Piotr Szczypa

Piotr Szczypa urodziła się 14 grudnia 1982 roku w Biłgoraju. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. W roku 2001 rozpoczął studia na wydziale chemii UMCS w Lublinie. Następnie przenió... Piotr Szczypa urodziła się 14 grudnia 1982 roku w Biłgoraju. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. W roku 2001 rozpoczął studia na wydziale chemii UMCS w Lublinie. Następnie przeniósł się do Kolegium Licencjackiego UMCS w Biłgoraju, gdzie obecnie [2003] jest studentem drugiego roku filologii polskiej.
Początkowo publikował swoje wiersze w Internecie. W roku 2001 ukazał się Biłgorajski Almanach Literacki „W półblaskach w półcieniach”, gdzie znalazło się sześć jego wierszy.
W tym samym roku zdobył I nagrodę w kategorii „wiersz” w czasie I Przeglądu Twórczości Literackiej Młodych Talentów pod patronatem Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. W roku 2002 został wybrany przez Polsko – Niemieckie Towarzystwo Literackie WIR i Klub Integracji Twórczych Stowarzyszenie Żywych Poetów w Brzegu do udziału w warsztatach translatorsko – literackich w Berlinie, jako jeden z dziewięciu Polaków.
Publikował też w prasie lokalnej.

źródło opisu: Wydawnictwo RS - Roman Sokal, 2003

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Współczesny Eden
Współczesny Eden
Piotr Szczypa

3 (1 ocen i 0 opinii)
Współczesny Eden
Autor:
Tomik, który mają Państwo przed sobą to spełnienie moich marzeń o podzieleniu się swymi przemyśleniami, uczuciami z innymi ludźmi. Wiersze tutaj zawarte powstawały na przestrzeni kilku lat. Podzielił...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 3 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd