Rogelio Iriarte

Urodził się w Convención, w Kolumbii. Pisarz niezależny. Od dwudziestu lat pracuje jako uliczny Arlekin, nie należy do żadnej grupy artystycznej. Indywidualista i ekscentryk, mieszka w stolicy Kolum... Urodził się w Convención, w Kolumbii. Pisarz niezależny. Od dwudziestu lat pracuje jako uliczny Arlekin, nie należy do żadnej grupy artystycznej.

Indywidualista i ekscentryk, mieszka w stolicy Kolumbii Bogocie, dzieląc swój czas wolny pomiędzy pisanie i teatr (m.in. wykładał dramaturgię i literaturę). Występuje na ulicy improwizując i sprzedając swoje powieści noir w postaci małych książeczek – z czego też się utrzymuje. Tak wygląda jego życie odkąd w 1977 postanowił porzucić studia socjologiczne i poświęcić się tylko i wyłącznie pisaniu. Rezygnacja ze stabilizacji ekonomicznej była wymagającą nie lada odwagi decyzją, którą przypłacił rozpadem dwóch małżeństw.

W 2000 roku przypadkowo poznał włoską dziennikarkę. Ta zafascynowana powieściami Iriarte postanowiła zapoznać włoskiego czytelnika z jego twórczością. W ten sposób opublikowana została przez włoskie wydawnictwo Tranchida Okrutna trylogia Bogoty oraz powieść La mano del Ángel.

Autor opisuje fakty z życia kolumbijskiego społeczeństwa kreując tylko postaci i z niezwykłą precyzją oddając chaos i okrucieństwo ich losów. Charakterystyczne dla jego prozy jest połączenie przemocy i piękna, honoru i korupcji, brutalności i nadziei.

źródło opisu: www.claroscuro.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Książę śmierci
Książę śmierci
Rogelio Iriarte

0 (0 ocen i 0 opinii)
Książę śmierci Seria: Strefa cienia
Kryminał autorstwa kolumbijskiego pisarza Rogelio Iriarte, którego akcja toczy się w dzisiejszej Kolumbii. Dziennikarz Arsenio Cabrales zostaje zatrudniony przez tajemniczego mężczyznę zwanego Kajma...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
0
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd