polski. W Walii Eli Rubens zajmował się sprzedażą ubrań na kredyt. Studiowała anglistykę na University of Wales w Cardiff.W latach 1950-1955 Rubens była nauczycielką angielskiego w Birmingham; później zajęła się kręceniem filmów dokumentalnych. Zaczęła pisać w wieku 35 lat, napisała w sumie 25 powieści oraz autobiografię, którą ukończyła tuż przed śmiercią.Na podstawie dwóch powieści Rubens nakręcono filmy: I Sent a Letter To My Love w 1980 (tytuł filmu: Chère inconnue) i Madame Sousatzka w 1988; na podstawie trzeciej, Mr Wakefield's Crusade, powstał miniserial BBC.

źródło opisu: wikipedia.org

źródło zdjęcia: en.wikipedia.org

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
A Five-Year Sentence
A Five-Year Sentence
Bernice Rubens

0 (0 ocen i 0 opinii)
A Five-Year Sentence
Miss Hawkins looked at her watch. It was 2.30. If everything went to plan, she would be dead by six o’clock. But instead, having been sentenced to live, she embarked on a mission to taste life’s sec...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Wybrany
Wybrany
Bernice Rubens

6,89 (136 ocen i 23 opinii)
Wybrany
Norman Zweck, wzięty prawnik, syn szanowanego londyńskiego rabina, popada w uzależnienie od zawierających amfetaminę leków. Jego przymusowy wyjazd do szpitala psychiatrycznego stanowi dotkliwy cios dl...
czytelników: 883 | opinie: 23 | ocena: 6,89 (136 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
165
710
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (165)

Cytaty tego autora (4)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Czytamy w weekend

Krążą plotki, że ma w końcu przyjść zima. Taka z przymrozkiem i ponoć nawet ze śniegiem. Uwierzymy, jak zobaczymy! Póki co skupmy się na czytaniu książek! To co czytacie w ten weekend?


więcej
Wszystkiemu winien wiatr od morza

Zapraszamy do lektury wywiadu z Michałem Alenowiczem, założycielem wydawnictwa Wiatr od Morza, którego książki "Dostatek", "Wybrany", "Pobojowisko", "Futbol w cieniu Holokaustu" oraz "Dotyk" ukazały się pod naszym patronatem. 30 września ukaże się książka "Anglicy na pokładzie" - również pod naszym patronatem. Wywiad przeprowadził Tomasz Zboina, autor bloga thatslife.pl. 


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd