Wojciech J. Łucka

Dr Inż. Wojciech J. Łucka urodził się w Rawie Mazowieckiej na Mazowszu. Kiedy miał dwa lata jego rodzina przeniosła się do malej uroczej miejscowości Głuchów, położonej pomiędzy Łodzią a Rawą Mazowiec... Dr Inż. Wojciech J. Łucka urodził się w Rawie Mazowieckiej na Mazowszu. Kiedy miał dwa lata jego rodzina przeniosła się do malej uroczej miejscowości Głuchów, położonej pomiędzy Łodzią a Rawą Mazowiecką, gdzie mieszkał na stałe do czasów studiów, które odbył w Warszawie na Akademii Rolniczej. Tam też również otrzymał tytuł doktora w dziedzinie entomologii.

Jedna z najbardziej ulubionych pasji Wojciecha od dzieciństwa to kontakt z przyrodą. Jako młody chłopak, spędzał samotnie lub z kolegami długie godziny na zabawach w miejscowym lesie, nad rzeką Rawką, lub na podróżach w Polski plener. W roku 1988 Wojciech wyjechał do Stanów Zjednoczonych, do stanu Indiana, na zaproszenie instytucji Natural Gardening Research Center prowadzącej badania w zakresie biologicznego zwalczania szkodników roślin. Owocem prac badawczych Wojciecha, miedzy innymi, było wprowadzenie na amerykański rynek agrobiznesu drapieżnego owada Podisus maculiventris celem zwalczania szkodników w uprawach wolnych od chemizacji. Od przeszło ośmiu lat Wojciech pracuje wyłącznie dydaktycznie wykładając biologię I ekologię na kilku miejscowych uczelniach w Kalifornii gdzie mieszka od osiemnastu lat.

Kontynent Ameryki Północnej otworzył przed panem Wojtkiem wprost nieograniczone możliwości kontaktu z przyrodą. Mając sposobność do podróżowania, Wojciech odwiedził przeszło trzydzieści stanów. Począwszy od wschodniego wybrzeża aż do wysp hawajskich i od Key West Floryda aż po samotną myśliwską wyprawę w góry Alaski skończywszy, którą to notabene omal nie przypłacił życiem. Pasją Wojciecha jest myślistwo, zarówno z bronią palną jak i z łukiem, ale także uprawianie sportów wodnych takich jak: płetwonurkowanie, windsurfing, kayaking, czemu oddaje się od przeszło dwudziestu lat. Wrodzona intuicja do zgłębiania wiedzy uczyniła z Wojciecha wybitnego eksperta w dziedzinie broni palnej, balistyki, elaboracji pocisków, no i oczywiście w dziedzinie łucznictwa blokowego.

Korzystając z możliwości jaką niesie ze sobą praca na uczelni, Wojciech od ośmiu lat z wielka radością spędza każde letnie wakacje w Polsce w jego rodzinnej miejscowości pośród rodziny i przyjaciół.

źródło opisu: www.bron.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Łuki blokowe
Łuki blokowe
Wojciech J. Łucka

0 (0 ocen i 0 opinii)
Łuki blokowe
Łuki bloczkowe i kryteria istotne w dokonaniu ich prawidłowego wyboru - to tytuł książki, której autorem jest dr inż. Wojciech J. Łucka. Ze względu na swój wyjątkowo unikalny charakter, książka ta wsk...
czytelników: 5 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
0
5
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd