Zdzisław Daraż

Zdzisław Daraż mgr historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureat Nagrody I stopnia Ministra Kultury i Sztuki w dziedzinie bibliotekarstwa. Rzeszowianin z wyboru w całym okresie pracy zawodowej zwi... Zdzisław Daraż mgr historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureat Nagrody I stopnia Ministra Kultury i Sztuki w dziedzinie bibliotekarstwa. Rzeszowianin z wyboru w całym okresie pracy zawodowej związany z Rzeszowem. Swój czas pracy poświecił wychowaniu, oświacie i kulturze, Autor 4 książek „Obiekty biblioteczne”, ”Absolwenci” ,”Ogniska za Sanem”, ”Zawierucha nad Sanem”.
Publicysta - popularyzował Rzeszów w prasie krajowej regionalnej i lokalnej. Bibliografia jego artykułów obejmuje ponad 200 pozycji. Przewodniczył Komitetowi Redakcyjnemu Bibliografia Rzeszowszczyzny. Aktualnie przewodniczy serii ”Resoviana” wydawanej przez TPRz w której ukazało się 30 pozycji. Był redaktorem naczelnym miesięcznika „Profile”, oraz członkiem Rady Programowej Rzeszowskiego Ośrodka TVP.
Od 13 lat redaktor naczelny „Echa Rzeszowa”. Od 20 lat przewodniczy Towarzystwu Przyjaciół Rzeszowa. Radny RM Rzeszowa w 4 kadencjach, obecnie jako Przewodniczący Komisji Ekonomiczno Budżetowej współpracuje z komisjami edukacji i kultury RM.
Odznaczony licznymi odznakami medalami i orderami, w 2005 roku otrzymał od Prezydenta RP Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski oraz medal Ministra Kultury Gloria Artis.

źródło opisu: http://www.rzeszow.pl/kultura-i-sport/ludzie-kultury/zdzislaw-daraz

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Zawierucha nad Sanem
Zawierucha nad Sanem
Zdzisław Daraż

7,33 (6 ocen i 1 opinii)
Zawierucha nad Sanem
Książka Zdzisława Daraża Zawierucha nad Sanem została oparta na doświadczeniach człowieka, który jako kilkuletni chłopiec znalazł się wraz z najbliższą rodziną w piekle rozpętanym na południowo-wsc...
czytelników: 15 | opinie: 1 | ocena: 7,33 (6 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
8
7
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (8)

zgłoś błąd zgłoś błąd