Andres Kasekamp

Andres Kasekamp (ur. 1966 w Toronto), absolwent studiów historycznych na Uniwersytecie w Toronto, tytuł doktora uzyskał w School of Slavonic and East European Studies na Uniwersytecie Londyńskim. ... Andres Kasekamp (ur. 1966 w Toronto), absolwent studiów historycznych na Uniwersytecie w Toronto, tytuł doktora uzyskał w School of Slavonic and East European Studies na Uniwersytecie Londyńskim. Był dyrektorem Estońskiego Instytutu Polityki Zagranicznej (2000–2013), prezesem Open Estonia Foundation (2006–2008), redaktorem „Journal of Baltic Studies” (2002–2005), ekspertem w komitetach do spraw zagranicznych w parlamentach estońskim i fińskim, w Parlamencie Europejskim i Radzie Bałtyckiej; wykładał na uniwersytetach w Toronto i Berlinie. Obecnie jest profesorem Institute of Government and Politics Uniwersytetu w Tartu i zastępcą dyrektora Association for the Advancement of Baltic Studies. "Historia państw bałtyckich" to jego druga książka.

źródło opisu: www.pism.pl

źródło zdjęcia: www.pism.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Historia państw bałtyckich
Historia państw bałtyckich
Andres Kasekamp

7 (3 ocen i 0 opinii)
Historia państw bałtyckich
Litwa, Łotwa i Estonia były i pozostają areną zarówno rywalizacji, jak i współpracy między Wschodem a Zachodem. Autor mistrzowsko śledzi rozwój tych trzech państw bałtyckich – od średniowiecznych kruc...
czytelników: 19 | opinie: 0 | ocena: 7 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
6
13
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (6)

Powiązane treści
Tytuł Ambasadora Nowej Europy dla Rebisu

Dom Wydawniczy REBIS otrzymał nagrodę „Ambasador Nowej Europy 2013” za książkę Tony'ego Judta i Timothy'ego Snydera „Rozważania o wieku XX”. Tytuł wręczono w czasie konferencji „Europa z widokiem na przyszłość” w gdańskim Dworze Artusa.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd